Chcem mať sklad

31. máj 2024

Ahojte, mam svoju firmu sro-cku. Chcem predávať tovar, ale zatiaľ nechcem mať kamennú predajňu. Momentálne nechcem zo začiatku ani eshop, predávala by som zatiaľ cez sociálne siete tak ako doteraz lebo sa mi to celkom osvedčuje. Ale chcem mať sklad. Mam na to priestor v podkroví domu. Potrebujem k tomu nejaké povolenia alebo kontrolu? Nikde na googli sa nemôžem dostať k odpovedi. Na úrad zbytočne nechcem zatiaľ volať aby som si sama sebe neprivolala kontrolu. Ma niekto s týmto skúsenosti? A keď budem tovar predávať napr aj mimo soc siete, napr ze susedka si odomna niečo kúpi, je to možné normálne dat len cez ekasu? Prosim poraďte mi ktoré viete, lebo už som písala na 2 stránky a odpovede žiadne. Ďakujem

maranco
31. máj 2024

Keď budeš predávať susede za hotovosť tak potrebuješ zaevidovať cez ekasu, stačí ti bezplatná VRP. Ak budeš prijímať platby bezhotovostne na účet alebo platba kartou nepotrebuješ evidovať túto platbu do ekasy.

autor
31. máj 2024

@maranco ekasu mam tu už používam, zaujíma ma ako je to s tým skladom

simca06022011
31. máj 2024

nie, prevadzku mas doma u seba... tym padom ziadny sklad nahlasovat nikde nemusis. Ak si prenajmes priestory, tak potom si vybavis k tomu potrebne veci. Ak chces informacie presnejsie a viac, vygoogli si prevadzky, nahlasenie prevadzky atd... najde ti informacie presne. Plus aj k oznaceniu prevadzky informacie

Co sa tyka toho, ze by si ten bytovy priestr nejak vynala, davala napr do nakladov aj reziu s tym spojenu, to je potom trosku komplikovanejsie. Ale nie, doma, na sidle atd, specialne nejaky sklad nenahlasujes. Normalne sme eshop prevadzkovali z domu, a tovar mali v aute a pivnici a obyvacke :D

ekasu mas prihlasenu na adresu sidla tiez predpokladam.., tak samozrejme ju budes pouzivat, aj ked pride susedka nakupit, aj keby sa osobne zastavil niekto napr. pre tovar, vybrat si a zobrat si atd.

A NIE, na urade si neprivolas na seba kontrolu ak sa spytats, ako mas postupovat, ak by si nieco taketo planovala... ;)

autor
31. máj 2024

@simca06022011 ďakujem ti veľmi pekne za skvelú odpoveď, konečne mi niekto takto v celku odpovedal na moju otázku.

No čítala som v iných diskusiách ze volať na úrad je ako sebabonzovanie :D

simca06022011
31. máj 2024

urcite nie je, informuju aj online aj linkami ... a absolutne na kontorly nechodia uz len tak, z roztopaše. Ja mam firmu a sklad 18rokov, poslednych 13r nebola ani jedina kontrola u nas, z nikade.. ak neratam mini kontrolu DPH kvoli odpoctu, co pozreli 3 faktury a odisli. Ziadna hygiena, ziadna FS kvoli pokladni, ziadna SOI, zivnostensky ani nic... Ty mozes mat sklad aj v krabici pri pracovnom stoliku v spalni :D
Ale teda precitaj clanky, mozno as nieco pomenilo :D
Mam skor pocit ze na dane su zatazeny.

princezna_bosorka
2. jún 2024

a co takto nechat si poradit od advokata? alebo sa fakt chces spoliehat na to, ze ti cudzi ludia bez akejkolvek zodpovednosti poradia dobre?

eliska13
2. jún 2024

@princezna_bosorka od advokáta?to sa zisťuje na živnostenskom.Sklad môžeš mať aj v garáži.

simca06022011
3. jún 2024

@princezna_bosorka advokáta? 😂