Chcem byť dátová analytička

15. jan 2024

Ahojte. Mam univerzitne vzdelanie z oblasti jazykov, cize uplne out of field. Uvazujem nad kurzami Aj ty v IT - woman data academy, excel, sql a neskor aj power BI. Otazka vsak znie, ci dostacujuce absolvovat kurz WDA na naucenie vsetkeho zakladneho tak, aby som bola schopna obsadit junior data analyst poziciu? Da mi vobec niekto priestor a zamestna ma, ked budem mat v zivotopise iba tento kurz a ziadnu realnu prax? Dakujem velmi pekne za odpoved 🙏🏻

majlo1234
15. jan 2024

Myslim, ze ano. Ja som tiez povodne tlmocnik vystudovany a jeden cas som robila na pozicii, ktora sa takto volala. Realne mi stacili mierne pokrocile znalosti excelu na zakladny reporting. V niektorych firmach ti nanpohovore daju spravit nejake lahke ulohy(napriklad v lookup) a potom si ta zaucia na vsetko co potrebuju

astero2
15. jan 2024

V prvom rade by som si pozrel ponuky tejto práce na profesii a položil si otázku, či po absolvovaní tohto kurzu (samozrejme nielen absolvovaní ale čo je dôležitejšie aj naučení sa preberanej témy) budem spĺnať požiadavky v aspoň niekoľkých inzerátoch.

autor
15. jan 2024

@astero2 to je sice pekne, ale ak ich nesplnam, co akoze mam robit? 😂 ked kurz nepostacuje, prax mi nikto neda moznost ziskat,…?

hederamonstera
15. jan 2024

Urcite ti daju sancu na pohovor, ak budes mat v zivotopise, ze vies ovladat excel, powerBI a sql.

astero2
15. jan 2024

@hederamonstera a kde konkrétne jej tú šancu na pohovor dajú? však uveď príklad. Na junior pozície sa logicky hlási najviac ľudí (čím nižšie požiadavky, tým väčšia konkurencia). Teda nájdenie vhodnej junior pozície kde aspoň teoreticky je šanca (je ich málo), často spojené s nutnosťou relokácie je iba začiatok, potom treba zvládnuť ešte spomedzi uchádzačov zaujať životopisom a následne prejsť úspešne pohovorom (ak sa naň dostane)

queendixie
15. jan 2024

Inak, ja som sa na ich kurz ani nedostala. Lebo dali prednosť iným účastníčkam.

hederamonstera
15. jan 2024

@astero2 napr u nas v telekome, predtym som robila v henkel. Taketo korporaty nastastie davaju sancu ludom aj bez skusenosti

vanilkovazmrzka
15. jan 2024

Urcite chod do toho, zeny na it poziciach su ziadane ;) toto jedna z mala pozitivnych diskriminacii

mimirka32
15. jan 2024

Ja pracujem na podobnej pozicii a u nas je problem najst ludi. Takze ked budes mat toto uvedene v CV, myslim, ze ta pozvu na pohovor. Oni vo firmach na tieto pozicie testuju kandidatov, poslu ulohy, ktore mas vyriesit a podla toho ta pozvu/nepozvu do dalsieho kola

mimirka32
15. jan 2024

Dokonca mi napadlo, ze mam kolegynu v inom time na podobnej pozicii, ktora tiez studovala nieco ine a urobila si kurz WDA. Prijali ju k nam. Je super, ak vies po anglicky. Ale zavisi asi aj od lokality, ja zijem v BA, inde neviem aka je situacia.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz