Čo s dovolenkou pred materskou?

rommie
19. feb 2020

Ahojte, prosím poraďte, nástup na materskú mám začiatkom júna a zostane mi veľká časť dovolenky. Po materskej pochopiteľne plánujem rodičovskú, takže do práce sa nejaké tie roky nevrátim. Keďže pracujem na dočasnom projekte, predpokladám že sa tam už nevrátim nikdy lebo dovtedy bude moje miesto zrušené. Takže moja otázka je, čo s dovolenkou? Mám ju vyčerpať pred nástupom na materskú? Alebo zostatok dovolenky sa mi bude kumulovať a keď dostanem výpoveď z dôvodu zrušenia pracovného miesta, vyplatia mi náhradu za dovolenku? Ďakujem

mogaa
19. feb 2020

@rommie môžeš aj čerpať a aj si ju nechať preplatiť...ak si ale na PN viac ako 100dní nejaké dni z dovolenky sa tam krátia.....

fridi96
19. feb 2020

@mogaa ja som nemala menej kvôli PN....novembri som nastúpila na pn a bola som do mája a v máji som si vybrala celu dovolenku čo chodi za celi rok a potom som išla na materskú 🙂

liz_lemon
19. feb 2020

@rommie nevycerpanu dovolenku ti vyplatia len pri skonceni PP

evittam
19. feb 2020

@rommie Ako pise
@liz_lemon
A dovolenka ti zostáva. Necerpala by som ju.

evittam
19. feb 2020

@fridi96 No lebo nebol dovod. Vid ZP a kratenie dovolenky kvoli PN.

rommie
autor
19. feb 2020

PN nie som zatiaľ. Takže ak dajme tomu dostanem o 2 roky výpoveď počas rodičovskej z dôvodu zrušenia miesta, nevyčerpanú dovolenku z TOHTO roku mi budú musieť preplatiť?

petrakl
24. feb 2020

@rommie ja by som odporúčala vybrať ju medzi MD a rodičovským.
MD Ti skončí,RP môžes poberať a popri tom vieš čerpať dovolenku.

merculicek
26. feb 2020

@fridi96 ahoj, a koľko dovolenky si si vyčerpala pred MD ? Za predchádzajúci rok ? Alebo aj za ten v ktorom si nastupovala na MD ? Riešim to tiež akurát 🙂

evittam
26. feb 2020

@petrakl To uz vôbec neodporúčam. Dovolenka sa zide po RD. Moze získať max.podporu. A ked by cerpala ako radis tak ju moze zamestnavatel prepustit pocas čerpania dovolenky.

evittam
26. feb 2020

@rommie Ano pri ukončení PP ti musia dovolenku preplatiť.

fridi96
26. feb 2020

@merculicek aj ten ako som nastupovala na MD 🙂

rommie
autor
27. feb 2020

Ja už nepočítam že sa vrátim lebo odhadujem že v r.2022 mi zrušia miesto. Takže keď mi teraz ostane dovolenka z tohto roka tak o 2 roky ju stále budem mať na konte? A to že nastupujem v júni na materskú neznamená že mám iba alikvotnu časť dovolenky, však? Napr polovicu, keďže ja pracujem len polovicu roka

petrakl
2. mar 2020

@evittam Tak ja som to takto spravila.
A oplatilo sa.
Vyčerpala som dovolenku po MD. Po rp mi dali 6 mesacne odstupne ,pricom ma este na jeden den zamestnali ,teda dali dovolenku.
Maximálna podpora mi samozrejme vysla.
A uz rok pracujem v inej firme.

evittam
2. mar 2020

@petrakl Tak to si ty. Nie každému daju odstupné pri dohode. Tu piseme ako to spraviť bez odstupného.

lenteraz111
2. mar 2020

Dovoľte ku to pre platia po skončení pracovného pomeru. Mne tak pre platili, celkom slušne peniaze.