Chcem podať sťažnosť na nadriadeného

silvia22222
1. apr 2021

Ahojte, chcem sa sťažovať na nadriadeného v práci kvôli bossingu, nadmernému sledovaniu kvality práce, dochádzky, zisťuje co robím v čase osobného voľna, dovolenky, kritizuje verejne moje pracovné výsledky, aj keď sú bez nedostatkov, opakovane zamietnutie udelenia dovolenky, nevhodné poznámky na moju osobu, rozširuje v kolektíve nepravdivé informácie o mojom zdravot. stave (vraj som psychicky labilna) atď... Otázka je: Mam mu v oficiálnej sťažnosti vykat aj keď si s dotyčným tykam? Ja myslím, že áno.... Ďakujem za reakcie.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
1. apr 2021

Nechapem ako chces pisat tu staznost... Pises ju jemu tu staznost na jeho spravanie a teda ho oslovis "vazeny pan jozef hruska, pisem vam tento list" alebo "vazeny pan jozef hruska, pisem ti tento list"? Nemala by si pisat jeho nadriadenemu? Tam by som potom napisala, ze ste si ako kolegovia potykali ale zachovavas si aj pracovne dekorum komunikacie... A v oficialnom liste vykanie si myslim

vikusjk
1. apr 2021

@silvia22222 urcite jeho nadriadenemu a urcite vykat

moonlight1210
1. apr 2021

@silvia22222 vykat. ale list by si mala asi skor adresovat jeho nadriadenemu, nie jemu.
alebo ho len chces najprv vyzvat k naprave jeho chovania? az potom pokracovat k vyssej instancii?

silvia22222
autor
1. apr 2021

@moonlight1210 áno, tak som to myslela, že ho chcem vyzvať k náprave a ohradit sa voci takemuto správaniu. Aby som potom mala nejaký podklad, ze som sa to snažila riešiť najprv s dotyčným, keď to budem posúvať vyššie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpg
1. apr 2021

@silvia22222 Tiež si myslím, že jemu netreba písať list, treba mu pri konkrétnej záležitosti, kde povie nepravdivé obvinenia povedať, vysvetliť, že tak to nie je a že sa budeš sťažovať u jeho nadriadeného. Možno to zaberie, ale vo väčšine prípadov sa to môže obrátiť voči tomu kto sa sťažuje.

number19
1. apr 2021

Stazovat sa treba na personalnom a zaroven jeho nadriadenemu.

Treba sa ale pripravit na to, ze sa bude asi aj branit. Doporucujem si zozbierat dokazy...mailovu komunikaciu, svedkov (kolegovia). Podla moznosti, ale najlepie su pisomne.
Tiez sa priprav sa na to, ze vas vztah sa tymto moze este viacej zhorsit.

Vsimli si jeho spravanie voci tebe aj ostatni kolegovia?

silvia22222
autor
1. apr 2021

@number19 ano správanie si všimli aj ostatní a oni sa ma aj pýtali, ze ci to už nechcem nejako riešiť, lebo je to naozaj očividne. Na personálne som už raz niečo ohladom jeho postupu voči mne písala, ale zostalo to bez odozvy... Ale áno, som rozhodnutá sťažovať sa vyššie, pretože už sa to fakt nedá prehliadať a tolerovať. Aj za cenu ze nakoniec budem musieť odísť ja....

number19
1. apr 2021

@silvia22222 Ak je to take zle a si si vedoma dosledkov ktore som spomenula chod samozrejme do toho.
Niektori sefovia vedia velmi zneuzivat svoje pozicie. A vacsinou su to ti neschopni...

chrumka120
1. apr 2021

@silvia22222 však sťažnosť na svojho nadriadeného máš písať jeho nadriadenému a tam ho neoslovujes, ak už nadriadeného nemá tak to máš blbe, to ani nepíš :D

chrumka120
1. apr 2021

@silvia22222 ja som sa už raz tak sťažovala, na počudovanie nadriadený už vo firme nie je :D

luccija
1. apr 2021

@chrumka120 píše, že mu chce napísať upozornenie, že ak nezmení správanie bude sa sťažovať ďalej.
@silvia22222 veľmi tam chces pracovat?lepšie to nebude odišla by som

luci310
11. nov 2021

A ako to dopadlo?