Chcem zmeniť prácu, manžel mi hovorí, aby som ostala doma

11. júl 2022

Dobry den.
Chcem sa vas opytat, co by ste robili na mojom mieste.
Mam pracu v ktorej mi to absolutne nevyhovuje,samozrejme hladam si inu. A manzel mi povedal nech kludne odidem a budem doma. Jemu m to nevadi. No mne je to voci nemu blbe,aby financne tahal ceku domacnost on. Ja nezarobim vela,cca 180e, ale aj to je nieco.

petamich
11. júl 2022

teraz nechcem, aby to vyznelo, ze dehonestujem nejaku pracu ale nervovat sa za 180€ 🤷‍♀️ to by som radsej zostala doma a venovala vsetku energiu hladaniu novej

pininka1
11. júl 2022

Ja by som dala na manzela, ale aj si stale hladala inu pracu. Suhlasim s tebou ze byt zavisla, resp zit z jedneho platu nie je nic moc.

kris_tin257
11. júl 2022

180€ to nie je práca Max brigáda 😊 treba si nájsť normálnu prácu

melanta
11. júl 2022

Ale veď on už teraz ťahá celú domácnosť, ak zarobíš 180 eur. Kvôli takej brigáde sa ozaj neoplatí mať nervy a stres. Odíď a hľadaj si normálnu prácu.

autor
11. júl 2022

@petamich je to viac menej len brigada

autor
11. júl 2022

Manzel musi po mna zakazdym aj dochazdat autom,takze aj na benzin sa nieco minie,aj na jedlo,muz ma HO takze keby som doma varim pre oboch...sam mi povedal ze tych 180e nas z biedy nevytrhne

sissy27
11. júl 2022

za 180€, kde ťa ešte treba voziť a míňať peniaze na jedlo (to inak vieš navariť aj tak a zobrať si so sebou, nie? ) to fakt nemá význam. Buď si nájdi niečo za normálne peniaze, alebo ozaj zostaň doma.

andrea_82
11. júl 2022

ak má manžel HO, tak by som určite nezostávala doma. Po čase by sme si neskutočne liezli na nervy, ak by sme boli celé dni spolu doma.

tanyan
11. júl 2022

To máš skôr ako voľnočasovú aktivitu (krúžok) pre udržiavanie spoločenských kontaktov... Po odpočítaní súvisiacich nákladov je vskutku pravdepodobne tvoj prínos do rodinného rozpočtu zanedbateľný. Pravdepodobne by bol tvoj prínos do domácnosti väčší (nefinančný je niekedy hodnotnejší), keby si doma navarila a on by ťa nemusel voziť.

autor
11. júl 2022

@andrea_82 my sme spolu uz roky 24h denne a vsetko v poriadku :D

autor
11. júl 2022

@tanyan suhlasim,dakujem za nazor

limoncino
11. júl 2022

Odíď, za take peniaze sa nervovat nemá zmysel, ja som zarábala takmer desaťnásobne viac ako ty a aj tak som uvažovala o odchode z práce, pretože ma stála veľa stresov. A keď si poratas že Ťa manžel vyváža do práce veď to robíš len na ten diesel, takže v konečnom dôsledku manžel aj tak ťahá celú domácnosť.

0silvia0
11. júl 2022

Nevyhovujuca praca za 180 € je jednoznacne na odchod z prace.

autor
11. júl 2022

@0silvia0 ja som zakladala minule tie dve temy ohladne prace, ako robim bez prestavky,bez zmluvy,ako som zdrbavana za nizku trzbu...asi to fakt nema zmysel

girl2524
11. júl 2022

To sa ti neoplati ani rano vstat z postele za taku sumu

sabina_71
11. júl 2022

Ja by som na tvojom mieste ostala doma, hľadala prácu a popritom sa starala o domácnosť a o muža (nie že by si to nerobila, ale viac doma viac stihneš) a myslím, že keď si zratas benzin a jedlo a čas aj tvojho muža, čo chodí pre teba môžeš aj prerábať alebo mat minimálny rozdiel

jaroe
11. júl 2022

@andrea_82 toto je veľmi individuálne. Ja som tretí rok na RD, manžel tretí rok na HO a nič lepšie sa nám nemohlo stať😁

zmrzlinka2021
16. júl 2022

@girl2524 však to má na cca 10 hodín mesačne