Čo s dovolenkou pri nástupe na rodičovskú dovolenku?

miciatko
28. dec 2010

Ahoj baby, prosim poradte mi nastupujem na RD 29.12. 2010, takze aby som mala este zvyseny rodicovsky nesmiem si vybrat dovolenku ktoru mam 12 dni a nesmu mi ju ani preplatit. Je neaky zakon alebo moznost ako tomu predist. Mozem si tu dovolenku ponechat a po navrate do prace v 3 rokoch dietata si ju vycerpat??, prosim ak ktomu daco viete poradte, dakujem

gapa
28. dec 2010

áno, nárok na tú dovolenku nestratíš, ale ak chceš môžeš si ju vyčerpať v r.2011 napr. (ukočíš Rd, vyčerpeš dov., nastúpiš znovu na RD). Samozrejme s tým je dosť papierovania, ale dá sa. Osobne by som si ju však nechala. Potom ju ale musíš vyčerpať do konca kal. roku, kedy nastúpiš do práce, inak ti prepadne.

Predpokaldám, ide o dov. za rok 2010 a mala si nárok na celých 20 resp. 25dní, ak si nebola dlhodobo pn (lebo aj dni MD sa považujú za odpracovanú dobu).

mamkaivka
28. dec 2010

ja osobne som dovolenku čerpala po ukončení materskej a tak som žiadala o rodičovský príspevok. Druhá možnosť je čerpať dovolenku po ukončení rodičovského príspevku a tak nástup do práce a tretia možnosť nastúpiť do práce a mať tak veľa dovolenky 🙂 🙂

pjana
29. dec 2010

Pocas PN nevznika narok na dovolenku? Povedzme, ze budem PN od 11.01.2011 do 21.02.2011 a potom nastupim na matersku. Mam narok na 25 dni dovolenky za kalendarny rok. Na aku cast dovolenky by som mala narok v tomto pripade?

majonka79
3. feb 2012

Ahojte baby, oživujem tému, prosím ak viete poraďte: aké sú povinnosti zamestnanca voči zamestnávateľovi pri nástupe na rodičovskú dovolenku? Môžem si vyčerpať dovolenku po skončení materskej dovolenky a potom nastúpiť na rodičovskú? Moc ďakujem za rady 🙂

gubcikova
3. feb 2012

@majonka79 mne tak ponúkali dovolenku.že skončím MD,vyčerpám dovolenku a nastúpim na RD.ale potom nemôžeš zabudnúť na danové

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke, tu sú na ne linky: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka......, a druhý: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka....... V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.