Čo ich odradilo?

21. sep 2022

Ahojte, aktuálne som zamestnaná ale hladam si niečo iné.
Poslala som si zivotopis do 6 firiem, ani z jednej sa mi neozvali. V životopise mám, že som aktuálne zamestnaná, myslite že to môže byt tým? Pretože som si poslala zivotopis na podobne pozície, alebo na pozície v ktorých boli vypísané požiadavky take ktoré ovládam. Nechapem tomu🙄 novú pracu súrne nepotrebujem ale aj tak by som chcela vedieť, čo ich odrádza na mojom životopise 🧐 napáda vás niečo?

zmrzlinka2021
21. sep 2022

Pokial tu tvoj zivotopis nevidime, je velmi tazke povedat, co je na nom take odradzujuce.
Napr. pre mna to moze byt:
- gramaticke chyby, nekonzistentny text
- caste striedanie prac - to hned ide do kosa
- vzdelanie typu socialna praca a podobne odbory, kde sa hlasia vacsinu "tí slabší"
- nejasný a nedostatočný opis pracovných činností za prácu čo teraz vykonávaš a čo si robila
...atd

videla som x zivotopisov, ale aj napriek tomu, ze nerobím na personálnom, dosť velka časť z nich je velmi chabá

autor
21. sep 2022

@zmrzlinka2021
- mala som len dve prace, jedna rok a druha 2 v ktorej ešte som.
- strednu mám dopravnú akadémiu, vysoku ľudské zdroje a personálny manažment
- popis mám podľa mňa dobrý, 4-5 jasných a výstižných odrážok k obom poziciam
A samozrejme čo sa týka gramatiky atď to je jasne, vzdy kontrolujem

danica2711
21. sep 2022

radšej si daj gramatiku skontrolovať niekomu inému, pretože u niekoho, kto je schopný napísať "nechápem tomu" samokontrola nepomôže. A inak, mňa ako zamestnávateľa by možno trošku odradila tá tvoja vysoká škola, odbor o ničom

poisonblu
21. sep 2022

no ja by som v zivotopise neuviedla, ze som zamestnana...povedala by som to az na pohovore..ked prides na pohovor, mas vacsiu sancu ich presvedcit o svojich kvalitach...a este: vies sa uvolnit zo sucasnej prace hned? lebo 2 mesiace na teba asi cakat nebudu v novej praci

coco1
21. sep 2022

6 firiem je dost malo.. pamatam si ked som hladala pisala som si zoznam ( ale posielala som si aj tam kde nehladali proste som vyhladala firmu na nete a poslala) a mala som tam okolo 80 firiem..
Ono zavisi aj kam posielas, ci sa naplnou prace priblizujes tomu, v com mas prax alebo skolu..
Kazdopadne, vytrvat a hladat, raz to klapne ;) drzim palce
Ps. To ze si zamestnana moze byt maly minusovy bod nakolko vacsinou hladaju nastup ihned

zmrzlinka2021
21. sep 2022

@poisonblu Ty musis uviest v CV taku podstatnu vec, kde teraz pracujes. Ak by z CV vyplynulo, ze teraz nepracuje a ja hladam cloveka, co mi hned nastupi a na pohovore vyjde, ze mi klamal v CV - NEBEREM!!!
Toto su fatalne chyby.... odrbavat, prifarbovat. Sikovni zamestnavatelia si to vsimnu raz-dva.

zmrzlinka2021
21. sep 2022

@autorka je tazke to posudit, ked tvoj CV nevidime

Druha vec
Jedna praca - 1 rok
Druha praca - si v nej druhy rok a UZ HLADAS PRACU.

To su veci, ktore nie su velmi pozitivne. Na to aby clovek sa vypracoval na nejaku expertnejsiu uroven, potrebuje 4-5 rokov...a ak uz v troch rokoch ma druhu pracu a hlada DALSIU, je to znamka urcitej nestability a toho, ze ledva sa niekde zacne zapracovavat, uz ma zajacie umysli. Do takeho cloveka nikto nechce velmi investovat.

lejla77
21. sep 2022

Podľa mňa je aj vek kritický kvôli materskej

lucik194
21. sep 2022

@poisonblu ty si fakt mimo

jaska ze je potrebne uviest sucasnu prácu, ak napise nezamestnana tak klame, uz len kvoli tomu ju nepozvu

podla mna je to v pohode, akuratne kratko pracujes, mas malo pracovných skusenosti, musis sa niecim odlisit, nejakym kurzom, znalosťou, nieco co nie je bezne, inak si len jedna z mnohych.

v normalnej praci na teba pockaju aj 2 mesiace, u nas to problém nie je.....

vobec nevadi ze mas 2 pracu, druhy rok a hladas prácu. mozes to odovodnit, ze po dvoch rokoch robis stale tu istu pracu, nikam sa uz nevies posunut, nedostávas nove vyzvy.....

dufam, ze profil na linkedin mas, bez neho ani prácu nehladaj, v tej oblasti co mas

smajliica
21. sep 2022

@zmrzlinka2021 4-5 rokov na jednej pozicii? 😅 to je fakt bezne?

Asi zalezi aj od odboru predpokladam. A povahy uchadzaca. Ja si to osobne neviem predstavit.

zuzanka.zuzu
21. sep 2022

@danica2711 odbor o ničom? u nás hľadali práve takýto, myslím, že sa študuje presne tento na 2 vš v sr a prisámbohu, že sa hlásili právnici (niektorí aj mali prax v prac.práve) a manageri, ale ani jeden personalista 😀 práveže to je dosť dobrý odbor, škoda, že má takúto povesť

zmrzlinka2021
21. sep 2022

@smajliica Tak ja myslim vysokoskolske pozicie, kde musia byt experti, ktori sú vysokokvalifikovani a proste vymakani. Nemyslim tym "opice" v korporatoch, kde staci vediet jazyk a ovladat pc 😉

zmrzlinka2021
21. sep 2022

@lejla77
Akej materskej?
Za prve - na ziadnu sa nemusí chystat a ked pojde, tak materska je len 6 mesiacov
Za druhe - dnes bezne muzi tiez chodia na matersku dovolenku

poisonblu
21. sep 2022

@smajliica co je nenormalne na tom, ked niekto robi na jednom mieste dlhsie? ja som v byvalej praci bola 4 roky, potom MD, RD a kedze sme sa stahovali, tak po RD nova praca a som tam 6 rokov...robim mzdarku a celkom ma to bavi...muz robi v jednej firme uz 12 rokov

smajliica
21. sep 2022

@poisonblu som sa zle vyjadrila, nie ze by to bolo nenormalne alebo zle. Len ma prekvapilo, ze sa nieco take ocakava. V mojom okoli je to skor vynimka ako pravidlo 🤷🏻‍♀️ Ale ja pracujem v inej krajine kde je o expertov v mojom obore velky zaujem, lebo nas je nedostatok. Moje osobne maximum je 13 mesiacov.

lejla77
21. sep 2022

@zmrzlinka2021 my sme na to vo firme pozerali a uprednostnili uchádzačku, čo už mala deti

zmrzlinka2021
21. sep 2022

@lejla77
Nie je problem mat deti.
Problem je mat cloveka, ktory si z prace spravi holubnik a nechape, ze ma zodpovednost a ze od neho nieco ludia ocakavaju.

lejla77
21. sep 2022

@zmrzlinka2021 ved to je jasne, pisem ze my sme uprednostnili niekoho, kto uz mal deti - cize u nas deti nie su problem, u nas je problem to, ze niekoho zaucis a na 3 roky alebo na 6 rokov ti odide na matersku - rodicovsku

mell27
21. sep 2022

Fotku tam máš? Ak si náhodou študovala v RK, tak sa ani nečudujem,že sa ti neozvali (nechcem sa nikoho dotknúť, píšem na základe skúseností).

autor
21. sep 2022

@mell27 fotku nemám. A som zo západu 🙂

autor
21. sep 2022

@lejla77 mám 22 na materskú sa tak skoro nechystám

autor
21. sep 2022

@danica2711 tak zial ma presvedčili predmety ako manažment, matematika, informatika .. bavilo ma a aj baví 🙂

lejla77
21. sep 2022

tak tu chýba prax - ale nie na každú pozíciu ju treba

mell27
21. sep 2022

Môj brat je na vedúcej pozícii a tiež robí pohovory, vravel, že má kolegov, ktorí životopisy bez fotky rovno hádžu do koša 😃 skús si dať nabudúce nejakú normálnu fotku, možno to pomôže 😃😃😉

poisonblu
21. sep 2022

@smajliica mna by to asi nebavilo stale menit pracu a zvykat si na novy kolektiv...

judit47
21. sep 2022

Mas 22r a uz mas skoncenu VS ano? Mas Mgr? A pocas skoly si robila na TPP v tych pracach-su to prave v obore ktory si studovala?

poisonblu
21. sep 2022

@mell27 preco je foto taka dolezita? kedysi to nebolo...ved ako vies posudit cloveka na zaklade fotky? to uz je aj diskriminacne podla mna

autor
21. sep 2022

@judit47 mám bc aktuálne externe mám Ing a Ano prace boli na TPP

autor
21. sep 2022

*robim si externe Ing.

judit47
21. sep 2022

@poisonblu ake kedysi uz ja ked som studovala VS(12 r dozadu) nam chodili prednasat z Personaliek a hovorili o dolezitosti fotky?