Brigáda v zahraničí

27. sep 2023

Dobrý deň tento rok maturujem a keďže mam pred vysokou školou dlhšie prázdniny, chcela by som si zarobiť v zahraničí. Viete mi prosím odporučiť dôveryhodné agentúri, alebo kde a ako si nájsť prácu niekde mimo Slovenska ideálne Anglicko alebo tak. Ďakujem

bessie12
27. sep 2023

Do Anglicka je asi ťažšie sa teraz dostať kvoli brexitu. O inej krajine si nerozmýšľala?

guiseppinka
27. sep 2023

Keby vies nemcinu, tak by som ti vedela dat tip na agentury v rakusku. Na 99% by ta vzali... ale bez jazyka nie

autor
27. sep 2023

@bessie12 to je jedno kde len nech to je anglicky hovoriaca krajina

autor
27. sep 2023

@guiseppinka nemčinu neviem vôbec ale angličtinu idem maturovať z b2 úrovne

yelena159
28. sep 2023

No to máš blbé, lebo jediná anglicky hovoriaca krajina v Európe je Británia a tam je Brexit. Potom sú to len iné kontinenty, čiže len s vízami. Nezostáva ti nič iné, len si vybrať krajinu, v ktorej sa anglicky nehovorí.

bessie12
28. sep 2023

Anglicky sa dohovoríš aj v iných krajinách. Žijem v Holandsku a dohovaram sa s ľuďmi po anglicky. S mojim mužom, ktorý je Holanďan, tiež sa bavím len anglicky.

guiseppinka
28. sep 2023

@bessie12 dohovorit sa dohovori (mozno niekde), napr. v at pochybujem... konkretnu firmu co myslim, tak s kolegami by sa dohovorila nejako (mozno aj) anglicky, madarsky, rumunsky... ale minimalne s veducim pochybujem... ti sice maju medzinarodne timy, ale anglicky sa s nimi nebavia... vacsina ludi nevie ani spisovne po nemecky...

bessie12
28. sep 2023

@guiseppinka v NL sa určite dohovorí po anglicky. Nemecky hovoriace krajiny sú iná kapitola. Viem, že u nich jedine po nemecky, aj keď možno nejaká výnimka sa najde.

hiro
28. sep 2023

V niektorych krajinach v podstate nenarazis na cloveka ktory po anglicky nevie (ako napriklad to Holandsko, Norsko atd)
https://en.wikipedia.org/wiki/English_language_...
Znalosť angličtiny ako cudzieho a druhého jazyka v členských krajinách EÚ

janocka
28. sep 2023

Na Cypre a na Malte sa tiez hovori po anglicky, takze aj tam by sa dalo