Brigáda od 15 rokov

doma12344
25. jún 2022

Dobrý večer, chcem poprosiť o radu. Nevedeli by ste poradiť nejakú brigádu, ktorá by bola možno už od 15 rokov? Budem vďačná za každý nápad.
Vopred ďakujem.

jaga18
25. jún 2022

Možno animatorka na kúpalisku. Ak vieš ponúknuť program, tak vek by nemal byť prekážkou. Kúpaliská, aquaparky potrebujú animatorky k detským bazénom aj cvicitelky aqua aerobiku... Dcéra to robila, keď mala síce už 16.

vamajka
25. jún 2022

@jaga18 zmluva na brigadu moze byt az od 16 nie?

jaga18
26. jún 2022

@vamajka nie som si istá. Bývalo to tak, ale syn mi tvrdil, že na občianskej náuka im učiteľ hovoril, že sa to bude posúvať na 15 rokov resp že sa to už posunulo. Overené to nemám.

zuzap33
26. jún 2022

@jaga18 moj syn minuleho roku uz brigadoval na tu dohodu. Bol po ukonceni 9.rocnika. Mal 15 rokov. Dcera ma pravdu

simonah73
26. jún 2022

momentalne to moze byt az po ukonceni povinnej skolskej dochadzky, co v 15 rokoch urcite nema. predpokladm, ze konci teraz deviaty rocnik a nastupuje na strednu skolu, co vlastne je posledny rocnik desatrocnej povinnej skolskej dochadzky. a ta sa teda konci az 31.8 takze moze brigadovat nastupom do druheho rocnika. alebo az cez prazdniny po skonceni druheho rocniku.

saxana000
26. jún 2022

Od 16 rokov najskor a idealne idealne cez leto mimo skolu kosit travu smazit langose capovat kofolu predavat zmrzlinu detske tabory hladaju animatorov..

k3t4
6. apr 2024

Dobrý deň, hľadam si brigadu na leto. budem mat 16 rokov
ak o niečom viete tak mi prosim dajte vediet

waitinka7
6. apr 2024

@simonah73 suhlasim, ze brigada moze byt az po ukonceni skolskej dochadzky....v zakone sa pise, kopirujem: Povinná školská dochádza je upravená v § 19 ods. 1 až ods. 5 školského zákona, podľa ktorého je povinná školská dochádzka desaťročná, začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕšilo šiesty rok veku a dosiahlo školskú spôsobilosť a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku.

Avsak ked ma dieta 16 rokov az v juli alebo v auguste, chape sa to to tak, ze od 1.7.moze pracovat? Skolsky rok sa konci 30.6., ci nie?