Brigáda a potvrdenie o vysokej škole

30. jan 2023

Môžem ísť na brigádu, keď mám potvrdenie o škole (VŠ)? Nechcem už ďalej študovať na mojej výške a rada by som išla od septembra na inú, neviem ani či mi príde po zimnom semestri papier od školy že neprejdem do letného alebo sa to pošle na konci 1. Ročníku, známa mi vraví, že môžem ale nechce sa mk tomu veriť, myslím si, že mi určite príde papier od školy, tým pádom budem musieť ísť na úrad práce. Keby si do vtedy stihnem nájsť brigádu, bude mi tá brigáda platiť ?

lindous
30. jan 2023

Papier ti takmer určite príde a dňom kedy ho preberieš, prestaneš byť študentom... brigáda ti bude môcť zostať rovnaká, ale budeš musieť zmeniť druh zmluvy z dohody o brigádnickej práci študenta na dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti, ale tam už sa platia odvody a je na zamestnávateľovi či chce len študentov alebo ako... navyše ak by si sa evidovala na ÚP, tak je obmedzené koľko môžeš na dohodu zarobiť a nie je to veľmi vysoká suma, takže ak by si chcela naďalej naplno brigádovať, mohla by si sa prihlásiť ako dobrovoľne nezamestatná a zdravotku si platiť sama.. ak som povedala niečo zle, dúfam, že ma niekto opraví, nie som v tom úplne doma a hovorím len z vlastnej skúsenosti 🙂