Čo hovoríte na takúto prácu?

iveta7677
29. júl 2017

Chcela by som si privyrobiť, tak si hľadám nejaké možnosťi. Čítala som minule na webe, že hľadajú spracovateľa študijných podkladov pre VŠ práce. Najprv sa mi to veľmi zapáčilo, s tým že by som to aj skúsila. No ale potom som rozmýšľala a príde mi to troška riskantné ísť do takýchto vecí. Mne to príde ako falšovanie dimplomových prác. Diplomovú prácu si musí vypracovať ten ktorý ju odovzdáva a v tomto prípade by som ju vypracovala ja. A to by mohlo byť možno aj trestné. Čo si o tom myslíte?

katusikkk
29. júl 2017

@iveta7677
Ono to v dnesnej dobe clovek aby prezil,tak musi robit vecit proti prudu.Lenze su veci ,ktore robim a nepoviem nikomu.Ani Modremu konikovi 🤐

bosoriak
29. júl 2017

@iveta7677 neviem, ci je to trestne, ale rozhodne je to nemoralne a navyse je to proste uplne cele zle. Presne tak, diplomovka ma byt zavrsenim studia, nie kupena kniha.

zlevysavam
29. júl 2017

Horsie ako normalna praca, lepsie ako predavat drogy... je to siva zona a na tebe a tvojich hraniciach

novana
29. júl 2017

@iveta7677 , trestné to nie je, na SK legálne funguje veľa firiem, ktoré túto službu ponúkajú.

mrkvicka060
29. júl 2017

@iveta7677 pozri, velka vacsina ludi, ktori si ,,daju napisat" bakalarku a diplomovku za peniaze, su ludia pracujuci, ktori maju rodinu, deti... VS potrebuju napr. na postup v praci. Tym ludom je casto uplne sum a fuk ci si diplomovku napisu sami, pre nich je dolezite to nejako zvladnut a dolezity je vysledok. Takymto ludom velmi pomoze ak sa najde niekto, kto by im to spracoval, aj ked nie cele, ale aspon zaklad, teoriu, a clovek si to doupravuje sam. Treba nad tym rozmyslat aj takto. Podla mna na privyrobenie to zas nie je nieco barbarske, preco. Pozitivom je, ze clovek si aj mozno rozsiri obzory pisanim a hladanim informacii k DP. Len samozrejme je rozdiel pisat DP na ekonomiu alebo socialnu pracu a rozdiel pisat vedecku pracu (napr. chemia, biochemia, genetika) kde podklady su vacsinou len v anglickom jazyku. Takze ak nieco, radsej by som takuto pracu riesila sukomne, inzeratmi ked tak, a hlavne diskretne. Nemusi kazdy vediet co robis...

juliet86
29. júl 2017

Ono ty trestnu zodpovednost mat nebudes. Robis podklady nie diplomku. Ide o to ci to je alebo nie je za hranicami tvojich moralnych principov. Ak by som bola okolnostami dotlacena robila by som to ale prva ci dlhodoba volba moja by to mebola. Ak potrebujes peniaze bavilo by ta to robit je to dobre zaplatene a nemas pocit ze zradzas seba tak to rob

iveta7677
autor
29. júl 2017

Ďakujem pekne za odpovede. Ano rozmýšľala som nad touto prácou, ale v konečnom dôsledku som dosť zamestnaná a nemala by som na to asi čas. 🙂

iveta7677
autor
29. júl 2017

A presne ako väčšina tu píše, jedná sa tu aj o morálne princípy.🙂

alex49
29. júl 2017

keby to zistia na obhajobe alebo niekde, tak na to doplatí ten študent a nie ty, on to odovzdal a povedal, že je to jeho práca

jeennyv
30. júl 2017

@iveta7677 kamoska to robila...ono povedala by som ze je vela foriem tejto prace, resp toho co mas robit, zalezi od firmy, zadanej prace atd.niekedy len pozhanat podklady, inokedy napisat pracu, seminarka, diplomka atd...robia sa aj prezentacie...ono v drvivej vacsine, to nie je tak, ze robis to pre ludi co nemaju cas a deti a tieto omacky, pretoze ti si casto poctivo vypracuju...vacsinou pre lenivych studentov strednych a vysokych skol...kolko raz robila take prace a veci, ze prosto studentska rutina az primitivne, to decko nad tym chvilu neposedi...je to na teba ci mas cit pre pisanie a riesenie takych veci a plus ako to bolo napisane...s takou pracou by som sa nikomu nezverovala...

katarinapekna
30. júl 2017

Neriešim morálku,ale toto skutočne nechápem....ako mozes písať prácu keď o tom nemáš ani páru???? Veď do problematiky musíš vidieť a nie hala bála písať bludy. Ja by som si netrufla ani na pracu vo svojom vystudovanom odbore,ved rokmi sa vsetko zmenilo a uz nemám ani sajnu čo dnes požadujú v mojom odbore či už teoriu,formálnu stranku práce o výskume ani nehovorím,veď ti skujacuci nie su padnuti na hlavu,že to niekomu zožerú. Som šťastná,že som študovala v čase,keď každý z nas bol hrdy na ssvoje dielo bez internetu. Toto je vzdelanie a nie novodobé internetové s*acky! Dnes by som takto urobila aj 5 vš súčasne! Úplný grc a vymol!

novana
30. júl 2017

@katarinapekna, skúšajúci nie sú padnutí na hlavu, len majú často veľmi nízko nastavenú laťku - hlavne na školách, kde sa "vzdelanie" kupuje.

oli18
30. júl 2017

Neospravedlňujte tých, ktorí si takúto službu zaplatia. Sú to ľudia, ktorí si zaplatia aj celé štúdium. Potom tu máme plno hlupákov s kúpenými titulmi. Chceme, aby nám takýto odborníci učili deti v školách, liečili príbuzných, robili revízie elektriky v domoch, či kozuby? Lepší prípad je, ak sú to úradníčky na bezvýznamných úradoch.

novana
30. júl 2017

@oli18, je to neospravedlniteľné a hanbila by som sa sama pred sebou, keby som sa pod takúto prácu mala podpísať