Bolo vám pri zmene práce ľúto za kolektívom?

1. aug 2024

Dala som výpoveď, mám lepšiu ponuku a chcem sa posunúť ďalej. V tejto firme som viac ako 6 rokov a tá práca aj ľudia mi svojim spôsobom prirástli k srdcu. Bolo to moje rozhodnutie a teším sa do novej práce, ale neviem si pomôcť a z času na čas na mňa príde taká ťažoba? alebo taký sentiment, že mi stará práca bude asi aj chýbať.

Mali ste aj vy podobné pocity? Alebo som sama čudná?

deti95060810
1. aug 2024

mala...
už som nikdy taký kolektív nenašla. spomínam doteraz a to som už odtiaľ pekných pár rokov preč.

martinmmartin
1. aug 2024

Realita zivota. Kazda vec raz prirodzene skonci, bud rada ze bolo aspon to co bolo

anos18
1. aug 2024

Keď som odchádzala z práce a začala robiť sama na seba, bolo mi ľúto za niektorými kolegami. Ale za kým mi bolo ľúto, s tými sa stretávam aj teraz

lakebabe
1. aug 2024

Mala , aj sme sa po vyse 8 rokoch nalezite rozlúčili a oplakali to. A teraz po ďalších 7 rokoch , odkedy som odišla už firma neexistuje a s kým som chcela som v kontakte stále a stále sa stretávame, keď je príležitosť , aj ked sme všetci v iných mestách, su deti a tak .
Takže existujú sociálne siete a kto chce v kontakte ostane

autor
1. aug 2024

@deti95060810 ja som mala aj počas tých 2 brigád čo som mala v živote aj tu dobrý kolektív, tiež na tie práce rada spomínam.. ale teraz som sama zo seba prekvapená, včera som si aj poplakala a to nie som plačlivý typ. A pri tom mimo práce som s nikým z nich nikdy nikde nebola, ale napriek tomu v robote sme stále posrandovali a vedeli sme si pokecať.. rozumovo mi to nedáva zmysel, ale citovo som akosi rozhodená

autor
1. aug 2024

@lakebabe čo zahŕňala náležitá rozlúčka? 🙂
Plánujem dať spraviť nejaké jednohubky a niečo sladké, fľašu.. ale rada príjmem aj ďalšie inšpirácie.. ozaj im chcem dať najavo že mi s nimi bolo dobre a že som vďačná že ma zamestnali aj keď som bola mladá neskúsená žaba 😁

lakebabe
1. aug 2024

Objednala som kolace, kvôli tomu skoro vôbec v ten deň nerobilo, ale my sme v jeden deň končili až dve v office, firma už išla dolu vodou.
Boli kolace, nealko sampus , aj proseco, slané chipsy a tak dostala som toľko kytíc, kryštálového poháre sady, karafiát na víno, ročníkov vína. Fakt sme boli úžasný kolektív a ľudia, len firma zmenila vedenie a islo to do stratena.
Teraz som už úplne inde pracovne , nelutujem odchod, ale s pár ľuďmi ma dokonca po rokoch spojili úplne iné veci ako pracovné, takže sme v kontakte a stretneme sa vždy keď je niekto v danom meste. V dnešnej dobe Facebooku a instagramu vieš o každom vsetko

evcagabi
1. aug 2024

Ano ale stretavame sa

dadka1997
1. aug 2024

Velmi, prve mesiace som veru aj plakala

anna_anicka83
1. aug 2024

Áno, mám to isté. Teším sa aj na zmenu, ale kolektív už asi taký parádny nebude. Práve kvôli tomu som dosť dlho odolávala aj zmeniť prácu. Nabíjali ma energiou kolegyne.

katica06
1. aug 2024

Nie, a keby platia dvojnásobne tak sa tam nevrátim

lonely66
1. aug 2024

nie, nikdy mi nebolo ľúto za kolektívom ako takým. ak boli jedinci, s ktorými som si naozaj rozumela výborne, ostali sme v kontakte cez sociálne siete alebo osobne. zvyšok ma nezaujímal, vždy všade, kde som bola, boli 2 tábory, bohužiaľ (robím v školstve). takže ani raz to nebolo tak, žeby mi všetci jednotne prirástli k srdcu rovnako.
no a práce som menila, lebo som šla za lepšími podmienkami (či už bližšie k domu alebo lepšia pozícia). čiže ani za prácou ako takou mi nebolo ľúto.
hoci kedysi v minulosti, pamätám si, robila som vedúcu jedného úseku v istom supermarkete a mala som "pod sebou" cca 20 zamestnancov a asi 15 brigádnikov. a robila som tam necelý rok. a bola som mimoriadne a milo prekvapená, že keď som odchádzala, tak boli to práve oni, ktorí ma pozvali na posedenie, dostala som od nich dar, všetko zabezpečili a bolo im ľúto, že odchádzam. na toto nezabudnem asi nikdy. mala som vtedy 22 rokov a tí ľudia ma mali ako nadriadenú radi. aj ma to vtedy dojalo... ale sťahovala som sa z jedného okresného mesta (aj kraja) do iného, tak som prácu opúšťala. fakt ma to prekvapilo.

lonely66
1. aug 2024

autorka, ak si tam bola 6 rokov, tak daj urobiť nejaké chlebíčky či menšie zákusky (alebo urob ty, ak si v tomto zdatná), kúp nejaké vínko (ak smieš) alebo nealko, nejaké drobné pohostenie priprav. niečo slané na stôl (krekry, čipsy).... takú klasiku.

to my robievame vždy, keď má niekto narodeniny a meniny. aj počas pracovného pomeru. a je to fajn, stále nejaké pochúťky 😀

pukina
1. aug 2024

Ano, ked som odchadzala z mojej prvej prace po 4 rokoch, veru ze som si poplakala. Mam na to obdobie krasne spomienky. Bol to uzasny kolektiv, ale uz mi ta praca nic nedavala, nemala som sa kde posunut, prisla lepsia ponuka. S niektorymi sa doteraz stretavame, aj ked je to uz viac ako 5 rokov co som odisla a lepsi kolektiv som odvtedy zial nezazila.

autor
1. aug 2024

@lonely66 práveže chcem aby to bolo na úrovni tak by som to objednala u profesionálov 😁 presne nejakú krabičku zákuskov mix, fľašu nejakého "jágra" alebo becherovky, nech si aj dámy pochutia 😁😁 a veľmi mi chutili na jednej akcii mini hamburgeri aj vyzerali tak neokukane 🙂 tak toto by som tak asi chcela..

lonely66
1. aug 2024

autorka, nič tým nepokazíš 🙂

autor
1. aug 2024

@pukina akokeby som o sebe čítala 😏 len číslo nesedí.. ale aj v mojom prípade je toto moja prvá stabilná práca, tak to človek asi tak inak berie.. ako prvú lásku 🤣🤣🤣

autor
1. aug 2024

@lakebabe ďakujem ti za tvoj príspevok, teraz mi došlo že aj jednej kolegyni ktorá po rokoch odchádzala sme sa skladali na darček.. tak budem vedieť čo povedať zvlášť dobrému kolegovi keby sa ho pýtali že čo by som tak ocenila 🤣🤣🤣 ale to je len taká blbôstka, nechcem drahé dary.. ale to je presne to čo mi vôbec nenapadlo že by mohli riešiť a vďaka tvojmu komentáru budem pripravená 😁

lakebabe
1. aug 2024

Mňa sa nepýtala mňa už poznali že všetko od vína poteší 😂 ale fakt doteraz mam tie veci je to milé. Vždy sme sa aj predtým skladali na rozlucku každému. V inej firme toto nebolo len tam

blackberrymt
1. aug 2024

Áno mala, kolektív sme boli tip top, ale finančne bola nová práca podstatne lepšia. Do dnes ale keď mám cestu tak sa zastavím v bývalej práci na kávu

mimirka32
1. aug 2024

Ano, odchadzala som dvakrat z dobreho kolektivu. A myslim si, ze je prirodzene citit aj trochu smutok, aj si poplakat. Ale teraz mam zase super kolektiv. Mozno aj ty v novej praci stretnes zase dobrych novych kolegov

tetapetra
1. aug 2024

Áno strávila som tam 14rokov. Odvtedy sa veľa zmenilo. S niektorými nie som v kontakte vôbec, s inými dávame rande raz do roka, tam je potom pokec😄 a s pár babami si voláme, píšeme, stretávame. Chýba mi ta partia.

autor
1. aug 2024

@mimirka32 verím že áno 🙂 doteraz som mala vždy dobrý kolektív tak dúfam že budem mať znova šťastie

podbel2512
3. aug 2024

Urcite nie. Pre mna su to cudzi ludia,len kolegovia.

suge
3. aug 2024

Zo starého kolektívu som ledva odišla, až mi srdce stískalo, ale našla som ešte lepší.🤗