Brigáda na víkendy pre 17 ročnú

2. sep 2021

Dcéra by chcela po letnej brigáde brigádovať cez školský rok aspoň cez víkendy, prípade maximálne 3 hodiny 2,3-krat v týždni. V akej oblasti býva takýto pracovný čas? Našli sme zatiaľ upratovanie kancelárií cez týždeň na dve hodiny denne, ale bohužiaľ to nestíha kvôli vyucovaniu

mauduska
2. sep 2021

ja som cez gympel upratovala spoločné priestory v bytovke.. trvalo mi to asi hodinu a pol / týždeň a za mesiac som dostala 40 eur. Takže úplne super. Popozerajte tieto firmy 🙂

katarinka2290
3. sep 2021

Skuste kaufland,tesco,...dokladanie tovaru,pripadne pokladna.tam daju termin,kedy je brigada a brigadnik sa prihlasi kedy moze robit.ja som robila na pokladni cca 5r ako brigadnicka popri strednej v tescu.

negymama
3. sep 2021

@katarinka2290 do pokladne nevezmu ked nema 18 rokov, hmotna zodpovednost za peniaze

simona1998
3. sep 2021

@negymama ale Ano vezmú , Tesco ma zobralo keď som mala 17 do kasy a aj teraz sú tam mladé baby

negymama
3. sep 2021

@simona1998 toto som nasla v zakonoch.

3) Zamestnanec môže uzatvoriť dohodu o hmotnej zodpovednosti najskôr v deň, keď dovŕši 18 rokov veku. Moja odpoveď smerovala práve z tohto §11 ZP.
Z neho teda vyplýva, že ak ju aj dá pracovať s ERP, za prípadné rozdiely nemôže byť takáto mladistvá osoba zodpovedná. Takže je na zvážení, či áno, alebo nie.

Ide o to , ze nemoze mladsia osoba ako 18 rokov mat dohodu o hmotnej zodpovednosti, takze zamestnavatel napr. pri manku nemoze zosobnit rozdiel v pokladni, takze mozno teba pred x rokmi zamestnali aj do 18r v pokladni, ale v praxi sa tomu zamestnavatel ak moze, vyhne. Rozhodne uprednostni starsiu osobu. Ja mam cerstvu 17 stku a nikde ju do pokladne vziat nechceli.

katarinka2290
3. sep 2021

@negymama ja som tam sla v 18robit ale pracovali v pokladni aj mladsi odo mna,a jasne vsetci podpisuju hmotnu zodpovednost ked sa pracuje s peniazmi

bucko555
3. sep 2021

Robím v jednote a na brigádu sme.mphli vziať len človeka nad 18 rokov kvôli hmotnej zodpovednosti,...ale viem že.kaufland berie aj mladších

negymama
3. sep 2021

@katarinka2290 ak aj podpisu mladsi hmotnu zodpovednost...aku paku ma na nich zamestnavatel, ak ide o neplnolete osoby? zajde za rodicmi, ze nahradte mi to??

kvetinka75
3. sep 2021

moju dcéru tiež nedávali za pokladňu kým nemala 18r. Ani v Zdroji, ani v Jednote a ani v tescu

autor
3. sep 2021

@simona1998 to skúšala cez prázdniny a nezobrali ju do pokladne kým nemá 18

katarinka2290
3. sep 2021

@negymama ja som vzala raz nejake darcekove poukazky od zakaznika,platil s nimi a ktore sme nebrali v tescu ale to mi nikto nepovedal a musela som im dat za ne hotovost do pokladne a poukazky som minula niekde inde.
Ked mi nahodou chybala vacsia suma v pokladni a striedali sme sa na nej 2ja brigadnici za ten den,tak nam dali iba poucenie ze nam chybalo a podpisali sme sa a vtedy som nic neplatila.stalo sa mi to iba 1 x.a robila som na pokladni 5r. pokladne sa pocitali pri zatvoreni predajne.
V kauflande viem ze ma kazdy svoju kasu,kde si porata na zac.smeny peniaze a na konci tiez.

Ale asi zalezi aj od obchodu,nejdem Vas presviedcat ze ju vezmu ked nema 18 do pokladne.