Čo robíte, aby ste získali vyšší plat?

4. jan 2023

Co robite, aby ste ziskali vyssi plat? O kolko viac v hrubom, by ste radi zarabali? Prosim realne predstavy.

anjelicek26
4. jan 2023

Normalne pracujeme a ten plat potom firma posunie aj sama od seba vyssie... a ak nie, tak smer ina firma, kde si takeho motivovaneho sikovneho cloveka budu vazit a vediet ocenit... mne zvysovali plat poslednych desat rokov kazdy rok, teda za 10 rokov +35%... ci je to vela ci malo som nikdy neriesila, mne to stacilo...teraz menim firmu a idem platovo tiez vyrazne hore, ale to aj kvoli vyssej pozicii... takze k zakladnej otazke - co robim, aby som mala vyssi plat? Mam rada svoju firmu, ludi, praca ma bavi a je to proste vidno a to zatial vzdy stacilo...

bluka2
4. jan 2023

Tak u nás sa dá posunúť v tabuľkovom plate (mimo nejakých +1,5% a pod.) jedine tým, že prevezmeme náročnejšie úlohy/väčšiu zodpovednosť. Najefektívnejšie by bolo zmeniť pohlavie 🤣 ale inak proste si dobre robiť prácu a posúvať sa v nej

loginexistuje
4. jan 2023

a preco nedas ty to co robis preto a o kolko by si chcela ? ja uz nerobim velmi nic som spokojna ale predtym ak zmenis pracu napr prejdes ku konkurencii a pod tak zvycajne sa ti zvysi ze si spokojna

lentilkapb
4. jan 2023

V školstve - posun v platovej tabuľke vykonaním 1. a 2. atestácie + kreditový príplatok, 3% za inovačné vzdelávania

lilyianka
4. jan 2023

U nás sme spokojní,peniaze závisia od mesiacov. Niekedy je práce viac inokedy menej. Ak chceme viac peňazí zoberiem viac objednávok

majlo1234
4. jan 2023

Priberam si povinnosti a zvysujem kompetencie.

cubo2
5. jan 2023

Pohovor so šéfom, že chceš viac, mala by si presne vedieť koľko chceš + podložiť to nejakými tvojimi pracovnými úspechmi a uvidíš. Ak ti nepridajú, tak potom hľadať si prácu inde.. V rámci jednej firmy málokedy ide plat prudko hore.. najľahšia cesta k vyššiemu platu je zmena práce s tým, že v novej si hneď na začiatku vyjednáš, čo potrebuješ

kvetinka75
5. jan 2023

tak platový strop ja nemám, mám iba spodnú hranicu, pod ktorú by som nešla. Nám nezvyšujú každý rok ale občas povieme šéfovi, že by sa niečo navyše zišlo, tak párkrát do roka prichodí k platu. Ale celkovo tu nemáme nejaké zlé platy a práca, kolektív je fajn, tak odchdázať nechcem. Okrem toho mám ešte kopu iných ,,brigád,, alebo ako to nazvať, ktoré sú celkom fajn platené, bavia ma, tak keď mi začnú cinkať peniaze na účte z iných zdrojov, tak sa teším. 😉 to sú všetko také miesta, že inzeráty na ne nebývajú, sú to príležitostné akcie a získavajú sa tak že kámoška sa pýta: nechcela by si? alebo nevieš o niekom? Tak to beriem a už mi to zostane. Tam spoznám ďalších ľudí ktorí niečo dohodia. A všetko je to oficiálne, žiadna čiernota. Každý mesiac sa niečo takto vyskytne a ja mám peniaze navyše. Takže ja som zvolila takúto taktiku.

teleskop
5. jan 2023

zmenila som business plan

tarvika
5. jan 2023

podobne ako bolo hore povedane, pracujem dobre, kvalitne, davam navrhy na zefektivnenie, zaskolujem ked treba, som aktivna nielen robim co mi povedia. kazdy rok zvysovali zatial, ak by nie, pytam si. vacsinou ked som si pytala zvysili viac, ako ked som bola ticho. od zaciatku mojej kariery v tejto firme, co je asi 14 rokov (minus jedna 3r materska) mam viac ako dvojnasobny hruby plat od toho zaciatocneho.

zmrzlinka2021
5. jan 2023

Uz v podstate nič... som s platom spokojná, ale pravdaze mat dobry job a mzdu si vyzaduje celozivotne vzdelavanie a pracu na sebe

morgane1975
5. jan 2023

Mne vyssi plat ponukli automaticky s postupom v kariere. Ked pracujes a bavi ta to tak si to nadriadeni vsimnu. Ja sama som bola prekvapena 😀

s_o_n_i_k_e
5. jan 2023

ja každý druhý rok žiadam o zvýšenie platu napíšem si dôvody a zatiaľ mi vždy schválili aj keď nie celú sumu ale aspon niečo, tak keď neprší aspoň kvapká 🙂 pracujem tam 12 rokov 🙂