Čo robíte po skončení materskej / rodičovskej?

xlucia
30. dec 2010

ahojte
chcela by som vediet co planujete robit alebo ste robili po ukonceni rodicovskej dovolenky
myslim tym, kolke ste sa vratili do prace na povodne miesto, kolke ste hladali novu pracu a ako dlho
a ktore ste to povodne z nejakych dovodov nechali uplne tak a trebars sa zacali venovat niecomu uplne inemu, novemu alebo ste zacali podnikat alebo co ste robili alebo planujete robit
ja zacinam pomaly rozmyslat ako dalej, viem ze sa teoreticky mozem vratit do povodnej, ale realne to nepojde, tak zvazujem ako dalej a mam z toho hlavu v smutku
mam na to sice este necely rok, ale cas bezi velmi rychlo...

moncicak.as
30. dec 2010

Já mám práci na doma, kterou jsem si našla doma na MD, a nabídli mi i práci na plný úvazek, ale nevím, zda to kvůli školce klapne... ☹ Z původní práce se mnou moc nekomunikují a moc se mi tam po pravdě nechce... 😒

luciaanna
30. dec 2010

Ahoj. Chcela by som začať pracovať od apríla, ale momentálne sa na svoje pôvodné miesto vrátiť nemôžem, nepotrebujú ma ☹ , hádam sa to ešte zmení, ak nie, vo februári sa musím poobzerať po niečom inom. 😒 . Je mi to dosť ľúto, pretože svoju pôvodnú prácu som mala veľmi rada, spravila som si VŚ a špecializačné štúdium (ešte v období, keď som pracovala), ale momentálne mi ani to nepomohlo....
Tak snáď dovtedy niektorá moja kolegynka otehotnie a ja sa budem môcť vrátiť... 😝

kikimaruska
30. dec 2010

Já se začala ptát už rok před nástupem do práce. Řekli mi že tabulky nemají a když bude štěstí, tak budou ve městě vzdáleném odsud kolem 100 km daleko a práce na směny a 8 ky..(samozřejmě noční, svátky, víkendy) .Takže absolutně nereálné, protože bych neměla ani čas, ani peníze na dojíždění (spoustu bych projela,) ani bych neměla kam dát syna. Tak jsem si začla hledat místo sama (ale ve službě, kde pracuji) a našla jsem si místo 40 km odtud na 24 hod a pak 3 dny volna. Našla si paní na hlídání (jelikož do školky mi ho vezmou až od července 2011 a já mohla začít pracovat už od srpna 2010...)pak ale přišly změny v zákonech a problémy se st.správou, změny atp a čekám a čekám...protáhlo se to a ted v unoru, max.březnu konečně nastupuji do práce. Jsem u stejné firmy (st.služby v uniformě), ale na jiném místě a vedoucí se za mě hodně bral, aby mě tam protlačil...kdybych si to nevylítala sama s jeho pomocí, tak prostě budu muset odejít a hledat jinde....kde, to nevím, ale byla sem připravena jít i do zemědělství (zvířata mám ráda, školu i praxi také)...takže asi tak...pořád lepší mít méně peněz, než žádné...A syna pohlídá tech pár měsíců naše známá (chuva), občas děda...a pak už nastoupí do školky..konečně...

pmk
30. dec 2010

já jsem se vrátila na původní místo po mateřské,začínala jsem půl úvazkem,později plný,v září šel mladší syn poprvé do školky a dcera do první třídy,tak to bylo náročnější.Já začala pracovat už v březnu,abych se zajela nejdřív sama a pak postupně děti a celá rodina.Pracuju jako zdravotní sestra,dělám 12 ctky noc a den a kdybych neměla tak skvelého manžu,tak bych to nezvládla.

titkovamiriam
30. dec 2010

ja som isla do povodnej prace dokonca o rok skor,o syna sa mi do troch rokov starala babinka a potom isiel do skolky

xlucia
autor
3. jan 2011

@pmk joj tak to ti trosku zavidim, mne sa pol uvezok urcite neda dat

sonkab
3. jan 2011

I ked som na materskej len 6 mesiacov, uz teraz si myslim, ze sa do povodnej prace uz nevratim. Aj ked som mala dobre miesto, neviem a nechcem si predstavit robit od osem do pol piatej, letiet do skolky pre maleho, potom domov atd. A aj napriek tomu, ze tento rok statnicujem na VS v odbore manazment, na 99% som rozhodnuta si otvorit pedikuru. Co na tom, ze zarobim menej ako predtym, budem si moct organizovat cas ako ja chcem a budem mat cas venovat sa rodine.

binki
4. jan 2011

V práci mne nechtěli, prý nemají místo...zatím si dělám rekvalifikaci a píšu jako dobrovolný redaktor pro literární web a taky jeden rodinný...třeba tento můj článek někomu dalšímu pomůže, je to "o tom, co potom"
http://rodina21.cz/prace-slechti/rodicovska-dov...

bets
4. jan 2011

ja som sa po RD vratila do povodnej firmy, ale povodnu poziciu som nedostala. a to ma potom nakoplo zmenit nielen firmu, ale aj som zacala robit nieco uplne ine. som rada, ze to takto dopadlo, lebo terajsia praca mi sedi viac.

evita_ij
4. jan 2011

@binki hezký článek, díky 😉

nadhera
4. jan 2011

zajtra posielam doporucenku do prace, ze chcem nastupit pocas RD /uz len 3mesiace do ukoncenia RD/ a uvidim, co mi odpisu, zavolaju, zamailuju 😉

svetkafar
6. jan 2011

Ahojte, mne sa konči v aprili MD tu vo Svidniku žiadna praca, predtym som robila ako šička tam sa rozhodne vratit nechcem je to na psichyku a firma sa aj tak rozpadava, tak začinam byt z toho nervozna čo si počnem, ste tu aj take? ako budete riešit alebo riešite situaciju 😒

iwusca
7. jan 2011

ahoj
ja som pred MD bola vyse 3 roky v zahranici a pracovala som v hotely a aj skolu som si tam popri tom spravila - odbor hotelovy management a skoro pred rokom som zacala robit s kozmetikou MaryKay 😀 takze uplne mimo svoj odbor. ale rozhodlo hlavne to, ze ma to bavi, ze si mozem robit kedy chcem a ako chcem a ze tolko by som nezarobila nikde inde. zatial som stale na RD, ale chodim si na skolenia, ucim sa licit na kamoskach a ked mala pojde do skolky tak to rozbehnem 😎 😀 uprimne si uz neviem predstavit chodit do roboty na smeny a praca v hotelierstve je aj pocas sviatkov a vikendov takze to urcite nehrozi.

svetkafar
8. jan 2011

No ja musim niečo vymysliet asi budem obvolavat starych znamych 🙂 niečo sa mi tu začina risovat dufam že to vyjde, ešte malu prihlasit do školky, papa 🙂

jolanka
8. jan 2011

ahojte tak nad touto otazkou premyslim uz i ja. nemam kam se vratit a tak premyslim o praci na doma pres internet ale jelikoz s tim nemam zadne zkusenosti tak se toho obavam. ale hodne nad tim premyslim 😒 😒 😒

kristiluky
9. jan 2011

@jolanka tiež premyšlam nad prácou cez internet, teda ja mám ešte do konca rodičáku čas ale chcela by som niečo skúsit aj popri nom ale zatial som nenatrafila na žiadnu ponuku čo by ma nejak oslovila, tiež mám z toho nejak obavy a vačšinou nie moc dobrý pocit

manika77
9. jan 2011

tak to ani netusim ☹ este asi pobudnem doma kym si maly nezvykne na skolku a potom sa uvidi snad si nieco najdem

xlucia
autor
16. jan 2011

@manika77 ty si na tom s casom ako ja.... a ako chcete riesit financie, ked uz nebudes na materskej ale este nebudes zamenstnana? mna to dost nervuje

majka508
16. jan 2011

@xlucia Aj mňa to dosť znervozňovalo,lebo Majka mala tri ročky vlani v máji a odvtedy sa mi nedarí nájsť si prácu s príchodom na 7.OO hod.Žiaľ babky už nie sú medzi nami a keď Majka v septembri nastúpila do škôlky,čo to takmer nebola chorá dobehla do konca roka v pohode.Takže ak by som sa zamestnala a dostala by som možno nejakých 300 euro výplatu a 200 euro by som mala dať pani za opatrovanie,tak to sme s manželom rozhodli,že radšej sa uskromníme ďaľší rok,ako keď sme boli na materskej a nejako hlavne tie zimné mesiace preklenieme a hádam od marca už bude super,teplúčku a choroby nás budú obchádzať.S drobcami je to ťažké,máloktorý zamestnávateľ prihliadne nato,že ich treba do škôlky ráno aj vypraviť,ale poobede aj vyzdvihnúť.Držím všetkým mamičkám po materskej palce.Darmo som nebola nikdy nezamestnaná,žiaľ na žiadnu podporu nemám nárok.

manika77
17. jan 2011

@xlucia noo zo s tymi financiami este neviem..ale tak sa to bude nejak dat vydrzat lebo aj tak tato rodicovska mi staci akurat tak na benzin a na nejake tie vstupy do MC a tak :-/ budeme chodit viac peso 😀

xlucia
autor
17. jan 2011

@majka508 ja mam z tohto tiez obavy, starsi ako je v skolke tak je stale chory, od oktobra nons stop...
ak to tak bude aj s mladsim, tak som nezamestnatelny clovek...

majka508
17. jan 2011

@xlucia tak zase verme tomu,že mladší si už získa imunitu,tak trošku aj od toho staršieho.Sestrina staršia bola chorá v podstate bola u mňa celé tehotenstvo,v tom predškoleskom veku,čo chodila do škôlky a teraz už je tretiačka a ešte nebola chorá a aj jej mladšia sestirčka,ešte v podstate v škôlke,ani nechýbala,lebo aj ona bola sem.tam chorá,keď bola aj staršia,tak uvidíme.Držím palce a verím,že to bude v poriadku.Mňa skôr trápi,že keď by už aj robota bola,tak len a len na 6.00 hod.Neviem prečo tieto moderné firmy na tom tak tvrdohlavo nástoja?????

xlucia
autor
17. jan 2011

@majka508 akoze myslis skrateny uvazok?
tomu zdraviu neverim, ja som bola v skolke chora dost, ale ked nastupila moja mladsia sestra, tak ta bola nonstop

majka508
17. jan 2011

@xlucia Nie myslím,že sa musí prísť na šiestu do práce a to škôlku ešte len vtedy otvárajú.Mne by bolo lepšie na siedmu,aj keby som v najhoršom robila do pol piatej,lebo škôlka je do piatej.Tak uvidíme,teraz sme sa tiež trošku toho vzdali,lebo naša slečna býva chorá,aj keď sme už mandle vybrali,tak uvidíme.Škoda,že už nemáme babky,lebo však zadarmo sa o nášho drobca nikto nepostará a tie platy sú také,aké sú.

nikuska4
18. jan 2011

ahojte,toto je tema pre ktoru som sa tu zaregistrovala.Tiež si hľadam pracu v blizkom okoli,ale taku aby som vychystala deti do školy,malu do školky takže od 8hod.čo sa tyka chorob deti,mavala som ich tiež často chorľave a stačilo že ochorel jeden od neho druhy,treti..vždy vtedy som si vravela ako "ja"možem chodiť do roboty?A to byvali väčšinou laringitidy.Určite to poznate.Asi od oktobra im davam imunoglukan aj pestujem,sušim a zmixujem na prašok hlivu ustricovitu a pridavam to do jedla ked varim ako vegetu.Možem povedať,že už nebyvaju tak často chori,hlavne najmenšia 3ročna .preto by som si chcela konečne najsť nejaku pracu.Je to strašne ťažke od toľkych deti a ešte na dedine.

svetkafar
20. jan 2011

No mamičky....neviem či to nebude sebecke inač mam rada a velmi svoje detičky 🙂 tak že len tak ( to kto vlastne vymyslel že musime deti porodit ešte ich aj vychovat, prečo sa nemožu pre nas objavit nejako sami a potom sa aj vychovat, aby sme my ti dospeli mohli žit život a si ho aj užit 😀 ) Niekedy sa už tešim že pojdem do prace trochu zmena, a z druhej strany bude o to viac starosti ked ich rano vodit do školky pripadne školy a potom ich stamadial aj vyzdvihnut, to bude vzrušo 🙂 papa

otta
20. jan 2011

Ja mam 6 mesiacov do ukoncenia RD a informovala som uz davnejsie zamestnavatela, ze sa chcem vratit, zatial ku mne zhovievavi vobec nie su.... Povodna pozicia obsadena. Skusala som aj pohovory, ale neuspesne. Akonahle sa bavime o pracovnom case a sluzobkach, je po novej praci.... Asi by bolo lepsie, kebyze sa tvarim, ze som slobodna a bez zavazkov..... A to ze vraj nemoze byt ziadna diskriminacia..... Mam chut zalozit nadaciu pre chranenie prav matiek, ktore sa vracaju do zamestnania po RD.....

svetkafar
20. jan 2011

No to je dobra myšlienka, my s rodinkou bud prestahovat do vetšieho mesta alebo čo? tu v SK ani na pohovory niet kam chodit ☹ velmi biedne

zuzanocka
20. jan 2011

@luciaanna ako to? ved ta MUSIA prijat... to je povinnost zo zakona. jedine, ze ked ta skutocne "nepotrebuju", mozu ta prijat a hned prepustit... ale pekne s odstupnym a tak 😉

ja som sa po presne 2 rokoch doma vratila na povodne miesto. zo zam. sme boli dohodnuti, ze pridem v marci, ale vratila som sa uz v oktobri. teraz to bol rok, co pracujem po MD.

maznacik007
20. jan 2011

ja som na RD odchazala z firmy, kde som stale vedena ako zamestnanec ale neplanujem sa tam vratit najma kvoli casovej narocnosti... prosto si neviem predstavit cestovat do BA aj ked len 22 km kazdy den... skolku by som nestihala ani nahodou... tu je len do pol piatej v meste

v podstate som ale z prace ani neodisla... lebo robim teraz to iste co som robila vo firme ale pre svojho manzela ktory podnika tak sa doplname... v mojom odbore by 3 rocna prestavka znamenala dost problem ...
moja sestra sla teraz do prace od rocnej dcerky.. ale ani tu v BA a okoli nie je jednoduche najst zamestnanie bez znamosti... / nastastie mame dobrych priatelov ... 😉 / tak si pracu v pohode nasla... o dcerku sa stara babka..