Asistent učiteľa

4. apr 2024

Dobrý deň. Už dlhšiu dobu sa pokúšam dostať pracovať do školstva. Síce mám vyštudovaný učiteľky smer, žiaľ slabučkú aprobáciu a tak by som chcela skúsiť pozíciu asistenta. Veľa kamarátok čo v školstve už pracuje mi hovorí, že teraz je správny čas na podávanie žiadostí. Poctivo sledujem portál edujobs, ale žiadne ponuky na túto pozíciu zatiaľ nenabiehajú. Neviete mi povedať, či sa niečo deje? Ďakujem za každú odpoveď. Pekný deň.

lonely66
4. apr 2024

nič sa nedeje. je prebytok asistentov a nedostatok financií na to, aby sa ich rady rozširovali. každá škola, ktorá už má odskúšaného asistenta a je s ním spokojná a má financie na ich ďalšiu pôsobnosť, nemá dôvod asistenta meniť. neostáva ti nič iné, než hľadať ďalej.

heln
4. apr 2024

vsak poposielaj ziadosti naslepo, niekedy vyberaju rovno z tych ziadosti ktore im pridu. mozes skusi aj vychovavatela. ked uz mas ucitelstvo, neuvazujes nad nejakym rozsirujucim studiom?

lubkavargova1
4. apr 2024

Nic sa nedeje, len je vsetko uzavrete a blbost ze prebytok asistentov, je nedostatok a este vacsi nedostatok peniazkov....a kazdy je doslova a do pismena posraty a caka co bude....z ministerstva nam prislo ze v projekte POP3 co bolo cca 6900 asistentov zamestnanych sa bude preklopovat 350 a ostatok nevie co bude...zmluvy maju do konca juna alebo v lepsom pripade do konca augusta a potom "uvidime ako dalej"...pocas maja zase bude ministerstvo posielat dotazniky ze kolkp koho treba na skoly a budu aj hodnotenia prebiehat a na zaklade toho budeme vediet kto ostava a kto ide het...teraz ti este nikto nic nepovie..
Odporucam pocas tohto obdobia najprv si aj zistovat ci mate kvalifikaciu na asistenta, aby sa nestalo ako vacsina, ze si musi dorobit zakladny a rozsirujuci modul na asistenta alebo rovno DPS...

lonely66
4. apr 2024

@lubkavargova1 asi som sa nedobre vyjadrila. nemala som na mysli prebytok asistentov v pomere k ich potrebe, ale v pomere k financiám. áno, vyznelo to tak, že asistenti sa škriabu za ušami, pardon, takže opravujem sa. asistentov by školy aj hľadali, aj prijímali, pretože ich potreba je enormná, ALE je nedostatok financií. tak som to myslela. zle vyjadrené.

nelca0510
4. apr 2024

Ja som dávala žiadosti do každej školy v okolí.

lubkavargova1
4. apr 2024

@lonely66 v pohode ja som to pochopila v pohode...chudaci nemaju cas ani sa skrabat za usami, akonahle vstupia na triedu tak sa nezastavia...ja som sa v duchu usmievala ked sme boli vo Finsku pozriet ako tam funguje inkluzivne skolstvo a tam na skole co sme boli, boli na kazdu triedu 2 asistenti. Striedali sa po urcitych hodinach a tak cely den bol tam niekto pri detoch a aj ucitel bol v pohode...U nas? - cista fatamorgana....sice ja som uz pocula aj take vyjadrenie a nazor, ze "len sedia pri detoch a cumia do mobilov"....teraz je take obdobie akoto my volame "cucia ako vos pod chrastou"..vela riaditelov bude tak ze aj koncit a pride nove vedie, tak v polovicke maja treba rozhodit siete a pytat sa...to uz by sme mali vediet co bude dalej....

kacena4
4. apr 2024

teraz nie je cas na hladanie asistentov. najvacsi natres na ponuku a dopyt bude cez letne prazdniny kedz sa budu robit nove uvazky k 9/24 podaj si ziadost a do motivacneho listu spomen aj aprobaciu mozno niekam budu vediet zapasovat aj aj drzim palceky

autor
5. apr 2024

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Ste zlaté, želám pekný deň

lubkavargova1
5. apr 2024

@kacena4 tak veru, este nech skusi pani autorka....viem ze uvázky sa na niekorych skolach uz maj/jun ale najviac toho v auguste ked sa uz kazdy vrati do skol a pripravuje sa novy skolsky rok...a aprobacia je super, alebo docasne moze ucit aj nieco podobne a pocas toho skolskeho roka sa ukaze situacia, alebo sa dozvie o inej skole kde koho hladaju...u nas ked som bola na ZS sme mali tak uzasneho pana riaditela, ze ked videl ze zamestnancom konci zmluva, on sam obvolal aj ine skoly ci tam nehladaju ucitelov...drzim jej palce 🙂