Asistent pedagóga - otázky na pohovore

zuzkaa1991
21. aug 2023

Dobrý deň chcela by som sa informovať keďže idem prvýkrát na pohovor na pozíciu asistent pedagóga čo take zvyknú sa pýtať nech budem pripravena 😇
Za každú radu budem veľmi vďačná

kacena4
21. aug 2023

dobre by bolo keby si mala prehlad o postihnutiach od VPU, autizmus, mentalne, zrakové, telesne, NKS.... aspon nieco a ako s nimi pracovat, budu sa urcite pytat ake mas skusenosti s cim

alexandra336
21. aug 2023

@zuzkaa1991 ja som bola minulý týždeň na pohovore pedagogického asistenta a som prijatá. Pýtali sa prečo chcem robiť túto prácu, čo ma na tom zaujalo, aké mám skúsenosti s deťmi, nechceli odo mňa vedieť čo aká diagnóza obnáša, to mi skôr oni porozprávali aké detičky tam majú. Vôbec nič zložité to nebolo, jeden z najpríjemnejších pohovorov na akých som kedy bola.

zuzkaa1991
autor
21. aug 2023

@kacena4 idem.do normalnej ZŠ takze.podla mna nebudú tam take.deti....ale.zaklad viem.o tych dg

zuzkaa1991
autor
21. aug 2023

@alexandra336 ja o tej praci nic neviem skoro len to co nam hovorili v skole 🙈
Ja by som brala.kedze tu byvame v dedine kde je ZŠ a hlavne by mi vyhovovalo ze viem chodiť si po dieťa do MŠ....

alexandra336
21. aug 2023

@zuzkaa1991 aj toto je "normálna" základná škola, žiadna špeciálna, no nájdu sa v každej triede asi dvaja, ktorí majú ľahšie diagnózy napr adhd a ty budeš práve takýmto deťom pomáhať, integrovaným, nie bežným deťom.

kacena4
22. aug 2023

@zuzkaa1991 ale kludne mozu byt, my mame na makej skole, jednotriedky, niekolko deti s mentalnym, niekolko autistov, DMO, zrakove telesne., okrem poruch usenia, to je nic

zuzkaa1991
autor
22. aug 2023

Ďakujem dievčatá takze okolo toho sa bude tocit....