Čo hovoríte na prácu v cestovnej kancelárii?

kamila999
16. aug 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo hovoríte na prácu v cestovnej kancelárii. Veľmi ma to láka, rada cestujem a myslím, že by ma táto práca bavila. Prosím o pohľad na mzdu a či je treba plniť nejaké plány. Práca s ľuďmi nie je problém,s tým mám skúsenosti a viem,že ľudia sú všelijakí... 😊Skôr ten pohľad a pocit,či je to naozaj taká práca ,ako sa javí na prvý pohľad.dakujem.😊

julie19
16. aug 2021

ahoj, neviem presne ako si to predstavuješ tú prácu... ja som robila 4 roky v CA predajcu zájazdov, je to z istého pohľadu super práca a z druhého zas úplne na prd.. to záleží fakt čo od toho čakáš... ak rada cestuješ, tak rátaj s tým že v lete sa nikam nedostaneš, budeš sedieť celé dni od rána do umretia za PC a na telefone ... ale tak zas si to vieš vynahradiť mimo hlavnej sezóny a máš prehľad kde je čo dobré... sem tam infocesta ale to je vec čo sa tiež rieši mimo sezóny a väčšinou si tam nevieš užiť moc voľna, to je naháňačka z hotela do hotela.... no a práca s ľudmi.. niektorí sú skvelí, prídu aj po dovolenke sa pochváliť ako sa mali, donesú nejakú magnetu alebo len prídu pochváliť hotel a služby, no a potom sú zas takí čo sú večne nespokojní, čo aj pre totálnu blbosť ti vedia spraviť peklo zo života.. lebo výhľad bol na prd, voda bola studená, steny boli tenké, na raňajky bolo málo druhov pečiva alebo proste čokoľvek

len_nig
16. aug 2021

Mňa osobne to bavilo 😊 aj vyhľadávanie pre tých ľudí, samozrejme našli sa aj otravni zákazníci čo nevedeli sami čo chcú alebo mali nereálne požiadavky ale to sa dalo prežiť 😊 vyskúšaj a uvidíš

kamila999
autor
16. aug 2021

@julie19 ďakujem krásne za odpoveď 😊som dlho v tej istej práci a už mi z toho prepína .a toto by bola práca čo mi vyzerá zaujímavo a že by sa človek ráno do práce zase tešil. Ja viem,každá práca má ZA aj PROTI. Tak som rozmýšľala poslať životopis.

kamila999
autor
16. aug 2021

@len_nig toto presne by aj mňa bavilo.vyhladavanie,vedieť poradiť, mať prehľad o hoteloch a krajinách 😊

luccija
16. aug 2021

@kamila999 vždy som chcela pracovať v cestovke.Len má odradila pracovná doba do 18 h plus často soboty.Aj som bola na pohovore do jednej ma chceli vziať, ale odmietla som bolo to v nákupnom centre a ešte horšie otv.hodiny.Na infocesty sa ani nemusíš dostať...žena môjho bratranca xy rokov pracovala pre Satur skončila jedna sezóna začala druhá lyžovačky, Silvester, karneval v Benátkach..mali dosť nízky plat, ale zase ročne raz, dva x odmeny z predaja.Po 10 r odišla úplne vyhorela z ľudí.

tenerifka
16. aug 2021

@kamila999 je to super praca, robila som to este na Sk niekolko rokov a strasne ma to bavilo, plus v lete aj sprievodkyñu, od pondelka do piatka v kancelarii a v piatok k veceru autobusom smer Chorvatsko, ubytovala som ludi, odubytovala ostatnych, prisla domov v nedelu doobeda (2 noci som "spala" v autobuse), a v pondelok rano zase do kancelarie, to som este cestovala hodinu vlakom do BA a hodinu naspat, a mala som 3-rocne dieta, pre mña to bola vyzva a dobre som zarobila aj usetrila, za vikendy v HR som mala diety + proviziu z predanych zajazdov

kamila999
autor
16. aug 2021

@tenerifka fíha,no klobúk dole ak si zvládala také tempo a ešte k tomu popri malom dieťati 👍

julie19
17. aug 2021

@kamila999 však životopis posli určite, to ešte neznamená že tam hneď musíš ísť robiť ... na pohovore sa poinformujes a uvidis ako sa tu to bude páčiť ;) ... ono je aj veľký rozdiel medzi jednotlivými cestovkami ... ako tu už niekto písal, niekde robíš od nevidím do nevidím, odmeny z predaja máš dva krát ročne a ľudia ta zožerú za živa ... niekde máš odmeňovanie na pravidelnej báze a lepsi pracovný čas ak nie si niekde v nakupnom centre 🤷‍♀️ To sa ťažko hodnotí ... najlepšia je vlastná skúsenosť ;) druha vec je že kedysi to frčalo, ľudia cestovali o dušu predávali sme od rana do večera, z hodiny na hodinu odlety a dalo sa aj zarobiť aj tým ľuďom kvalitne vybrať... teraz cez “pandemiu” ja som na materskej ale čo baby kolegyne pracujú a sem tam si napíšeme tak nemajú teraz moc prace, ľudia váhajú, boja sa že prídu o peniaze, ja verím že sa to zas rozbehne a vráti do starých koľaji, ale otázka je kedy ... však ak budeš mat nejaké otázky konkrétnejšie kľudne mi napis správu ;)

luccija
17. aug 2021

@tenerifka kedy si bola s dieťaťom asi Ti niekto pomáhal....

tenerifka
17. aug 2021

@luccija jasne, jej otec, moj vtedajsi manzel sa staral vtedy, ked som ja nemohla, aj moji rodicia pomahali, ked nemohol ani jeden z nas

slecnazkosic
4. aug 2024

@julie19 dobrý deň prajem, môžem sa spýtať koľko sa dá mesačne zarobiť? Všade píšu, že 1000€ brutto + bonusy. Noo dá sa zarobiť aspoň 1000 v čistom? Ďakujem

belaanabela
4. aug 2024

@kamila999 ja som chcela pracovať v CK , poslala som si žiadosť do CK Satur a nič....ani obraz ani zvuk sa Nikdy neozvali.,. No čo už ich škoda😄

julie19
4. aug 2024

@slecnazkosic každá CK a CA ma svoj odmeňovaní systém to je treba sa opýtať u konkretnej CK ako to tam funguje … ale je treba rátať s tým že práca v CK ma svoje sezóny, počas predaja First moment v zime a last minute v lete sa dá zarobiť určite fajn ak majú odmeňovaní systém založený na predaji … a potom sú “hluché obdobia” kedy sa moc nepredáva a tam je to potom len základná mzda bez odmien 🤷‍♀️ ale najlepšie je opýtať sa priamo pri pohovore

slecnazkosic
5. aug 2024

@julie19 rozumiem ale 1000€ v čistom dá sa podľa Vás zarobiť? koľko majú cestovky za 1 predaný zájazd?