Bojím sa ísť do práce

lucia851
26. máj 2023

Mám strach začať chodiť niekde do práce.Bojim sa toho že to nezvladnem keďže som aj psychiatrická pacientka

deti95060810
26. máj 2023

berieš ad?

luccija
26. máj 2023

@lucia851 bola si dlho doma tak máš obavy to je pochopiteľné, ale neda sa byť doma celý život musíš sa pohnut.Musis si veriť, zvládneš to

divokykonik
26. máj 2023

Toho sa boja aj ľudia, čo nie sú psych. pacienti. Bohužiaľ ak chceš prežiť, musíš pracovať. Tiež beriem antidepresíva, čiže som psych. pacient a už sa neviem dočkať, kedy pôjdem z materskej do práce. Aj ja som sa kedysi podceňovala, ale k ničomu to nebolo. Musíš sa aj ty vzchopiť.

lucia851
autor
26. máj 2023

@deti95060810 áno beriem a aj iné lieky

dadis
26. máj 2023

@lucia851 Nova praca je stres pre kazdeho. Uplne kazdeho. Vseobecne ludia nemaju radi zmeny. Ale to, ci to zvladnes, nezistis to vsak bez toho, aby si to skusila. A aj ked ti skusis, nevzdaj to hned, vzdy su zaciatky na novej praci najtazsie, na to sa priprav, ze to, alo sa to to bude vidiet na zaciatku, tak to bude po cely cas. Ja som z terajsej prace chcela odist este v skusobnej, mala som pocit, ze to bola trefa vedla. Nadriadeny ma ukecal, ze nech skusim rok a po roku sa rozhodnem..a ono sa vela veci zlepsilo casom, cochvila tam budem 2 roky.

bluka2
26. máj 2023

@dadis týmto asi autorke nepomôžem, ale tak nie pre každého. Sú aj ľudia, pre ktorých "zmena je život". ale súhlasím, že tak po pol roku az roku je to ľahšie

domkakvet
26. máj 2023

@lucia851 ak to nezvladnes das vypoved.

mandarinka555
26. máj 2023

@lucia851 A doteraz si nepracovala?

lucia851
autor
26. máj 2023

@mandarinka555 som na polovicnom id,robila som občas niekde ale dlho som nevydržala

zuzikak
26. máj 2023

pozri na to existuje zaucna doba dva - niekde tri mesiace. Co take nezvladnes ? Skus hladat na zaciatok nenarocnejsiu pracu, kde sa budes vediet sustredit. Velakrat prave praca zamestnava hlavu tak, ze si ani neuvedomis, ze potrebujes antidepresiva. Stres bude na zaciatku vzdy aj keby si sa neliecila. Len je to jedna z veci, na ktore treba v zivote nabrat odvahu a pohnut sa dalej. Ved urcite chodis aj na terapiu - prediskutuj s lekarom, ci by ti pomohol najst pre teba vhodny typ prace. Je mozne, ze sa len navedie a samej ti napadne taka, ktoru by si mohla skusit. Mozno ti chyba len odvaha a sebavedomie. Verim, ze mas obavy no za skusku nic nedas. Skus si povedat - co najhorsie sa moze stat ak pracu nezvladnes ? No ostanes chvilku doma (je to koniec sveta ?) Najdes si novu pracu ? (je to koniec sveta ?). Das alebo dostanes vypoved ? (je to koniec sveta ?)....

hankab
26. máj 2023

@lucia851 treba si najst pracu, ktora ta psychicky nevycerpava. Tiez beriem AD a ked mi zacali problemy pred rokmi, trpela som v praci a aj som z nej odisla. Teraz po liecbe zvladam uz aj stresujucejsie prostredie, ale zase nepojdem robit manazerku co si naberie na plecia problemy 15 ludi a velku zodpovednost.

caroline_
26. máj 2023

@divokykonik akože môžeš napísať psychiatrickej pacientke ze vschop sa??? To sa nedá. Dufam ze to isté by si povedala niekomu s rakovinou ze však nech sa vschopi...

caroline_
26. máj 2023

@lucia851 ak si psych. Pacientka co tak psychológ? Chodíš?

katkaseiner
26. máj 2023

Pridávam sa aj keď nie som psychiatrická pacientka a neberiem žiadne lieky. 12 rokov som pracovala pre jednu firmu, z toho 10 rokov čisto z domu (Max 2-3x ročne som išla do officu). Začínam v novej práci kam reálne musím ísť 3x do týždňa a tiež sa bojím. Nová firma, pre mňa nový kolektív, podobná práca ako doteraz a predsa isto úplne iná. Držme si palce

mimikarol
27. máj 2023

Každý sa boji, aj ja som sa bála. Roky som bola doma. Ale obavy boli. A to som išla do roboty o ktorej som vždy snívala a aj tak som mala 100 chuti ostať radšej doma

obonova7
27. máj 2023

Ja tiez od prvého nastupujem do novej prace a mam stres tiez veľký. Psychiatrická pancienka som tiez a bojím sa ale treba vyskúšať a uvidíš ze co ako

lucia851
autor
27. máj 2023

@obonova7 a kam ideš robiť?ja mám ísť robiť sanitarku do nemocnice

obonova7
28. máj 2023

Idem ku VW do Devinskej novej vsi je to subdodávateľ pre VW a mám s toho stresi pretože nie som ešte stabilizovaná som iba na začiatku liečby a dnes také myšlienky že dovi dopo

lucia851
autor
28. máj 2023

@obonova7 tak keď nie si ešte stabilizovaná tak by si ani nemala začať robiť

obonova7
28. máj 2023

@lucia851 žiaľ musím nárok na pn nemám a podpora v nezamestnanosti mi už konci