Čo s kariérou?

barbra17
Dnes o 00:39

Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť. Študujem na VŠ jazyky (angličtina a taliančina), odbor prekladateľstvo. Pomaly mi dochádza, že tento sektor nemá perspektívu, no už som doštudovala bakalára a chcem dotiahnuť aspoň toho magistra. Neviem však, čo potom. Učiť nechcem, teda aspoň si nemyslím, že by som si s niečím takým mohla dobre zarobiť. Nemáte niekto tipy na kariéry, kde využijem jazyky a nepotrebujem nejaký ďalší titul (nemám problém s robením si kurzov, no na druhú vysokú už nechcem ísť)? Niečo, kde by som si aj mohla zarobiť, lebo preklad na mňa pôsobí len ako bokovka a nie práca, z ktorej by som vedela sama vyžiť. Som ochotná sa učiť novým veciam, len neviem, kde by ma zobrali bez titulu v danom sektore (financie, marketing, ľudské zdroje, atď.)
Vopred ďakujem a ruky bozkávam za všetky rady🙂

11bodka11
Dnes o 06:15

Ked vies po anglicky nemas problem. Hocikde ta zoberu do administrativy. Logistika atd

melanta
Dnes o 06:22

S angličtinou kamkoľvek do korporátu, začneš dole, môžeš ísť kamkoľvek hore až najvyššie. Vôbec nezáleží, že nemáš vzdelanie v obore, môžeš riadiť ľudské zdroje, sales, sedieť v predstavenstve, ak budeš šikovná. Máme v BA aj nejaké talianske korporáty, ako napríklad UniCredit, kde v takej kancelárii predstavenstva je taliančina určite silnou konkurenčnou výhodou. Ale taliančina ti môže otvoriť dvere aj inam. Nie je to extrémne žiadaný jazyk, na druhej strane ale nie je ani veľa ľudí, ktorí ho ovládajú na takto vysokej úrovni. Čiže kľudne sa pozri aj na smer ako je ambasáda, rôzne európske inštitúty pôsobiace na Slovensku.