Chcem byť realitná maklérka

20. mar 2024

Baby strasne ma to laka. Ani nie vidina penazi ale, ze nemusite chodit medxi ludi ktory Vam vadia. Ako mam zacat? Zamestnat sa na dohodu ( bez prijmu nemozem ostat) a ked ziskam skusenosti otvorit si svoju realitku? A ako to je financne. Zarobim iba ked nieco predam alebo je tam aj, ze kazdy mesiac nejaka stala suma a plus provizie z predaja?

colsami
20. mar 2024

No v prvom rade zahod predstavu ze nemusis chodit medzi ludi, ktori Ti vadia.

Asi si nezazila tych zaujemcov a kupujucich, vela spekulantov, neserioznych, divnych ... Rovnaki ludia ako kupuju byty a domy, su ti, co chodia k doktorom, predavackam, kozmetickam a denne nas (co robime v kontakte s ludmi) vedia rozculit ci znervoznit 😁
Takze Tvoja predstava v tomto je utopia.

luccija
20. mar 2024

To si ľahko predstavuješ🙂väčšina robí na živnosť, alebo nízky plat plus provízia.Prehliadky poväčšinou poobede, večer, víkend.Moze sa stať, že nepredás za mesiac nič.Ludia čo Ťa naťahujú 3 obhliadky pripravis zmluvy a odstúpi.Aj kupujúci aj predávajúci vyvíjajú tlak super komunikačné schopnosti...

autor
20. mar 2024

@colsami zle som sa vyjadrila myslela som to trocha inak. Proste potrebujem zmenit prostredie

melanta
20. mar 2024

A kto by ti akože tú stálu sumu zaplatil? Reality fungujú tak, že predáš, máš províziu, nepredáš nič, nič nezarobíš. Ak budeš robiť iba to, odvody sa platia každý mesiac bez ohľadu či máš alebo nemáš príjem. Oslov vo svojom okolí dobré realitky, že máš záujem robiť makléra, všetko ti vysvetlia a pôjdeš tam, kde sa ti to najviac bude páčiť. Počítaj s tým, že ako začínajúci maklér dostaneš z provízie 30-50%. Taktiež počítaj s tým, že na obhliadky sa chodí hlavne poobede, večer a cez víkendy, čiže vtedy, keď ľudia nie sú v práci. Chodí sa vtedy, kedy chce klient, nie ty. Taktiež počítaj s tým, že budeš pravidelne stretávať špekulantov, klamárov a nepríjemných ľudí. Taktiež počítaj s tým, že predávať nehnuteľnosti nie je iba o tom pustiť človeka na obhliadke do bytu/domu. Je to o tom vedieť poradiť, mať prehľad od poplatkov, daní cez stavebné povolenia a kataster. Je to job, ktorý patrí medzi tie s najvyššou fluktuáciou. Pretože veľa ľudí to ide robiť s veľkými očami. Skús to v nejakej realitke a uvidíš. Ak máš pocit, že byť obchodník je job pre teba, vyskúšaj.

ibatanecnica
20. mar 2024

Mám zopár známych maklérov ale každý má živnosť. Musia sa oháňať, keďže odvody musíš platiť každý mesiac, bez ohľadu na to, koľko zarobí. + Musíš vedieť aj nejaké ,,právne,, veci ohľade kúpy, predaja, zmlúv, To nie je len že robíš obhliadky a potom posunieš kupcu, predávajúceho kolegovi, ktorý s nimi dotiahne biznis. Zmluvy, kataster, vybavuješ, musíš mať prehľad.

autor
20. mar 2024

@ibatanecnica to vsetko mam nastudovane

ernesternst
20. mar 2024

Tiež odporúčam začať v dobrej realitke v okoli, a časom sa rozhodnúť pre vlastný biznis.

ibatanecnica
20. mar 2024

autorka- tak potom vyskúšaj a uvidíš.

alickapusinka
20. mar 2024

Nemáš stáli prijem len s toho čo predáš. Väčšinou chcú RK majitelia aby robili makléri na živnosť. A tým pádom si musíš platiť odvody aj SP aj ZP. Mám známeho čo tak robí na živnosť. Ak nič cez mesiac nepredáš nemáš nič. Musíš sa veľmi snažiť aby si čokoľvek predala. Presviedčať vysvetľovať. Takže aj ak ťa to láka musíš vedieť ako na to.

dadka1997
20. mar 2024

Jeeej krasna jednoducha predstava 😃😃🫠 ale tam by si prisla na to, aky ludia v skutocnosti sú

denkabemommy
20. mar 2024

Pozri, také ružové ako si to predstavuješ to nie je. Zároveň, ak si aspoň trošku cieľavedomá, nebude to pre teba náročná práca. Som v blízkej spolupráci s realiťakmi, za mňa je to veľmi zaujímavá, nestereotypná práca, a keď zistíš, kde je zakopaný kľúč úspešných maklérov, tak tvoja práca bude na hodinku dve denne 😉