Chcem otvoriť obchod

cucuska
11. máj 2018

Ahojte. Mám záujem otvoriť obchod s detským tovarom. Nechcem Čínu skôr talianske alebo poľské veci. Viete mi niekto poradiť s nejakým veľkoskladom? momentálne zháňam priestory a rada by som sa do toho pustila. Za každú radu a pomoc ďakujem

emao
11. máj 2018

zapojim sa, tiež sa mi zíde info 😊😉

duun
11. máj 2018

Švagrina fungovala 3 roky s obchodom s detskými vecami v BA. Najskôr menila priestory (všade rýchlo podvíhali nájom. Mala pocit, že je v obchode uviazaná - aj predaj, aj zháňanie tovaru - našla si viacero predavačiek, zvyčajne mala veľmi negatívne skúsenosti (nedbalosť, neustále PN - boli mladé, chceli si užiť leto, tak sa hodili na maródku - stretla ich "choré" na kúpalisku či záťahu v meste a pod.) Potom prešla na systém e-shop + kamenný sklad za mestom s nízkym nájmom. Nebolo to rentabilné ani tak. Nervy, únava, večné naťahovanie, zákazníčky neprebrali poštu a pod, večne v strate :(, rodinné úspory viazané v tovare. Nakoniec to zabalila so stratou asi 5000e za všetky tie roky.

Hlboko odporúčam mať skúsenosti so živnosťou / predajom (najskôr sa skúsiť niekde zamestnať ako predavačka, aspoň na čas, obzrieť si, ako veci idú) a urobiť si rozumný prieskum, či by bol predaj vo vašej lokalite taký, ako očakávate. Ceny potravín idú nahor, neviem, či majú mamičky toľko peňazí na vecičky pri pretlaku obrovského množstva shopov a e-shopov.

viera
11. máj 2018

@duun Krasne si to napisala.....👍

tomsta003
11. máj 2018

@cucuska z vlastnych skusenosti napisem dnes mat obchodik je o drzku asi tak

zara2012
11. máj 2018

Ja ti moc neviem poradit, ale tak isto by som sa nedala odradit inymi 😉

macik34
11. máj 2018

Pokial budes mat najom max 150 eur skus.. inak neodporucam. Venujes tomu vela casu,energie a prerobis

tomsta003
11. máj 2018

@zara2012 vies ono to neni o odradeni, ale skusenostiach, no na druhej strane najlepsie je vlastna skusenost inak dnes je velka konkurencia, a vela ludi ma velke oči treba vyskusat ,ale zaroven aj ratat so stratou

lucertola
12. máj 2018

Ak chceš začať podnikať , odporúčam sa skôr zamerať na niečo čo ma budúcnosť. Toľko vecí, čo sa dnes predáva a ochvílu sa z toho aj tak stane odpad.... mne napríklad veľmi na trhu chyba bezobalový obchodík s potravinami. Je ich na Slovensku stále málo 😕 Ekologické vnímanie začína byť podľa mna IN. Ľudia si začnú postupne uvedomovať , že hadry sú len hadry. Pozri koľko mamičiek sa tu snaží predať veci po svojich detičkách. Koľkokrát ani neoblečené a už sú nepotrebným tovarom. Prosim zamysli sa nad tým 🙏🌳🌷

cucuska
autor
15. máj 2018

Ďakujem za každý podnet

eliska13
21. máj 2018

@cucuska ja zas tvrdím, že áno mamy sú ochotné za detské veci trocha iné, krajšie zaplatiť veľa peňazí, ale...vyskúšaj to najprv ako eshop, na FB...nie kamennú predajňu, lebo buď si budeš predávať sama a budeš tam do 18, alebo budeš platiť veľké nájomné, predavačku a veľa dáš do tovaru a bude to o držky
Zajtra Ti napíšem sklady v Maďarsku a poľsku jednu značku.Talianske veci sú drahe na naše pomery,ale nikdy nevieš....ráno napíšem mám to mimo seba poznacene

zlatica3510
21. máj 2018

@cucuska ahoj mam obchod uz niekolko rokov..sice s inym tovarom,,ale kludne sa mozes pytat..

eliska13
22. máj 2018

@eliska13 Kids by Voga Italia taký štýl sa mi paci, v Maďarsku sklady stránka Trend2.HU, Monoricenter.HU, v Taliansku v Milane nájdi na webe stránky, v Bologni
Do 5-7 rokov sú pekné veci aj u nás HM, CA...pre staršie deti a hlavne teenegerov 10-15r je to bieda

eliska13
22. máj 2018

@cucuska Centergross v Bologni sa to volá, ale ak nechceš ísť ďaleko zájdi do Budapešti popozeratnajprv si výpis obchody a napis im ja som to zisťovala kamoške okolo 400 eur tam bol prvý limit na nákupe nie tovaru.Kamoska to robí cez kamarátky, FB a darí sa jej.To, čo by zarobila za mesiac v práci si zarobí z domu čo sa nepredá po sezóne a pod dá za nákupnu cenu do akcie, netreba veľký kapitál a baví ju to