Chcem dať výpoveď

7. jan 2024

Chcela by som dat vo firme vypoveď, no neviem ako. Je to malá “rodinna” firma a je mi tam dobre ale dostala som lepšiu ponuku (platovo). Nechcem ale povedať ked sa budu pytat prečo odchadzam že som si našla niečo lepšie a podobne, nechcem znieť nevďačne alebo aby sa hnevali kedže sme tam nakzaj ako rodina a vždy mi vyhoveli ( ked som potrebovala zbehnut niekde na urad a podobne, alebo som dostala aj bonusy vianočne a na narodeniny mi dali darček) , je to tam priatelske aj ked tam niesom dlho , no tá druhá ponuka ponúka o dosť lepší plat (tuto na firme mi na tolko nezvýšia kedže už dávno hovorili maximum a maximum je v podstate minimum čo mi ponukaju v druhej firme)

anjelicek26
7. jan 2024

Ziadne ako na to, do prace chodime vsetci kvoli peniazom... povedz, ze potrebujes nove vyzvy a ziskat nove skusenosti a tu sa nemas ani platovo, ani kompetencne ako posunut. Podakuj sa za doveru posledne roky a dovi dopo...

autor
7. jan 2024

@anjelicek26 Ja viem, len naozaj ku mne boli mily pomahali a podobne, a proste nechcem len znieť nevdačne, chcem tam niekedy ich prist pozriet aj s tym aby na mna nepozerali že čo tam robim a tak

anjelicek26
7. jan 2024

Ved mas normalne logicke pochopitelne argumenty na zmenu, nie je dovod sa hnevat... ja som menila firmu pred rokom a 10 rokov teda a skutocne som si tam karierne vela vybudovala, vela sa naucila, ale proste prisiel limit, kde som sa nemala kam posunut...o peniaze ani tak neslo, ale vedomostne, karierne, bolo to ako mat pred sebou zamknute dalsie dvere...tak zmena... nelutujem... nova firma si ma neskutocne vazi, mam omnoho viac kompetencii, moznosti, samostatneho rozhodovania, viem nieco realne ovplyvnit, zmenit, zamestnancov si konecne vyberam sama, nie, ze mi ich niekto prideli a funguj s tym, co mas... neriesia ani to, ze som tehotna, len sa modlia, nech sa cim skor vratim, uz mi aj navrhli zariadit firemne "jaslicky" pre neho, len nech co najskor... pobavila som sa, ale zas tak ich nemilujem 😂 Pointa je, ze mysli na seba... ono clovek moze byt vdacny, ale odtial potial...vztahy si korektnou vypovedou nepokazis.

katica06
7. jan 2024

Autorka, muž tiež pracoval v takej malej rodinnej firmičke (u mojich príbuzných), rovnako ako u teba nebola tam možnosť kariérneho rastu, nových výziev, vyššej mzdy, aj keď robil viac ako kolegovia na rovnakej pozícii nedostal ani o cent viac. Zamestnali mužabez skúseností, keď bol niekoľko mesiacov nezamestnaný, pomohli ak vedeli. Odišiel odtiaľ po 9,5rokoch. Šéf mu daroval po odchode pekný hodnotný darček ktorý nikto nečakal. Iný členovia rodiny to brali horšie, aj niektorí kolegovia ...po štyroch rokoch sa s tým zmieril asi každý. U nás v hladovej doline neboli zvyknutí že by z takého dobrého miesta bol zamestnanec odišiel. Na novej pozícii má lepšie podmienky, pravdepodobne ho znova povýšia.Takže autorka hôr sa do to

luciaruz
7. jan 2024

Vysvetli im, že máš výdavky, kvôli ktorým ti aktuálne plat nestačí a musela by si mať dve práce.