Brigáda popri škole

sasi_01
21. jan 2017

ahojte, s priatelom sme sa rozhodli osamostatniť a mať vlastné bývanie zatial nám bude stačiť prenájom a už sme si aj našli nejaké bytíky... priatel pracuje ja tento rok maturujem a nemám žiadnu prácu. samozrejme nechcem aby to všetko bolo len na ňom tak sa vás chcem spýtať ako ste si vy poradili, ako ste si zarobili popri škole ? za pomoc a rady ďakujem 🙂

natalkanasta
21. jan 2017

@sasi_01 Ides studovat a popritom hladas pracu/brigadu alebo chces ist rovno do prace?

sasi_01
autor
21. jan 2017

@natalkanasta idem študovať a popritom chcem nejakú prácu/brigádu

natalkanasta
21. jan 2017

@sasi_01 Brigadu popri skole si najdes bez problemov, zalezi aj v ktorom meste a co vies alebo mas rada. Ja som popri studiu vyskusala toho teda kopec a casto aj 2 brigady naraz. Ked si sikovna a bude ta to bavit na zaciatok napr. casnicka, flexibilna pracovna doba, prepitne. Ja som robila v restike, ktora bola hned pri skole, jednoducho som tam chodila na obed a raz som sa opytala, ci nepotrebuju vypomoc a zamestnali ma. Existuju studentske agentury, ktore ti pracu sprostredkuju (upratovanie, obsluha, praca v kuchyni, mozno aj lepsie joby), ale tieto brigady nie su moc dobre platene. Dalsie moznosti baby-sitting, komparz, call centrum, doucovanie jazyka, jazykove skoly, recepcia. Ja som robila som popri skole letusku, to bol dream job. 🙂 Moznosti je kopec!

natalkanasta
21. jan 2017

@sasi_01 A inak sa mi paci tvoj pristup, mnohi ludia v tvojom veku si myslia, ze holuby padaju pecene do ust a ze vsetko je tak nejak samo od seba bez namahy a snahy, to vidim, ze nie je tvoj pripad. Hlavne vsak je ale, aby si skolu stihala, najprv si checkni kolko casu potrebujes na skolu a ucenie a potom volny cas rozdel na zabavu a brigady. 🙂

janinah
21. jan 2017

Moje dcéry doučovali angl.potom cez vs už učili v jazykovkách,robili v reštike...ale najlepšie je ísť zarobiť v lete vonku....moje boli v Španielsku /animátorka/,druhá vo Fran. /reštika v luxus. stredisku/...potom "vyšší level" USA.....ale treba to všetko premyslieť,mať kontakty a aj trochu dobrodružnú povahu.
A mimochodom treba sa popýtať aj v okolí....kolegovia tvojich rodičov, rodičia spolužiakov....ja som tak minulé leto hľadala pomoc do záhrady rodinného domu a prihlásila sa mi jedna študentka

sasi_01
autor
21. jan 2017

som z Banskej Bystrice cez leto som mala brigádu robila som v obchode s oblečením 🙂 kedže chodím na gymnázium tak väčšinou do reštaurácie a rôznych barov dávajú prednosť skôr študentom z hotelky :/ každopádne, ďakujem za tipy na brigádu určite sa pokúsim niečo si nájsť 🙂

janinah
21. jan 2017

@sasi_01 dávajú prednosť sympatickým mladým ľuďom,ktorí sa vedia rozumne prísť uchádzať o prácu a vedia sa aj usmiať 😉

sasi_01
autor
21. jan 2017

@janinah samozrejme keby mám s kým ísť do zahraničia tak určite idem viem že sa tam dá parádne zarobiť ale asi nemam takú odvahu ísť sama 🙂

natalkanasta
21. jan 2017

@sasi_01
@janinah Ludia z hotelky pracuju vacsinou v gastro oblasti na plny uvazok, ja som tiez chodila na gymnazium a v restike som robila, aj moji spoluziaci, nemyslim si, ze toto by mal byt problem. 🙂 Ale hlavne ide o to, co teba bavi, co samozrejme najlepsie zistit, ked vyskusas 🙂

janinah
21. jan 2017

@sasi_01 moje boli prvýkrát cez agentúry/ale nie obe spolu/...ale rovno tie v konkretnej krajine,nie cez slovenské....ony sa nebáli,ale ja som tu skoro umrela od strachu či tam "prežijú"...ale už som sa oťukala aj ja ako mama,staršia je teraz v Kolumbii,mladšia mieri do USA....

natalkanasta
21. jan 2017

@sasi_01 Ked zacnes studovat, uvidis, ze si to objavia moznosti, jasne, ze ked si teraz predstavis ist na leto niekam sama, ze je to nerealne viac menej, uvidis po roku-dvoch, najdes novych kamaratov, spoluziakov, uvidis a dozvies sa ako to chodi s letnymi robotami v zahranici a mozno aj taku moznost zvazis.

sasi_01
autor
21. jan 2017

@natalkanasta ja som skôr taký typ že skúsim každú prácu nerobí mi problém ísť robiť do reštaurácie kludne umývať riad, umývať podlahu, robiť čašníčku... cez leto som sa pýtala v nie jednej reštaurácii či neprijímajú brigádnikov a ich prvá podmienka ? mať nejakú prax 🙂 bohužial tú som nemala :/

natalkanasta
21. jan 2017

@sasi_01 Hmmm tak prax nevycarujes, hlavne v lete je brigadnikov dost, tak skus na to ist inak, ked pojdes do restiky a povedia ti ze hladaju ale ty nemas prax, povedz ze si sikovna, robis rada s ludmi (ak je to pravda), usmievaj sa, prid pekne upravena a navrhni ze prides jeden den, skusobny, zadarmo. A ked sa im budes pozdavat, tak zacnes pracovat na dohodu, ak nie, tak nie.

sasi_01
autor
21. jan 2017

@janinah dakujem za radu, ale najlepšie by bolo mať prácu počas školy tu na SK 🙂 zahraničie na leto je určite super, len ja potrebujem už teraz brigádu ale popri škole, takže zahraničie neprichádza do úvahy, teda aspoň do mája nie 🙂

sasi_01
autor
21. jan 2017

@natalkanasta dakujem za super tip ;) určite tvoju radu využijem 🙂 ano, mala som pár prácičiek/brigád s ľuďmi počas prázdnin, takže s tým by problém nemal byť 🙂

mifi93
22. jan 2017

@sasi_01 ja som po mature šla na brigádu do kaviarne a nemala som žiadnu prax.. Všetko, čo som potrebovala som sa naučila na mieste. Z letnej brigády sa stala brigáda popri štúdiu VŠ no a teraz začal 7 rok, čo tam pracujem. Momentálne je situácia taká, že ako Ing. s praxou čašníčky ma akosi nikde nechcú :D Keď ukážeš, že si šikovná a dokážeš zvládať akúkoľvek prácu, prax nadobudneš 🙂 treba vyskúšať čokoľvek

jankalukasova
22. jan 2017

ja som na strednej robila v Mc Donalde... nebolo to zlé, ale po čase som tam šla zošalieť. Potom som dlho dlho opatrovala detičky... mala som šťastie na super rodinu, platili veľmi slušne a bolo to s full servisom a hlavne teda detičky boli úžasné. No a neskôr som si našla brigádu, z ktorej sa postupne stala moja terajšia práca 🙂 + ešte nejaké to doučovanie (angličtina, účtovníctvo) a podobne...

jankalukasova
22. jan 2017

a ešte jedna vec ma napadla.. kým sa do toho reálne pustíte, tak si skúste zrátať koľko bude stáť podnájom, koľko peniažkov dáte na ostatné veci a aspoň 3 mesiace si urobte takýto "fiktívny" režim... uvidíte či to zvládate a zároveň si tak vytvoríte rezervu aspoň na tie 3 mesiace.

hettinka
22. jan 2017

@sasi_01 myslím, že by si mala najskor riadne zmaturovať, spraviť prijímačky na VŠ a potom riešiť bývanie s frajerom a zarábanie. Teraz si v poslednom polroku, treba sa koncentrovať najmä na školu, maturitu, je to náročné obdobie ... pokiaľ môžeš doma ešte bývať, tak nejaké brigádovanie odlož na leto. Ja to vidím na moji žiakoch, začnú behať do roboty a na školu nezostane čas a energia, spia na laviciach, nemajú čas sa učiť.
Po prijímačkách budeš mať do nástupu na VŠ skoro 3 mesiace času, vtedy budeš môcť pohodlne niečo zarobiť, aj napr. v zahraničí, alebo aj na SK.
Na vysokej škol esa dá už brigádovať lepšie, tam su obdobia relatívneho "kludu", ak si človek porobí skúšky rýchlo, aj dlhé prázdniny.

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarahhugiova
10. máj 2019

@natalkanasta vieš o niejakej brigáde??