Baby, čo máte vyštudovanu marketingovú komunikáciu, komunikáciu a reklamu-mam otázku

25. júl 2021

Prosím vás tie, ktoré máte tento odbor vyštudovaný, tak nebol problém si nájsť prácu v tomto odbore? Mne to príde, že je to odbor, kde sa môže človek vo viacerých oblastiach zamestnať. Rozmýšľam nad touto školou, keďže by ma práca v tomto odbore naplnala a veľmi bavila, ale svokra mi povedala, že to je onicom škola a ze nech idem radšej na nejakú sociálnu prácu, spravím na nej titul, keďže podľa nej titul je dôležitý a nie to ci idete studovat co vás baví.... To je bezpredmetné. Ja mam známych co majú túto školu vyštudovanu a už počas školy sa uchytili a malý kde po skole pracovať. Ďakujem za odpoveď

mogaa
25. júl 2021

reklama, marketing - slabé uplatnenie....takých agentúr je málo a nájsť v nich uplatnenie je skôr otázka šťastia a známostí ako vzdelania....a dostať sa vo veľkej firme na takúto pozíciu je skôr nereálne ako reálne😉ale budeš mať titul...veľmi málo ľudí sa uplatní v odbore ktorí vyštudovali, prácu nájdeš skôr ako ekonóm, učtovník, v IT sektore(s potrebným vzdelaním)

buberova
25. júl 2021

Nemám reálnu skúsenosť ale predsudky mi hovoria že marketing niekto študuje preto že chcel mať výšku ale nechcel nič zložité a komplikované a nechcel byť učiteľ v škôlke.

kikk
25. júl 2021

Studovala som masmedialnu komunikaciu a cast mojich priatelov zase marketing. Ano, dokazes sa uplatnit, ak budes sikovna, makat na sebe a chciet. Ziadna praca ti sama od seba do lona neskoci😉a sna svokrine rady sa, prosim Ta, vydlabni. Ide studovat ona alebo ty? Takze za mna ano, ludia s touto skolou sa uplatnia. V reklamkach, na marketingovycb oddeleniach roznych obchodov, ako free lanceri, co cestuju po svete, odbornici na socialne siete a reklamu na nich, otvorili si vlastne podniky. Je ich fura😉drzim.palce, aby si sa spravne rozhodla a najma slobodne a podla seba😉

heleninamama
25. júl 2021

Keď sa o nejakom odbore píše, že sa s ním absolvent uplatní všade, v preklade to znamená, že ho nebudú chcieť nikde. Štúdium môže byť síce zaujímavé, taká vsehochuť, ale na uplatnenie (tipujem, že snívaš o kancelárskej práci) budeš potrebovať skôr cudzí jazyk, ekonomické a IT znalosti, účtovníctvo. Nikto ťa nezamestná kvôli diplomu z marketingovej komunikácie. Osobne by som volila iný odbor, hoci možno náročnejší. Ja som pragmatik. Štúdium mi musí priniesť nielen uspokojenie, ale aj peniaze.
Ak máš kamarátov, ktorí s týmto odborom prácu majú, spýtaj sa ich, ako sa uchytili.
Ja osobne poznám len jednu absolventku - robí v nákupnom centre, v predajni O2.

kitycat
25. júl 2021

A si distatocne kreativna na ten odbor? Znama to studovala a teraz robi v banke, lebo strednu ma nejaku obchodnu akademiu

konikkon
25. júl 2021

Nie je to najjednoduchšia škola a niektoré predmety dajú celkom zabrať. Ns tieto školy sa aj hlási celkom dosť uchádzačov a nie je najľahšie sa tam dostať. Predmety sú odborné, naučíš sa pracovať s rôznymi grafickými programami. Robí sa napr. Bc. štátnica z práva, človek musí byť celkom IT zdatný a mat široký všeobecný rozhľad. Mňa táto škola veľmi bavila a napĺňala. S uplatnením na trhu nie je absolútne žiaden problém. V dnešnej dobe má už takmer každá firma marketingové oddelenie. Ľudia si do dnešného dňa myslia, že vyštudovaný marketer točí reklamy do telky a takých je malo, avšak dnes máme toľko marketingových nástrojov, reklama na nás číha na každom kroku... Je toho veľa... Študovať sociálnu prácu je nezmysel, ak ta to nebaví. Ak by si bola napríklad dobrá v grafike a onlinoch, taky freelancer berie okolo 30 eur za hodinu. Tak isto za optimalizáciu webov, google adwords atd. atd. Ak by som si mala ešte raz voliť VŠ, ani by som neváhala.

autor
25. júl 2021

@kikk ďakujem za milý komentár 🙂. Som kreatívna duša, ktorá proste sa rada kreatívne vyziva, proste chcem job, ktorý má bude robiť šťastnou a budem sa tešiť do prace každý jeden deň. Nemusím zarábať milióny, to nečakám, ale viem co chce v živote robiť, viem, že v tom môžem byť dobrá, keďže by to bola moja parketa, preto tam chcem ísť 🙂. Svokra je aká je, preto ju mam na háku, nepočúvala som radšej už nič ďalej... Len ma mrzí, že mnoho ľudí podceňuje tento odbor, že prácu nájsť si je nereálne, pritom každá firma ma skoro marketingové oddelenie a dá sa uplatniť aj v médiách, reklamkach, no ako si spomínala vyššie. Tak nechápem fakt. Mne to nepríde, že je to ako sociálna práca s ktorou si fakt ťažko nájdu ľudia uplatnenie 🙂

mogaa
25. júl 2021

Ja poznám len 2kočky čo to študovali, ani jedna nerobí v tom odbore...jedna robí dispečera a druhá je v obchode lebo nič lepšieho nezohnala....záleží aj kde žiješ, lebo ak si z BA tak tam asi problém uplatniť sa mať nebudeš, ale inde to problém už môže byť....ja mám ekonomické vzdelanie, dobrú prácu je veľký problém zohnať, lepšie ponuky sú len v BA a tam sa mi neoplatí jednoducho cestovať kvôli financiám....TT, GA - tam je veľký problém zohnať "dobrú"prácu či so školou alebo bez školy

kikk
25. júl 2021

Vacsina mojich spoluziakov z marketingu to uspesne vystudovala a uplatnila sa. Moj partner atudoval sice masmedialnu komunikaciu, a dnes je sefom marketingoveho oddelenia v jednej spolocnosti. Cize da sa to a ti, co tvrdia opak, to bud nestudovali alebo cakali ako zmoknute husatka, kym si ich niekto vezme pod ochranne kridla. Je skvele, ze uz teraz vies, co chces, tak za tym chod❣a p.s. ak by si potrebovala pocas studia nejaku literaturu, pokojne mi napis😉

autor
25. júl 2021

@kikk ďakujem moc, konečne niekto kto to fakt neodciernuje a nemám z toho depky 😍. Určite sa ti ozvem, keď budem potrebovať 😍.

veltraud
26. júl 2021

aj ja mam vystudovanu masmedialku a robim roky v tejto oblasti. V agenture. Je to oblast pre sikovnych, kreativnych ludi. Nebyhoda je, ze agenturyrny zivot nie je od deviatej do piatej, ale proste sa robi, ked je robota. Ked mas deadline, kludne tahas tyzden dvanastky, potom zas tyzden mozes pit kavu, zastavis sa v praci na par hodin denne. Je to velmi roznoroda praca, a treba sa naucit pracovat so stresom. Ak si sikovna, uchytis sa, okrem celkom fajn platu ma oblast vela dalsich benefitov. Okrem prace v agenturach mozes robit na strane klienta na marketingu. Dobrych ludi je stale malo, mnoho ludi y brandze odchadza, nevyhovuje im. Ja tvrdim, ze bud tu pracu milujes, alebo ju nerobis. Nie je pravda, ze ide cez znamosti...top agentury vsak sidlia v bratislave, takze je tu centralizacia. Zabehnuty clovek vsak moze vacsinu prace vykonavat z HO. Za mna skola fajn, aj ked ta pripravi skor administrativne - musis mat nejaku sebadisciplinu, time management...odborne, no, prax je isto lepsia 🙂. ak je clovek sikovny, ma "vasen" pre marketing a media, tu skolu ani nepotrebuje. Strach vsak nemaj ;)

rybkaveron
26. júl 2021

Ahoj, no ja som vyštudovala masmedialku a momentálne robím na marketingovom/komunikačnom oddelení v banke. Akože uplatnenie je podľa mňa primerané, nejde len o marketingové agentúry a rôzne mediálne domy. Už je skoro v každej stredne veľkej firme nejaké marketingové oddelenie. Ide však o to čo si od svojej školy a práce sľubuje. Ak chceš len titul a niekde v kľude sa proste zamestnať existujú ľahšie školy ak si aspoň trochu kreatívna duša, čo chce niečo vytvárať a chceš sa tomu aj venovať tak ver, že škola ťa bude baviť. Ale pozor! Ak sa chceš uplatniť aj po škole v tejto oblasti, odporúčam pracovať už počas školy. Praxe sú častokrát zaplatené horšie ako iné pozície, ale do budúcnosti ti to veľmi pomôže. A vyberaj si školu podľa seba... mňa mama chcela dat na sociálnu, pedagogickú, neskôr ekonomickú 🙄 som šťastná, že som si urobila podľa seba... myslím, že ani jednu z týchto škôl by som nedokončila, lebo by ma to ničilo... a ešte k uplatneniu z praxe, mám vela exspolužiakov, ktorí pracujú v obore, ale aj takých čo sa uplatnili úplne inde. Bude to na tebe, ako sa postavíš ku škole, k praxi počas školy, potom k zháňaniu práce. Nie sme v časoch našich rodičov, že čo si vyštudoval, tak tam ti zoženú prácu a ostaneš tam až do dôchodku. Týmto ta samozrejme nechcem navádzať, že kašli na ich skúsenosti, ale poraď sa radšej s ľuďmi, čo to študovali, alebo študujú. Možno skús nejaký deň otvorených dverí na školách, nejaké stránky a sociálne siete škôl. Aspoň si urobíš prehľad. A tých, čo hovoria, že tieto školy sú zbytočné a ulievačka pozdravujem 😅😅😅 určite tam neštudovali a počuli to od známeho známej a podobne. Každopádne ako si školu, prax a prácu v tomto segmente "nastavíš", tak sa budeš mať, takže je to aj o tvojom odhodlaní a chcení. Držím palce 😉

kikk
26. júl 2021

@rybkaveron maximalny suhlas👌

slniecko2011
29. júl 2021

Našla som si prácu a mala by som pre teba aj ponuku. Ak chces kontaktuj ma

janicka1988
29. júl 2021

Ja som to študovala a veľmi to ľutujem . Nemôžem si nikde s týmto odborom nájsť prácu , už by som to neštudovala

norbi2501
3. dec 2023

@mogaa marketing je prevazne o dobrej znalosti aj cudzieho jazyka C1 kedze tam kde su prevazne peniaze su firmy ktore maju presah do inych marketov, celeho sveta , pripadne su to nadnarodne korporacie, pozicie ako pozeram idu od 1500 hore podla skusenosti, ja poznam ludi z mojich znamych co s marektingom zarabaju 2500- 5000 euro mesacne zacinali skratka a po 5-6 rokoch v busniesse dosiahli na tieto cisla. Marketing na druhej strane vie byt aj o freelance ( zase sme ale pri jazyku nejakom na urovni C1), cez coppywriting pre rozne firmy si covek vie zarobit tiez - samozrejme nie pre slovenske firmy a ceske , ale remote pre UK , Americke, Europske rozne firmy haldaju ludi na extrne spoluprace, mat tak 2 firmicky tak kludne aj 2000 si clovek urobi ( zavisi od sikovnosti). Vela ludi hlada freelance marketerov pre eshopy daju vam odmenu aj 600 euro mesacne za pracu ktora vam denne zaberie tak 3 hodinky ked viete co robit, teraz si predstavte ze mate take firmy 3 na externu spolupracu. Ak ale clovek nie je artisticky tvorivy typ a nema neskutocnu fantaziu a predstavivost, marketing nei je pre neho lebo to je tvoriva praca, nezveziete sa