Chcem robiť čašníčku, ale bojím sa ekasy

sisa3551
11. apr 2024

Ahojte baby, chcela by som od Vás radu. Išla by som robiť čašníčku ale veľmi sa bojím ekasy. Výdavky mi nejdú a vždy mám pred tým strach. Neviem ani to ci by ma mohli ako čašníčku zaucat keďže som to nikdy nerobila. Pred tou kasou mám rešpekt a zopár krát sa mi stalo keď som robila niekde v obchode že som zle vydala. Matika mi nešla ani v škole ;(

jesenzima
11. apr 2024

@sisa3551 na vydávanie peňazí nepotrebuješ matiku ako takú 😉

nssv2
11. apr 2024

@sisa3551 myslim ze si zvyknes, niesu to velke sumy 🙂 vacsina ekas uz ukazuje kolko mas vydat 🙂 myslim ze ak vydas malo zakaznik ta upozorni ak o par centov viac, tak mozno prvy mesiac do trzby doplnis z tringeltov co bude chybat a potom to uz pojde lavou zadnou 🙂)

sisa3551
autor
11. apr 2024

@nssv2 keď ja sa toho strašne bojím a budem sa hanbiť že neviem rátať teda vydávať 😂už ma raz kvôli tomu prepustili z trafiky

egonsk
11. apr 2024

@sisa3551 A umyvat riad ta nebavi? Mozno pomocnicku do kuchyne by uvitali tiez a tam pocitat nepotrebujes 😉

sisa3551
autor
11. apr 2024

@egonsk nie už som sa dosť na umývala riadov. Myslím si že pi dvoch rokoch stačilo a úplne som z toho vyhorela. Čiže určite nie.

nssv2
11. apr 2024

@sisa3551 tak normalne zacni doma nacvicovat😀 do obchodu zamenit papierove za drobne a ides… ked nieco chces tak si za tym chod, ale nieco to stoji, nie je to len tak 🙂 ked nevies vydavat, tak sa to uc, myslim ze ti tu nikto neodporuci super mega cip ktory si nainstalujes do mozgu a budes vediet vydavat 🤪

guiseppinka
11. apr 2024

A vsetci casnici su na svk taki, ktori vyberaju aj platby? V at mas aj takych, ktori iba roznasaju...

thoughtfulweirdo
11. apr 2024

Podľa mňa je to o tréningu. Tiež som sa mýlila, keď som začínala pracovať s kasou. Robila som v podniku, kde sa bločky nedávali 😅 takže žiadne cez kasu, z hlavy všetko. Zo začiatku som si to normálne na pulte ťukala do kalkulačky podľa papiera, hanba-nehanba. A vieš čo, nikto sa nad tým neuskrnal, každý bol rád, že mu správne vydám 😄 a normálne som sa zabehla, po roku uz som dávala z hlavy také počty, az som sama civela.

larinka552
11. apr 2024

A nemozes si to do tej kasy pisat? Aby ti ukazalo kolko mas vydat?

smajcii
11. apr 2024

Ja počítať myslím viem, ale pracovala som v klenotníctve a poviem ti, že aj 100 € - 1 € by som si bola schopná dať do kalkulačky 😁 lebo teda zrovna s omrvinkami sa tam nerátalo a pri tých vyšších sumách si už človek neverí 🙂

sisa3551
autor
11. apr 2024

@larinka552 neviem zas nie každá kasa ale pc monitor ukáže dovolí systém výdavok.

larinka552
11. apr 2024

Alebo ta kalkulacka je super napad 🙂

martinmmartin
11. apr 2024

kto sa boji nech nechodi do lesa

kiki68
12. apr 2024

Ja by som sa nebala, staci si to nacvicit, ze kolko minci je kolko. V obchode sa pocita inak ako niekde v skole. A tiez vela ludi plati kartou. Z mojej skusenosti za posledne dva roky velmi stupli platby kartou, reap tou na mobile cez appku. Takze budes vela inkasovat prave takto.

elizabeth88
18. apr 2024

Tak neviem,ja by som poradila trénovať ,matika dôležitá je...násobilka,tu by som potrénovala určite.Pocitaj si doma,hocičo.Ved aj peniaze v kaše musíš kontrolovať na začiatku a konci smeny.No a..ide o peniaze...keď si neveríš,čo chápem,nehanbi sa za kalkulačku,veľa časníkov ju pouziva.Aj do tej to zadaj aspoň dva krát po sebe,ani tá není stopro spoľahlivá,môžeš nesprávne niečo zadať.