Armáda SR - profesia vojaka

nastus
23. feb 2019

Ahojte :D už 3 roky sa snažím dostať k policajným zložkám SR. Nakoľko sa mi doteraz nepodarilo vstúpiť do policajného zboru a veľa ľudí ma od danej profesie odrádza začala som sa zaujímať o profesiu vojaka/vojačky. Nakoľko nemám nikoho vo svojom okolí, kto by mi mohol podať bližšie informácie ako naozaj vyzerá profesia vojaka, obraciam sa na vás a hlavne tých, ktorý pracujete v danej sfére. Zaujímali by ma fyzické testy a taktiež váš názor na danú profesiu. Ďakujem :D

0izidora0
23. feb 2019

@nastus prečo ťa odrádzajú nerozumiem? Držím ti moc palce ,vekovú skupinu ešte splnas? Keby som mladšia rozumnejšie, idem do toho aj ja. Teraz má zasa brzdí zdravie dcérky,ale tiež uvažujem nad PZ

0izidora0
23. feb 2019

Sú to nádherné povolania či si lekár, záchranár,PZ , čokoľvek. Držím palce

idame
23. feb 2019
adkala
23. feb 2019

Tu na koníku je skupina Manželky vojakov. Tam sú aj nejaké vojačky. Prihlás sa a popýtaj.

raszuz
23. feb 2019

No armádu nemáme už pekných pár rokov, ale také ozbrojené sily fungujú ... Ak máš záujem, tak treba navštíviť regrutačnú skupinu, ktorá je najbližšie k tvojmu bydlisku a tam dostaneš tie správne informácie ...

pininka
23. feb 2019

Muz je vojak, akurát mu dávam túto otázku. Ťažko však povedať, každý má iné podmienky, musíš si uvedomiť že zaradiť ťa môžu hocikde a môžeš robiť napr gulometnicku. Treba si to dobre rozmyslieť, armáda už zďaleka nieje to čo bývala. A môj muž je tam 24 rokov a je pomaly jeden z najstarších, čo mohlo, to poodchadzalo.

kubkovamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amenka77
23. feb 2019

@nastus ja som vojačka už vyše 14rokov, nastúpila som hneď po strednej a môžem ti povedať,že nikdy som to neoľutovala kľudne mi napíšte ss

maminuska
23. feb 2019

Môj otec bývalý vojak , môj exmanžel bývalý vojak a môj syn ide tento rok dávať prihlášku do Liptovského Mikuláša na Akadémiu . Moji bratranci vojaci , ale regruťáci . Ono časom takáto profesia človeka poznačí , nech si akokoľvek odolný . Človek ktorý tam ide nemôže byť žiadny rebel , ako bolo povedané mojim otcom , veľmi vysokým dôstojníkom (generál ) ...o rozkaze sa diskutuje až keď bol splnený . Pre moju povahu by toto nebolo .

pininka
24. feb 2019

Hlavne si treba uvedomiť čo je podstata armády, že keď si myslíš že dostaneš niekde teplé miestečko bez ničoho tak to je utopia. Všade musíš absolvovať výcvik a kým sa dostaneš robiť danú pozíciu prejde veľa veľa času. Je obrovský rozdiel keď ti tu bude písať niekto kto robí roky v armáde a nastupoval za úplne iných podmienok a niekto kto začal teraz. Treba sa zamyslieť nad tým prečo je teraz v armáde taký veľký podstav. Lebo za takých podmienok a za také platy tak nikto dlho nevydrzi.

nastus
autor
24. feb 2019

@0izidora0 vekovu hranicu splnam. Od polície ma odradzaju moji známi ktory ju sami vykonávajú. Neviem z kade si ale po novom už po ukončení SOS v Pezinku ides pracovať do BA. A ja sa tiež snazim dostať do PZ ale zatiaľ v nedohľadne a tebe držím palce🙂

maj2011
24. feb 2019

@nastus áno to máš pravdu oszava sa v ba iba pár najlepších ide do svojho mesta. A pravdu povediac, ja by som tam nešla... Uz to nie je to co to bývalo

lenkka7
3. aug 2019

Dievcata, beru do vojska aj po 30tke? Pocula som ze sa da cez nejaku vynimku 😂. Dik za odpovede

idame
3. aug 2019

@lenkka7 vo vacsine pripadov nie, ale su pozicie na ktore by sa dalo dostat aj po 30tke. Napis pripadne zavolaj na regrutacne a dozvies sa.

asturia26
30. aug 2019

@lenkka7 jasne, že sa dá, ale potrebuješ vynimku od ministra, ale zatiaľ ju dáva.Tento rok to však bolo do veku 34 rokov

livka_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livka_
31. aug 2019

@maminuska skus sa pls opytat este raz na hodnost otca, v celej sr je len par generalov, ich mena su preto zname a je to hodnost v republike najvyssia mozna. Preto ak pises ze je velmi vysoky dostojnik az general, posobi to neznalo. Nie je major?

maminuska
31. aug 2019

@livka_ nie môj otec je generál . Už vo výslužbe. Má viac ako 70 rokov.

maminuska
31. aug 2019

@livka_ a majorom asi keď ja som chodila na základku, dnes mám 44.

zlte_kuriatko
31. jan 2020

@amenka77 Ahojte prosim vas neviete mi poradit co obnasa praca na pozicii referent organizacneho oddelenia? Co tam presne ten zamestnanec robi? Pise,ze staci stredna skola s maturitou..ale ten zvysok ma zaujima..a prac.doba 🙂 dakujem

amenka77
1. feb 2020

@zlte_kuriatko fuu o takej pozícii som nepočula, príde mi to administratívna práca, to je asi civilné miesto,či?

zlte_kuriatko
1. feb 2020

@amenka77 ano civilna. No uz som zistils co to. To je cisyo administrativa

amenka77
1. feb 2020

@zlte_kuriatko pracovnú dobu majú civili super, je možnosť aj úpravy pracovnej doby ak by nevyhovovala, nerobia s tým žiadny problém

zlte_kuriatko
1. feb 2020

@amenka77 az vcera vecer som nasla inzerat tak ma to chytro zaujimalo 🙂 No skusim tam poslat aspon zivotopis. Aj tak si myslim,ze bohuzial je to vsetko o znamosti a uz je tam davno niekto dohodnuty.

alickazabka
5. feb 2024

@amenka77 písala som🙃

ikaja
5. feb 2024

Muž je v armáde 13 rokov, aspoň vtedy viem že bol 2m v Martine na kurze potom si musel odslúžiť 2 roky mimo a potom bol na skúškach tu k nám do ZA a odvtedy tu slúži, on sa pre túto profesiu narodil 🤭