Benefity v zamestnaní

darinaza
22. aug 2017

Ahojte. Síce tu táto téma dávnejšie bola. Aj napriek tomu na zaujíma aké benefity máte vo vašom zamestnaní. Príp. s akým zaujímavým benefitom ste sa stretli (v bývalej práci, od známeho a pod.). Budem rada za každý príspevok a tip. Ďakujem.

bluka2
22. aug 2017

Pocula som toho kopec: Flexibiny pracovny cas, pracovne cesty do zaujimavych miest s moznostou kombinacie s dovolenkou, extra zdravotne poistenie, preplatene ockovani, dobry kavovar, teambuildingy, moznost coachingu/terapie (anonymne), preplatenie kurzov sebeobrany, prvej pomoci, jazykovych a vselijakych inych kurzov (programy na pocitaci, atd.)

romanovic
22. aug 2017

Pre väčšinu je teambuilding povinnosť, nie benefit.

hettinka
22. aug 2017

učiteľstvo - hlavný benefit je dlhšia dovolenka, 6 týždňov v lete, týžden cez jarné a cez zimné prázdniny, pričom nevýhoda je nemožnosť zobrať si dovolenku mimo prázdnin (max 1-2 dni sa dá mimo prázdnin)
Kedysi sme chodievali aj na 2 noci na pobyt (štvrtok- sobota), striedali sme sa, aby sa mohlo učiť, ale už sme viac rokov neboli.
okrem toho štátom zaručený nárast mzdy, stalo sa, že sme dostali aj 100€ špeciálnu odmenu, možnosť vybaviť si kartu ITIC na zľavy
školenia ... síce mnohé dobré si musíme platiť, ale niečo sa dá aj z projektov EU
možnosť spolupodieľať sa na projektoch EU aj s možnosťou zárobku navyše
a ak je človek aktívny, všelikde sa dostane v rámci exkurzií, výletov, projektov. či školení... tiež som už čo to precestovala, síce cesta a ubytko, vstupy zdarma, ale so zodpovednosťou za 40 pubertiakov, tak neviem, či je to "benefit" 😀

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
22. aug 2017

a ešte som zabudla paragraf 7 dní na seba + 7 dní na dieťa môžeme čerpať bez problémov - je to síce zo zákona, ale nie všade to zamestnávatelia akceptujú, robia rôzne obštrukcie ... ja len nahlásim
a fitko zdarma, poobede kedy a koľko chcem

liz_lemon
22. aug 2017

5 dni voľna navyše
služobné auto na súkromné účely (napr. dovolenka v zahraničí)
homeoffice hocikedy, po dohode s nadriadeným
2x za rok príspevok 100 E na čokoľvek
odmeny 20% z ročnej hrubej mzdy

juliet86
23. aug 2017

Vianocna odmena, letna odmena, nahradne volno, cvicenie na zdravy chrbat v praci pocas prace raz do tyzdna,vecere, sprcha na pracovisku, moznost zdrav. Rehabilitacii

emilia25
23. aug 2017

3 pilier prispieva aj zamestnavatel pol na pol v minulej robote to mal muz len na rizikovom pracovisku a teraz v novej to ma aj mimo po 3mesiacoch odpracovanych.
Wellness maju tiez zadarmo
Vseliake podujatia ako plesy kupaliska a pod.na vianoce preplacane zamestnavatelom do 100eur
13 a 14 plat
Odmeny za 0 absenciu kazdy 3ti mesiac
A teraz za jul a august odmena 250eur za 0 absenciu

emilia25
23. aug 2017

Moznost prispievat odborom kde ma clovek istotu ze odbory sa za toho zamestnanca postavia a vyhodia ho az ako posledneho aj zlavy dostavaju do vseliakych obchodov

emilia25
23. aug 2017

Prispevok na dopravu alebo firemny autobus no z nasej dediny ani jedno.ale muz berie dalsich 3kolegov co mu davaju na naftu tak cesta je zadarmo.

deti95060810
23. aug 2017

škoda žienky že ste nenapísali aj názvy fy. ktoré tie benef. dávajú.pretože pri niektorých len otváram oči - od úžasu....😲
môj má akurát zaručený benefit že mu pri stanovišti zastaví každú min.auto na montovanie...😀

fokuska
23. aug 2017

- home office (7 dni v mesiaci)
- odmeny za dobre vysledky (za predchadzajuci rok)
- teambuildingy a vylety napr vianocne trhy - Krakow, Budapest
- akcie na den deti, letny "festival", family day, vianocny vecierok
- prispevok na sportove a kulturne vyzitie (bez dokladovania blockov)
- telefon
- zlavy na zamestnanecku kartu v roznych obchodoch alebo na sluzby
- konzultacie s lekarmi / psychologom / life couching
- flexibilna pracovna doma
- skolenia, jazykove kurzy
- prispievanie na stravne listky nad ramec minima
- k dispozicii relax room, herna konzola, stolny futbal
- ergonomicke pomocky, fit lopty v office

fokuska
23. aug 2017

Este som zabudla bonusove dni dovolenky

lenkafirka1
23. aug 2017

Pausal+novy telefon kazde dva roky,
Relaxacna miestnost s kniznicou,stolnym futbalom,kavovarom
Stravne listky 100%
5dni dovolenky navyse+4dni extra volno ak je vycerpana
Pred sviatkami pol dna platene volno
Home office podla dohody(napr.ked je dieta chore)
Prvych 8dni PN alebo OCR v roku preplatene v plnej vyske
Preplateny letny tabor pre kazde dieta
Poukazky na masaze
Darcekove poukazky v lete
13,14.plat
Extra zdravotna starostlivost
Akcie na MDD, Mikulas...
Prispevok pri narodeni dietata...
Motivacne sutaze o dovolenky
A napr.no problem zobrat si dieta do prace,ked treba.
To len co ma tak rychlo napadlo a je toho este urcite viac...

lenkafirka1
23. aug 2017

A zlavy aj do fitka,plavaren napr.

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
23. aug 2017

Gastrolístky na každý deň, bez ohľadu a čerpanie dovolenky.

romanovic
25. aug 2017

@deti95060810 IT firmy, korporacie a pod.

alien2603
10. okt 2017

@lenkafirka1 na teda, to je radosť pracovať ;)

bibaryba
10. okt 2017

aj ja chcem takychto zam3stnavatelov

lenkafirka1
11. okt 2017

@alien2603 ano, urcite je a hlavne celkova atmosfera...neda sa to porovnat s inymi kde som pracovala, takze viem ze to nie je samozrejmost.. bodaj by aspon tak mohol mat kazdy.

stevvvka
19. apr 2023

@lenkafirka1 prosím tá to aká práca bol? Žasnem.

lasona
20. apr 2023

Tiež pozerám ze wau benefity. U nás teda ze žiadne. Keď som nastupovala tak áno samozrejme mame benefity. Ale realita je iná. Robím vo wellnese, myslela som si ze aspoň budeme môcť využívať lacnejšie služby alebo tak. No nič z toho. Mame to dokonca zakazane aj keby si to chcem zaplatiť. Teraz keď prijímajú nových tak sa smejem na tých ich benefitoch. Nadčas nepreplatiá žiadny, aj keď máš napr. 50 hodín za mesiac nadčasy, napíšu ze benefit je ze si môžeš od nich uniformu oprat v ich pracovní. 😁😁Ani to sa nedalo využiť, lebo uniformu som dostala iba jednu, a večer keď som skončila o 22, tak pracovná nestíhala dodať veci ze by som to mala ráno na 7 nachystané. Taktiež písali benefit ze zamestnanecká strava( to podľa mňa nie je benefit, ale nárok zo zakona) žiadne pecka, nič. Párkrát sa stalo ze cez sanitu proste nedodavali stravu pre zamestnancov, museli sme si zabezpečiť sami. A žiadnu náhradu nám nikdy nedali. Ani stravný lístok Ani nič...