Chcem dať výpoveď v zamestnaní

simona2001
25. júl 2022

Ahojte baby. Chcela by som sa spýtať. Pracujem v zmrzlinarni a chcela by som dať výpoveď. Mám ešte skúšobnú dobu. Keďže v zmrzlinarni mam skúšobnú dobu 6 mesiacov. A ako je to s tým ked chcem dať výpoveď. Musím po podaní výpovede ešte odpracovať mesiac alebo dva aby som mohla odísť alebo môžem hneď? Ďakujem za odpoveď.

sashabb
25. júl 2022

@simona2001 skúšobná doba býva na 3mesiace. Nemáš náhodou dobu určitú? Pokiaľ si v skúšobnej, tak môžeš odísť hneď.

iwesska
25. júl 2022

@simona2001 6 mesiacov skusobna doba?!? A to podla ktoreho Zakonnika prace? V zasade je to ale jedno,lebo v skusobnej dobe,ked dnes podas vypoved,tak zajtra uz nemusis chodit do prace. V preklade - zo dna na den bez udania dovodu mozes odist.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkabambulik
25. júl 2022

@simona2001 precitaj si dobre zmluvu, ktoru si podpisala, inak ti nevieme dobre poradit, v skusobnej dobe mozes odist zo dna na den, neviaze ta vypovedna doba, alebo sa daj na PN ak mas nahodou zdravotne tazkosti a nasledne das adios zmrzlinarni.Ty vies najlepsie dovody preco s tym chces skoncit.

alureb
25. júl 2022

Áno, 6 mesiacov skúšobná býva. Aj ja som mala úplne u iného zamestnávateľa 6 mesačnú.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
25. júl 2022

Skúšobná doba môže byť dohodnutá maximálne na dobu 3 mesiacov. Pri vedúcich zamestnancoch je to až 6 mesačná skúšobná doba. Podľa ustálenej judikatúry, v prípade, ak zamestnávateľ dohodne so zamestnancom dlhšiu skúšobnú dobu, ako sú 3, resp. 6 mesiacov, nepôjde o neplatnú skúšobnú dobu. V taktom prípade sa má za to, že skúšobná doba je 3 mesiace (a pri vedúcich zamestnancoch 6 mesiacov) a neplatný je len časový úsek, ktorý presahuje zákonom stanovenú hranicu. Podobne sa bude posudzovať skúšobná doba aj v prípade, ak jej dĺžka nie je dohodnutá.
https://ficek.sk/najcastejsie-otazky-o-skusobne...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona2001
autor
26. júl 2022

Ďakujem baby. Pomohli ste mi