Čo je pre vás v práci neprijateľné?

10. sep 2024

Ahojte, co je pre vas neprijatelne u zamestnavatela? Co vas uz na pohovore presvedci, ze je to neseriozna firma a vedenie je mimo?:D Neviem, ci len ja mam take ,,stastie" ale co sa tyka sukromneho sektora, tak je to niekedy riadna bieda :D Momentalne som v praci, kde sefka zaspala dobu a mysli si, ze stale plati slachta a poddani :D s dovolenkovym listkom musite za nou chodit, nahanat, nech vam ju schvali, nevyjadruje sa k tomu aj par dni a musite jej to neustale pripominat. Celkovo jej vedenie je uplne mimo. Som tu par mesiacov a rozmyslam, ze to zabalim :D Pocula som, ze niektorych zamestnancov chodi ohovarat pred druhymi alebo ich castuje vulgarizmami.

bublinka1426
10. sep 2024

ked nemas vanzejsie problemy na co chces odist toto je dost caste co pises

elenka.k
10. sep 2024

jedna babka počula, druhé pridala a tretia prekrútila.... nevieš také?
ak sa ti nepozdáva práca, ak sa ti nepáči , necítiš sa v nej zlé, tak odíď z nej
ale ver všade boli, sú a budú čudáci a ohovaráci...

bublinka1426
10. sep 2024

@elenka.k presne ako pises, vsade je nieco.
ide o to zvyknut si na to.

autor
10. sep 2024

@elenka.k ale tu sa jedná o sefku, nie o kolegyne :D

3princezne
10. sep 2024

Zeleziarne Podbrezova, sef vyzlecie koselu, pohovor v tielku a fajci :D a vsetci okolo sa mu klanaju. Skoro ma vystrelo :D

elenka.k
10. sep 2024

šéfke povedz nech ti vyplatí odstupné za ohováranie, kydanie zlého ... a pošli ju do hája ...... fakt iba srandujem !!
takže to že to o tom ohováraní ti povedali tvoje kolegyne?? a s nimi , vlastne s tebou nemajú žiadny problém, myslím, či na teba nežiarlia ...

sissy27
10. sep 2024

@bublinka1426 fíha, tak to neviem kde si kedy bola zamestnaná, ale ja som ešte nikdy nezažila, že by som sa musela doprosovať o dovolenku a aby ma niekto nechal dusiť, či mi ju schváli a mne zatiaľ stúpne cena letenky... takisto len raz by ma nadriadený v práci počastoval vulgarizmom, tak letí on a nie ja. To fakt neviem, v ktorej dimenzii je toto považované za bežné a ešte by to mal zamestnanec aj bez výhrad akceptovať.

Autorka: ak tam nie si spokojná, tak si proste nájdi niečo lepšie. Je pravda, že všade sa nájde niečo, čo by mohlo byť inak, lepšie, ale všetko má svoje hranice a niektoré veci by naozaj nemali byť tolerované zo strany zamestnancov, inak sa nikdy nič nezmení...

deti95060810
10. sep 2024

ohováranie je asi všade resp. na veľa pracoviskách, ale vulgarizmy? to hádam jedine v krčme pri opitých chlapoch existuje...

doriiis
10. sep 2024

V jednej práci som to mala tak,že som musela s dovolenkovym lístkom za niekým chodiť,aby to podpisal.Ale vždy som dovolenku dostala bez problémov.
Ale teraz som späť v starej práci a tu keď treba,tak aj môj nadriadený natiahne rukavice a ide makať k pásu.Bez výhovoriek a bez blbych reči.
Pohovor som ani neabsolvovala.Vedeli koho beru.Ale inde som mala šťastie na nadriadených a ich správanie.

mamutka
10. sep 2024

@3princezne fuj 😅 normálne by som sa zdvihla a povedala, že o nich nemám záujem 😁

autor
10. sep 2024

@sissy27 a presne pre takychto ludi si potom zamestnavatelia dovoluju. V tejto firme kolegyne miesto priepustky pouzivaju dovolenku, lebo jej maju vela a treba tu minat a sefka by bola nasrata

luccija
10. sep 2024

Ťažko povedať možno ma veľa práce a zabudne podpísať dovolenkový lístok...to, že ostatných ohovára a nadáva to je dnes asi norma čo počúvam...nepíšeš či ta práca baví, chodíš tam s nechuťou, kolektív, financie ..
Všade je niečo ...všade...buď veľa roboty, zly šéf, donasaci kolegovia, kumulované funkcia.Ak by toto bol jediný problém, tak zostanem.

autor
10. sep 2024

@luccija popravde uz sa k nej aj ludia boja chodit, nakolko vzdy da poznamku, jezis ked vidim tieto dovolenkove listky, tak mam nervy....alebo pocas pn kolegyni volal kedy pride do prace. Kolegyna bola po operacii :D

luccija
10. sep 2024

Nerieš kolegyňu a ostatných🙂to nech si vybavia oni.Na dovolenku máš nárok, ale posledné slovo hovorí vedúca.ano, aj ja som alergická, keď má niekto blbé poznámky atď možno potrebuje dovolenku ona, keď je na nervy.Mozno máte veľa práce, stále niekto chyba...ty sa riad tým, či ti tam vyhovujú iné veci.Ja som bola minule na pohovore a riaditeľka po príchode povedala, že má veľa práce a kto jej tam naplánoval pohovor a treskla papiere na stol...vôbec jej to nevyhovuje to už vidíš kam si prišla a aké je správanie

autor
10. sep 2024

@luccija práca ma baví, ale tent chaotický systém ma unavuje. Mne to príde, ze uz jej to prerasta cez hlavu, absolutne nenechava pracovat svojich ludi, lebo im neveri, pritom tam robia velmi sikovni ludia. A dalsi red flag je, ze odkedy som tu, dali vypoved 8mi ludia. Vsetko ludia, co tu robili roky....ako, ja som presvedcena potiahnut do konca roka a odist...len som potrebovala sa vykecat a zistit, co ludom prekaza a co nie. Ale ako vidim, niektorym to je jedno :D

pieksamaki
10. sep 2024

@3princezne. To co ?🙂

luccija
10. sep 2024

Nie, práve naopak tiež mi všade niečo vadilo😉ja som dosť citlivá na intrigy a ton reči, ale podľa mňa som tak o 20 r staršia ako ty a zistila som, že nájsť pracu kde je všetko ok je priam nemožné.A práveže ja si všímam aká tam je atmosféra, vzťahy, ale podľa toho, ze nemá čas ti podpísať lístok by som sa neriadila.Ak si mladá bez záväzkov skúšaj....ľudia odchádzajú a prichádzajú potrebuju iné vnemy skĺznuť do stereotypu aj u muža v práci odišli ľudia po 8,10 r a nikto nebanuje.

oslo1
10. sep 2024

Moja byvala sefka bola taka, clovek sa jej stale musel o svoje prava prosit.
Najhorsie bolo, ked mi boli schvalene fixne sluzby (flexi time, potom, co som jej povedala, ze ked mi to neda, tak dam vypoved), dalal mi to na tri mesiace a potom zas sluzby hala bala. Tak som 2 x napisala matrone a potom som uz mala fixne sluzby, kym som neodisla. Fixne sluby som potrebovala, aby som neplatila za full time jasle.
Taka pikoska, ked manzel dostal terminalnu rakovinu a potrebovala som byt cez vikendy doma, aby som ho ustriehla a aj vtedy 3 rocneho syna. Tak mi povedala, ze kazdy ma nejake doma problemy a nebude to mozne, napriek tomu, ze moji kolegovia boli pripraveni za mna tahat vikendy, aby som bola s manzelom. Dekel mi odpalilo, isla som za head of nursing (mali sme velmi dobre vztahy, velmi jej bolo luto, ked som potom odchadzala) a ked som sa vratila na oddelenie, vsetky vikendy som mala volne.
Az ked som odisla, tak som zistila, aka bola toxicka, ako mala potrebu ma za kazdu blbost zdrbavat, ako si honila na mne svoje ego, robila posmesky. Dnes mozem s kludom povedat, ze to bola cista sikana.

Teraz mam vynikajucu sefku, je to byvala ucitelka, ktora pred 10 rokmi zmenila karieru. Jednym slovom je super, nic neni problem, a pre mna je to tu nebe a dudy.

simca06022011
10. sep 2024

no a co, tak da poznamku... :DDD tak si dajte meeting, dohodnite sa na sposobe schvalovania dovolenky... mna to napr. tiez nebavi, a neexistuje aby ma niekto s listkami nahanal. U nas sa cvakaju dovolenkove listky k dochadzke, ja si ich podpisujem az ked davam veci dokopy k mzdam. Inak riesime dovolenku cez chat, schvaluje sa problematickejsie iba dlha dovolenka tyzden+, petoze to treba u nas riesit zaskakovacky... A samozrejme mame to aj v pracovnej zmluve uvedene, tu mam riadne urobenu, kolko dopredu treba ziadat kratku dovolenku, kolko dlhu.. a uz chystam zmeny aj kvolu priepustkam a budu to tam mat napisane v zmluve rovno, aby neboli sokovani, ze nevedeli. Ale napr. ja sama, ak vidim, ze mina si niekto dovolenku kvoli lekarovi sapytam, ci nema este nahodou Pcka volne :D my mame totiz v decembri aj celofiremnu dovolenku a som si ista, ze nik tu neche len tak sam sediet, lebo mu nevydalo :DDD
Toto co pises nie su ziadne katastrofalne problemy... problem je ked novy zamestannec je posadeny do firmy a nevie co robit :DD sef zmizne. A clovek sa ma naucit sam. problem je ked sa nevyplacaju mzdy, ked sef denno denne terorizuje zamestnanca za vsetko moze... Problemov je kopa ale to, ze sa cez x osob dozvies, ze si niekto na niekoho pouzil "vulgarizmus" (???), alebo sef okomentuje dovolenky, alebo nevie hned podpisat listocek a schvalit, mi nepride ako katastrofa.

bublinka1426
10. sep 2024

@sissy27

urcite su hranice, ktore sa nemaju prekrocit. a vulagrizmy su no go.
neznamena ze suhlasim ze ma v tejto praci ostavat. pisem ze debili su najdu vsade.
a ohovaracky? aj tie su snad vsade.
aby som ti upravila obraz o tom kde som robila

1- ano s dovolenkou sefa nahanam lebo zabuda a je zmatkar a fungujeme system papierik kedze je to mini firma a vacsina ludi ani nepouziva pocitac , takze pokial to on nema v TO DO liste, nahanam ho.
2 - vuglarizmy som zazila len u sukromnika ale nie zo strany sefa. to nie.
3 - v korporate som pracovala vacsinu zivota a tam sa nasli hyeny ale vsetko fungovalo ako malo, pretoze na to mali smernice a tzv Policy.

takze nastastie som mala aj cest zazit normalneho zamestnavatela.

a este jedna vec , ano zazila som vaznejsie problemy, nie ja osobne, ale napr sikanu pracovnu, ci nevyplatene vyplaty, ci aj to ze ludi stahovali z Pniek spat do prace. takze ano su aj vaznejsie problemy. ako ohovaracky ( ktore samozrejme nie su prijemne asi pre nikoho a teda vulgarizmy tiez nie. a este aj znama mala sexual harrasment. to su tiez celkom neprijemne veci

barborachors
10. sep 2024

debilni ludia a este debilnejsie vedenie...keby nebolo ludi, robota by bola ta najlepšia vec na svete. Ale ludia to tam nejak kazia. Treba hľadať job bez ludi, najlepšia vec na svete 😆

autor
11. sep 2024

@simca06022011 mudrujes z pozicie zamestnavatela. Toto, co som opisala, je len cast. Tych veci je tam omnoho viac

simca06022011
11. sep 2024

nie len zamestnavatela, aj zamestnanca. Mam uz co to preskakane za tych 20+rokov v praci. Proste ak to nedavas, vymen pracu, inak je to pre mna fnukanie. Vsade je nieco/niekto. Niekde sisi zakaznici/klienti, inde kolegovia, inde sefovia.. niekde vsetko... :D Podla mna to co si opisala je NIC.