Asistentka v škole - vzdelanie

13. okt 2024

Prosím Vás aké vzdelanie treba na prácu asistentky v škole ?

gabika029
13. okt 2024

Strednú pedagogickú školu.. Môžeš mať aj výšku,ale nemusíš. Ale viac menej chcú aby ju mali aj asistentky.

kacena4
13. okt 2024

kazdy kto pracuje v skolstve s detmi by mak mat pedagogicke vzdelanie

autor
13. okt 2024

Ďakujem baby, mňa totiž v rodine niekto presviedča že u nich v škole nemajú asistentku školu a mám ísť aj ja robiť 😃 mne sa tomu nechce veriť tiež ...že len nejaký kurz majú aj to nie hneď ako nastúpili

luccija
13. okt 2024

Asi cez nivam kurz pozri si to

gabika029
13. okt 2024

To bude cez projekt, keď nemajú školu.. Mala aom tu česť aj keď ba školu mam. Plat mizerný a prax žiadna

pininka1
13. okt 2024

Da sa urobiť dvojročné pomaturitné štúdium, kolegyňa teraz nastupila

autor
13. okt 2024

Ďakujem baby, no po pravde na ďalšie štúdium nemám teraz ani kapacitu ani čas. Hladam niečo najskôr na skrátený úväzok aby som to vedela kombinovať spolu s terapiami a špeciálnou ms kam chodí moje dieťa, a teda bolo mi riadené že asistentka v škole by bola vraj aké bezproblémové pre mňa, ale teda moc sa mi tomu nechcelo veriť že nato netreba štúdium iba kurz atď. Možnože cez ten projekt ako pise
@gabika029 .... Akoze inak robota mi to príde fajn, aj niečo čoby má mohlo baviť ale neviem či toto bude pre mňa najvhodnejšie riešenie.

lauraolivia
14. okt 2024

@pininka1 ahoj, kam prosím ťa nastúpila? Ďakujem

emma2782
14. okt 2024

U nás buď majú ped. strednú školu alebo ak nie, tak vysokú školu aspoň Bc. (spadá pod to tuším sociálna práca, psychológia, a nechcem ti klamať čo ešte). Máme aj také, ktoré majú inú strednú než pedagogickú a nemajú ani VŠ v odbore, ktorý pod to spadá. Tie si musia dorobiť 2 ročné štúdium.

pininka1
14. okt 2024

@lauraolivia na súkromnú pedagogickú školu Poziarnicka Kosice

lauraolivia
15. okt 2024

@pininka1 to je ako stredná pedagogická, len externe? Čiže končíš maturitou?

pininka1
15. okt 2024

@lauraolivia áno, je to pomaturitné studium