Čerpanie dovolenky pred nástupom na materskú. Poradíte?

1941972
9. apr 2014

Potrebovala by som poradiť s čerpaním riadnej dovolenky,pred nástupom na MD. 11.6.2014 mám nastúpiť na MD a potrebovala by som vedieť,či mám nárok na čerpanie celej dovolenky na rok 2014 (t.j.25 dní ).Jedna pani účtovníčka mi totiž povedala,že mi bude dovolenka krátená. Ďakujem pekne.

petka015
9. apr 2014

Ja nastupujem na matersku v auguste a v podniku mi povedali ze mam narok na celu dovolenku takze si ju predtym budem cerpat. 🙂

monicm
9. apr 2014

ak nastupuješ na riadnu MD a nie na RD,ako predpokladám,tak nebudeš mať krátenú dovolenku,dovolenka sa kráti pri RD http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/prac...

jarkam2
9. apr 2014

Robím mzdy, tak skúsim poradiť: počas materskej dovolenky ti patrí dovolenka na zotavenie tak, ako keby si pracovala, takže ak budeš na materskej dovolenke až do 31.12. 2014, a pracuješ vo firme od 1.1. 2014, musia ti priznať celých 25 dní nároku na dovolenku za kalendárny rok 2014. Samozrejme, nemusia súhlasiť s čerpaním celej dovolenky 25 dní do 11.6. 2014, ale s pomernou časťou. T.j. žiadne krátenie dovolenky počas MD.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
candii
25. apr 2016

@zara1357 ahoj.. samozrejme dni na PN sa ti rataju do odpracovanych pokial ti trva pracovny pomer. Ja som si tiez celu dovolenku cerpala po dohode zo zamestnavatelom ale ja som mala termin v decembri .. cize si myslim ze by to nemal byt problem. Treba sa zamestnavatela opytat