Čo bude ďalej v práci v prípade môjho tehotenstva?

23. máj 2024

Ahojte,chcem sa len poinformovať,s priateľom teda už dlhšie rozmýšľame nad dieťatkom,ale poďme k veci,po Strednej škole som šla hneď pracovať,pracovala som vo firme 2roky teraz v januári som menila prácu stým, že som šla z práce-do práce tzn.že žiadny úrad práce ani nič podobné,v tejto novej firme mám teda na rok zmluvu (zatiaľ) a po roku sa ma predĺžiť znova ale neviem či na neurčito alebo zas na ďalší rok,ale teda poďme k veci,možno to bude znieť divné ale cítim sa trápne 🤣 ale teraz ak by sa nám teda podarilo počať bábätko skôr ako mi končí teda "ročná zmluva" čo bude ďalej v práci? Nepredlžia mi zmluvu a teda ďalej by som dostávala na materskej čo? Len tu zakladnu materskú alebo aj niečo z úradu prace,keďže by mi tu zmluvu nepredlzili?
Prepáčte ale zaujima ma to😀

mogaa
23. máj 2024

Po materskej dostávaš rodičovský príspevok lebo pokračuješ rodičovskou dovolenkou...ak by si chcela vyčerpať aj dávku v nezamestnanosti, tú môžeš do 2 rokov od skončenia PP a vtedy sa musíš odhlásiť z poberania rodičovského príspevku....

autor
23. máj 2024

@mogaa a je možnosť,žeby mi tu zmluvu napríklad predĺžili aj vtedy keby napríklad otehotniem do tej doby kedy mi ju majú predĺžiť? Či ako?

mogaa
23. máj 2024

no ak myslíš že by ti dali dodatok že PP sa predlžuje do doby tvojho otehotnenia, to ti nepodpíše žiadny zamestnávateľ......ak otehotnieš a budeš mať zmluvu na dobu určitú a budeš po skúš.dobe tak je na zamestnávateľovi či ti ju následne napriek otehotneniu predĺži alebo nie.....na 90% ti ju ale vtedy nepredĺži, lebo by ti musel držať miesto a miesto teba hľadať aj tak náhradu na zastupovanie