Čo po materskej?

simka297
30. jan 2021

Ahojte, som na materskej, mám vyštudovanú VŠ (biológiu). Po výške som išla do Ameriky na WaT a keď som sa vrátila nevedela som si nájsť prácu, nakoniec som sa zamestnala na úrade práce vďaka absolventskej praxi tam som po pol roku skončila a zistila som, že som tehotná. Narýchlo som sa zamestnala kde sa dalo aby som mala nárok na materskú. Malý ma 7 mesiacov a ja stále rozmýšľam, čo bude so mnou. Chcela by som sa niečomu novému priučiť, napadajú mi kurzy, spraviť si externe VŠ v inom odbore, ale neviem vôbec ktorým smerom sa vybrať. Začala som sa učiť ďalší jazyk, ale to skôr kvôli odreagovaniu. Zaujímajú ma vaše inšpiratívne príbehy, ktorá ste to mali podobne a niečo ste spravili so svojím životom.

zuzana18072020
30. jan 2021

nechces byt doma s dietatom na rodicovskej vidiet ako rastie, venovat sa mu?

avril299
30. jan 2021

@zuzana18072020 tak na rodicovskej by aj tak nebola cely zivot... myslim, ze sa pyta do buducna...

@simka297 ak vies vyborne AJ, tak myslim, ze mas velke sance si najst nejaku lepsie platenu pracu v zahranicnej spolocnosti, urcite by sa k tomu zisla este znalost balika MS Office aspon pre zaciatok

zuzana18072020
30. jan 2021

@avril299 asi som ju zle som ju pochopila :D

leskovael
30. jan 2021

@zuzana18072020 ak niektorá žena nechce byť doma ani celé 3r, je hneď matka ktorá sa nechce venovať dieťaťu? Nie každá má záľubu byť na materskej a na rodičovskej, nie každú to napĺňa a potrebuje byť aj v pracovnom nasadení. A tiež som to pochopila že sa autorka pýta dobudúcna keďže rozmýšľa čo by sa oplatilo naučiť sa, nenaučí sa to za mesiac predsa.

Autorka jazyk vieš takže to máš super, ako radí @avril299 určite by som sa naučila prvotné Office balíček dnes je to takmer všade požadovaná znalosť. Tiež by som zavŕtala do učtovnictva ak ti to nieje cudzie.. Dobudúcna budeš riešiť škôlku /školu takže bude pre teba pracovný čas po-pia cca od 8-16 na nezaplatenie a najčastejšie tak pracujú štátne správy, mestské urady atď...vždy treba niekde nejakú asistentku, administratívnu pracovníčku, mzdou účtovníčku a pod.

zuzana18072020
30. jan 2021

@leskovael dobre ved nemusite hned na mna utocit tak som ju pochopila ze chce hned po materskej ist nieco robit a pyta si radu ze co ma robit
viem ze nie kazda chce sediet doma na zadku a tocit sa okolo domacnosti 😒

leskovael
30. jan 2021

@zuzana18072020 ja na Vás nikde neutočím

zuzana18072020
30. jan 2021

@leskovael 🙂

sandricka2011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz