Čo môžem očakávať?

2. mar 2024

Ahojte v praci som sa po poslednom rozhovore s manazerom kde mi ani po roku a pol od nastupu odmietol zvysit plat aj ked mame v zmluve ze sa platy prehodnocuju kazdy rok tak som bola na HR odniest vypoved. Moja otazka znie ci mozem ocakavat este nejaku protiponuku ked asi 2 dni po tom ako som tu vypoved odniesla uz oznamil na nasom team meetingu ostatnym ze odchadzam. Celkom som z toho smutna ze ani po velmi dobrej spatnej vazbe a snahe v praci mi nebol ochotny nic navyse dat obzvlast v dnesnej dobe...

diewcatqoo
2. mar 2024

No uz ked oznamil ostatnym, ze odchadzas, tak protiponuku necakaj.

anjelicek26
2. mar 2024

Keď to už oznámil kolegom,tak výpoveď akceptoval.

13uzivatelka11
2. mar 2024

Možno sa firme až tak nedarí a preto ti nevedel zdvihnúť plat ale zrejme ta až tak nepotrebujú keď sa ťa nesnažil prehovoriť.

zuzubb007
2. mar 2024

Nič nemáš ocakavat, dala si výpoveď on to schvalil, takže môžeš hľadať druhú prácu

jaaankaaaa
2. mar 2024

Inak a ak je to nejaká basic pozícia, na ktorú je veľa kandidatov ktorých vedia rýchlo zaučiť a akceptujú tento plat tak by som vôbec nečakala nejakú ponuku.

egonsk
2. mar 2024

HR vypoved prijal, ale sef je ten, ktory sa musi rozhodnut, ci ta chce a ci ti zvysi plat, aby ta udrzal. Mne generalny v posledny den na videomitingu dal este peknu ponuku, ze ci by som ostal a prijal ju. Vzdy zalezi od firmy a spokojnosti a kolektivu. V korporate si len cislo....

autor
2. mar 2024

@egonsk cize je este podla Teba sanca ze aj napriek tomu ze to oznamil aj pred vsetkymi kolegovcami ze si so mnou da este "one to one" kde by sme skusili prediskutovat aspon nejaky kompromis?

mamina7070
2. mar 2024

Protiponuku by som uz neocakavala, ak by chcel dal by ti ju v ten den ako si odniesla vypoved na HR

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veselo_neveselo
2. mar 2024

Uz necakaj, ze ta bude volat spat, hlavne ked uz to oznamil timu. Oznamuju sa rozhodnutia, nie dohady alebo roznegociovane zmluvy.

13uzivatelka11
2. mar 2024

Inak prečo si tak zbrklo dávala výpoveď, keď tu teraz plačeš ze to hneď prijali? 😀

autor
2. mar 2024

@13uzivatelka11 uz som bola unavena ze stale robim nadcasy a niekoho zastupujem a ked sa ma zvysovat tak som vzdy bola jedina ktorej nezvysili mzdu tak som dufala ze aspon bude ochotny negociovat ale ako vidim manazerovi je to jedno...

mamina7070
2. mar 2024

zacni si hladat nieco ine urcite najdes nieco lepsie

13uzivatelka11
2. mar 2024

Tak to môžeš byť len rada, ze odchádzas z takej firmy kde si ta nevážia a neplakat kvôli nim na koniku 🤷‍♀️ najprv si musíš začať vážiť samu seba.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. mar 2024

@taynee uz od leta minuleho roka som mu tlmocila nespokojnost s platom. Vobec ho to nezaujimalo vzdy mi dal len odpoved ze on mi nema z coho zvysit

egonsk
2. mar 2024

zalezi ako boli s tebou spokojni, ja osobne som to mal takto. A kedysi davno tiez, len to bola mensia firma a tam mi to konatel ponukal.

tamta
2. mar 2024

Neviem, z môjho pohľadu veľmi zvláštna komunikácia aj z tvojej strany.. Prečo si tu výpoveď bola neosobne odniesť na HR a nekomunikovala si to s priamym nadriadeným? Keby mne toto spravíš, asi by som sa tiež nesnazila ta prehovárať. Za mna to je tvoje finálne rozhodnutie a on to akceptoval.
Popracovala by som aj na tvojej komunikácii a problémy riešiť s konkrétnymi ľuďmi, nie urazene dávať výpoveď na HR a zároveň očakávať, ze sa nadriadený priplazi s prosikom, aby si ostala...

mamina7070
2. mar 2024

si uz vo vypovednej prestan robit nadcasy, prestan zastupovat naplanuj si preventivky u lekarov a kontroly, cerpaj dovolenku atd
abi prstom navyse okrem nutneho by som nepohla

autor
2. mar 2024

@tamta Ja som to praveze komunikovala s nadriadenym. Vypoved som odniesla podpisanu od neho z toho one to one co sme mali. Myslim ze z mojej strany nic nekorektne nebolo neodniesla som tu vypoved bez toho aby on vedel o mojom zamere.

tamta
2. mar 2024

Aha, ja som to pochopila inak.. Tak v tom prípade tvoju výpoveď akceptuje a ty si odrob nevyhnutné a adios. Rozumiem, ze zamrzí ak si v tej práci nechávala aj kus seba. Aspoň máš ponaucenie, ze sa to neoplatí a máloktorý zamestnávateľ to ocení...

maranta_leuconeura
2. mar 2024

Aha takze ty si mu povedala, ze ides dat vypoved, ak ti nezvysi, on nezvysil, ty si dala vypoved a teraz cakas co? Ved ste sa v podstate na tom dohodli. Ci uz je pravda ze ta nema z coho zaplatit alebo nie je, je uplne jasne, ze ta hlavne zaplatit NECHCE. Vobec ti nemusi byt luto, ze odchadzas

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
2. mar 2024

Akonáhle som dala výpoveď a chceli si ma udržať, komunikácia bola ešte v ten deň - nie hneď protiponuka, ale prečo a kde je problém, následne prišla protiponuka povedzme do týždňa, z mojej strany akceptovaná, alebo nie. Až potom sa oznamovalo vo firme. Takže nie, nečakaj protiponuku.

zuzubb007
2. mar 2024

Keby si ťa chceli udržať, ešte ten deň v tú hodinu to riešia, pre vrchných je to jasne uzavreté chcú aby si šla preč, tam sa nemáš nad čím zamýšľať

tiika
2. mar 2024

Vždy je nejaká šanca, možnosť. No ty, keď dávaš výpoveď máš byt najskôr zmierena s tým, že protiponuku nemusíš dostať a byt s tým úplne v pohode. Je to úplne v poriadku na tvojej či ich strane. Zrejme ti už doteraz povedali svoje dôvody, prečo plat nezvýšia, takze asi nemá zmysel sa tým ďalej zaoberať, trápiť a hľadať za tým niečo iné. Sustred sa na súčasnosť, na nájdenie novej prace, ktorá ti bude viac vyhovovať, ujasniť si to, čo môžeš budúcemu zamestnávateľovi priniest a čo za to očakávaš.

jazula
2. mar 2024

Už by som žiadnu ponuku nečakala, keď to oznámil v teame. To sa robí až ako posledný krok, ak teda nema nejaké čudné manažérske praktiky.
Nerob už žiadne neplatené nadčasy, zauč náhradu a hľadaj si novú robotu…