Čo robí pedagogický asistent?

pupa12
16. júl 2024

Ahojte, vedeli by ste mi povedať čo robí pedagogicky asistent? Nemám pedagogickú školu ale nastala mi príležitosť to vykonávať. Treba si dorobiť školu? A ešte aký majú plat ? 🙂 ďakujem

bellaa3007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andaluzia12
16. júl 2024

je to práca s deťmi ktoré sú pomalšie, majú nejakú diagnózu, nestíhajú ostatným deťom v triede.. pozor na túto profesiu, akokoľvek lákavá sa môže zdať, dieťa so špec. potrebami vycucá z teba všetku energiu...

alexxxx111
16. júl 2024

Pracujem na tejto pozícii a zatiaľ žiadne dieťa zo mňa nevycucalo všetku energiu 🤷‍♀️ a mám aj ťažšie prípady ako napríklad autizmus. Snažíme sa im pomôcť, uľahčiť či lepšie pochopiť dane učivo, sme pri všetkých pisomkach. Plat si treba pozrieť podľa tabuliek. Mne vyhovuje pracovná doba a práca s deťmi ma baví, vyskúšať treba a uvidíš 🙂

kacena4
16. júl 2024

musis v prvom rade vediet a poznat symptomu roznych dg. a následne vediet ako s taktmito detmi pracovat, od mentalneho postihnutia, cez autizmus, dmo, zak.sluch. postihnutie, nks ci poruchy ucenia. vyzaduje to veeeela trpezlivosti. plat je podla vysky odpracovanych rokov a ukonceneho vzdelania, ak nemas pedag. budes si musiet dorobiť. plat cca 800 v hrubom

alexxxx111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pupa12
autor
16. júl 2024

@alexxxx111 Bez vzdelania si začala na hrubej mzde 1070€?🙂

alexxxx111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexxxx111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sella38
16. júl 2024

Nech sa paci... asistent bez vzdelania je trieda 4. Cize 938€ v hrubom.

alexxxx111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sella38
16. júl 2024

@alexxxx111 ale ty jej nemozes povedat tvoj hruby plat s priplatkami, lebo ako si napisala, zalezi od skoly. Pre nu je dolezity zakladny tabulkovy plat, ku ktoremu nemusi dostat od skoly ani 20 centov navyse...

kate_cs
16. júl 2024

@pupa12 školu si určite musíš dorobiť, aspoň pomaturitné štúdium. Mňa tá práca bavila, ale ja mám VŠ ucitelstvo, tak som vedela, do čoho idem.
Každá škola má inú predstavu o fungovaní asistenta. Ja som bola na druhom stupni pri deťoch so špeciálnymi potrebami pri vzdelávaní. Počas hodín matematiky a slovenčiny som im pomáhala, ak mali pomalšie tempo, pracovala som s nimi, dovysvetľovala učivo. Môže ísť o deti s poruchami učenia, pozornosti, ale aj autizmus alebo mentálna retardacia. Každá škola to má inak.
Plat je tabuľkový podľa vzdelania a rokov praxe.

alexxxx111
16. júl 2024

Už sa nevyjadrujem, len som chcela aby autorka vedela že môže mať viac ako 800 v hrubom aj bez vzdelania. No to už nie je moja vec, máte pravdu 🙂 držím palceky 🙂