Čerpanie dovolenky po návrate z rodičovskej a ďalšia materská

canama
3. dec 2014

Ak ste tu nejake mzdove uctovnicky, prosim o radu: 5.2.2015 mi konci RD, 6.2.2012 nastupujem znova do prace a za obdobie roku 2012, kedy som si cerpala MD mam narok na dovolenku v plnej vyske, t.j. 25 dni (v roku 2012 som neodpracovala len 77 prac. dni, cize mam narok na plnu vysku dovolenky). 7.3.2015 budem nastupovat na dalsiu MD, cize mi na vycerpanie dovolenky z roku 2012 zostane 21 pracovnych dni. Co s tymi 4 dnami? Moze mi ich zamestnavatel preplatit, alebo si ich budem cerpat az skonceni druhej RD, cize v roku 2018??? To mi uz pride strasne neskoro, to uz nikto ani v papieroch nedohlada aky som mala narok. 😉 Dakujem za radu.

evittam
3. dec 2014

@canama Ahoj, dohodni sa so zamestnávateľom nech ti ich preplatí 😉

snazivazuzi
3. dec 2014

Ahojte, je tu niekto, kto by mi vedel vysvetlit ako sa vypocitava preplatenie dovoleniek pocas MD a RD? Mám 46 dni kt. mi musia preplatit, a zaujimalo by ma aká je vysledna suma, ktoru by som mala dostat. V korunách som mala v hrubom 13 880.-
Dakujem 🙂

evittam
3. dec 2014

@snazivazuzi Ahoj, záleží od toho koľko si mala denný vymeriavací základ-priemer pre RD - je to vždy písané na výplatnej páske a podľa toho si to vyrátaš. A kde si vzala toľko dní RD? RD ti prislúcha iba počas MD, počas RD nie.... 😉 , či si mala ešte nevyčerpanú pred MD? Tú ti mali ale dávno preplatiť....

snazivazuzi
3. dec 2014

Mala som aj pred rod. dovolenkou a nepreplatili a mala som 5,5 r RD 🙂 Tie dni mi vyrátala uctovnicka, ale sumu mi nepovedala :( a vypl. pasku nemám, lebo pri stahovani sa mi niekam ˝stratili˝ a bolo to strasne dávno nepamatam si uz nic z vyplatnej pásky.

snazivazuzi
3. dec 2014

Teraz som si spomenula este na to, ze základny plat bol 9440.- a osobny priplatok 4400.-

petrouchka
4. dec 2014

A nemozes nastupit o 4 dni skor? Resp. ist o 4 dni neskor na MD?

evittam
4. dec 2014

@snazivazuzi Tak si vyrataj kolko mas priemer na hodinu alebo den a vynasob to tym poctom dni. Len tych 46 je nejak vela. Teda ak som spravne pochopila,ze pred nastupom na MD si mala zostatok 5,5 dna.

evittam
4. dec 2014

@petrouchka Neskôr sa na MD nastupit neda ako min.6 tyzdnov pred terminom pôrodu,lebo pride o matersku za tie dni.

vulka
4. dec 2014

@canama dovolenku možeš čerpať súčasne s rodičákom a nemusíš sa trápiť so zamestnávateľom, či Ti ju preplatí.

evittam
4. dec 2014

@vulka Ale nie sucasne s MD. A ak by ju cerpala pocas RD,tak ju musi zamestnavatel prihlasit ako zamestnanca a taktiez jej to zaplatit.😉

petrouchka
4. dec 2014

@evittam nastupit na MD moze o par dni neskor ak sa dohodne s gynekologom. Ten jej moze napisat predpokladany termin porodu o 4 dni neskor.
Podla toho, co vravela moja gynekologicka je to bezna prax, lebo aj tak je termin podla poslednej menstruacie a podla ultrazvuku a vacsinou tam je par dni odchylka. Styri dni by nemal byt problem. Jasne ,ze to nejde posunut o mesiac...

evittam
5. dec 2014

@petrouchka Tak jedine tak 😉

majusqa77
5. dec 2014

zakonnik prace umoznuje preplatenie dovolenky iba pri ukonceni pracovného pomeru. pri MD a RD je vynimka a moze sa prenasat v podstate donekonecna.. ..takze da sa vycerpat bud medz MD a RD, alebo po navrate do prace po RD