Čerpanie dovolenky po materskej

jankariso
20. júl 2015

Ahojte baby chcem sa spytat kedy sami viac oplati si vycerpat zoastatkovu dovolenku a dovolenku co mi nabehla pocas materskej, ci pri prechode na rodicovsku alebo radsej mam pockat na ukoncenie rodicovskej a ak bymi chceli datvypoved, tak by som si ju vycerpala a mala vyssiu podporu.dakujem za info

matarka
20. júl 2015

Toto by aj mna zaujimalo, snad niekto odpise. Plus este to, ci by ma teoreticky mohli prepustit pocas cerpania dovolenky medzi materskou a rodicovskou.

katarinamarkova
20. júl 2015

@jankariso @matarka
co sa cerpania dovolenky tyka je fajn ju cerpat po skonceni rodicovskej, hlavne preto, ze akonahle cerpas dovolenku - si oficialne nastupena v praci.....aj ked na dovolenke....cize nie je problem dat ti pocas cerpania kedykolvek vypoved.
keby k tomu doslo,odcerpala by si si len dni, co ti nabehli pocas materskej....po navrate z rodicovskej to mas dovolenku nie za par mes. ale za podstatne viac mesiacov 🙂

ak sa mylim opravte ma niekto.

dzejn80
20. júl 2015

@jankariso ak nepotrebujes, nechaj si ju az po rodicovskej, zide sa ti napr. pri adaptacii dietka v skolke, alebo ak bude castejsie chore ... inak z pohladu penazi to ma vyznam iba pre pripadnu podporu, ak po rodicovskej nastupis, ale budes cerpat dovolenku, po pripadnom prepusteni sa ti podpora bude ratat z bezneho platu, ako keby si robila ...

dobromila1111
20. júl 2015

Tiez si myslim,ze po skonceni rd je to lepsie. Navyse niektori zamestnavatelia povazuju za automaticky prechod z md na rd a cerpanie dovolenky po md neumoznia.

momikpd
20. júl 2015

@katarinamarkova mne sa zda, ze pocas rodicovskej dovolenky nenabieha dovolenka...dovolenka patri len za cas materskej, nie rodicovskej

dzejn80
20. júl 2015

Materska sa povazuje za odpracovanu dobu, rodicovska nie .... narok na dovolenku mas len za odpracovanu dobu, teda iba za obdobie materskej ... a este co sa pamatam, aj tam je to pekne pookresavane, tusim len za cele mesiace

matarka
20. júl 2015

@katarinamarkova Myslela som si, ci sa to veru nemoze pocitat ako nastupenie do prace..otazka je, ci mozu dat vypoved pocas dovolenky zamestnanca. No, asi bude lepsie nevymyslat a nechat si ju az po rodicaku. Vdaka za odpoved🙂

jankariso
autor
20. júl 2015

Este jedna otazka nemoze prepadnut ta dovolenka pocas rodicovskej?

evittam
20. júl 2015

@jankariso Nie,prepadnut nemôze. A ak ti ide o vysku pripadnej podpory,ak by ta chcel zamestnavatel prepustit,tak je najlepsie to spravit tak,ze si vezmes po RD 1 den dovolenku,dalsi den skoncenie PP a ost.dovolenku ti preplatia a vtedy dostanes najvyssiu podporu😉