Cirkevná versus štátna škola - plat

2. jún 2024

Ahojte. Moja otázka smeruje najmä k učiteľom, ale ak s určitosťou poznáš odpoveď a hoci nie si učiteľ/ka, prosím, napíš. Zisťujem kade-tade, ale nikto mi nevie povedať, či sa nejak líši plat učiteľa v cirkevnej a štátnej škole. Učím v cirkevnej a nedávno som po rokoch náhodne stretla spolužiačku z výšky, učí v štátnej. Rovnaký počet odrobených rokov, rovnaká aprobácia ALE o dobrých 600€ vyšší plat. Skoro som odpadla. Obidve máme obe atestácie a sme rovnako precízne pracantky. Vraj na cirkevných platia omnoho menej. Ako to?! Tabuľky sú dvojaké? Odkedy? Zvažujem rozhovor s nadriadenou, ale chcem si byť istá, čo momentálne nie som, ale strašne ma to naštvalo. Podotýkam nejde tu o žiadnu hlúpu závisť, iba o princíp. Odvádzame rovnako dobrú prácu, o psychickej drine ani nehovoriac, tak prečo ten rozdiel?...

simsalabim
2. jún 2024

Nevyznam sa v tom, ale mozno zavisi od toho, kto je zriadovatel?

eeffka
2. jún 2024

Dcera chodila na cirkevne, pozrela som stary inzerat a iny v nie cirkevnej a platove podmienky rovnake, takze to vidim len na nejake "osobne" priplatky

madeincssr
2. jún 2024

Len ci ste si rozumeli v tom porovnani ciselne (clovek moze mat vsakovake zrazky zo mzdy, na ktore casom pozabudne, nepravidelne odmeny, rozne nahrady za minule obdobia, PNky, dovolenky, stravne a pod.) Myslim obidve oboma smermi a ked sa to spocita...

januska12323
2. jún 2024

Kamarátka klame alebo ti niečo nepovedala. V štátnej škole máš príplatky ale určite nie v sume 600 za mesiac.

1ryba
2. jún 2024

Zakladný plat musí byť rovnaký. Je jedno, či to je štátna súkromná, cirkevná škola. Je to dané tabuľkami. Podľa mňa má známa buď osobné ohodnotenie alebo iné príplatky, ktoré ti zabudla spomenúť. Alebo sa iba rada chváli a to čo ti povedala nie je pravda.

heleninamama
2. jún 2024

Dôležitý je aj úväzok. Ty máš možno 100%, ale ona môže mať v úväzku hodiny naviac a tie jej každý mesiac preplácajú.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukbe
2. jún 2024

Platy musia byť rovnaké. Normálne tabuľkové. Mam skúsenosť. Pohyblivá zložka, napr. osobný príplatok, krúžky, triednictvo, nadcasy, funkcie, sa môžu líšiť.

evaplev
3. jún 2024

A možno daňový bonus na deti.