Ambulancia v bytovom dome. Čo všetko treba splniť?

21. okt 2023

Dobrý deň,

môžem si v novostavbe polyfunkčného bytového domu na prízemí PP zriadiť prevádzku - ambulanciu ? V klasických bytových priestoroch byt / pred ním predzáhradka… Vo vedľajších priestoroch budú iné prevádzky iných podnikateľov - nebytové priestory (tieto sú už obsadené) … ja by som si to chcela otvoriť v byte v ktorom by som logicky nežila, musí s tým súhlasiť developer a potom vlastníci bytov alebo v tomto prípade nie. ? XY ambulancii má svoju prevádzku na prízemí / vyvýšenom 1 NP .. Čo všetko treba splniť ? ďakujem 🙂

syslik81
21. okt 2023

sice neviem ale ak by som byvala v bytovke asi by som nechcela stretavat xy chorych ludi pred barakom .. takze minimalne povolenie od ludi treba .. ale to je moj osobny nazor kt ti moc nepomoze

autor
21. okt 2023

Jedná sa o specializačné 🦷 záležitosti …žiadny chorí ľudia pri obvoďákoch

janinah
21. okt 2023

Toto neviem,ale treba si zvážiť, že tam budú chodiť nonstop cudzí ľudia a budú mozne problémy s tým spojene.Ale hlavne ambulancia musi byť dostupná, nie ďaleko od zastávky MHD, musia ju ľudia ľahko nájsť a ľahko k nej dôjsť a samozrejme kdesi parkovať.Tiez ak bude treba ich posielať napr,na rtg,na odbery a pod.ci to bude poruke.Teda také praktické veci zvážiť.Viem o com pisem.Na vašom mieste skôr uvažujem o prenajme priestorov kdesi,kde je to viac dostupné pre pacientov a kde sú poblizku iné amb a napr,aj lekáreň.A nevadí ak trebárs v budove už amb.takeho zamerania bude.

esmeronka
21. okt 2023

to je otazka na príslušnú hygienu bez ktorej tu ambulanciu neotvoríte nie na modrého koníka kde su zväčšia len dojmy a nazory

janinah
21. okt 2023

Tak minimálne ti pacienti budú zaberať parkovacie miesta obyvateľom.

autor
21. okt 2023

Bolo by všetko dostupné v blízkosti… blízko centra krajského mesta

janinah
21. okt 2023

Je to dentálna hygiena?

autor
21. okt 2023

Nieee zubná ambulancia klasika zubný lekár 🦷 so špecializáciou …

autor
21. okt 2023

Ktorých je samozrejme málo v tejto republike … a kde v odbore je priemerný vek 58 r všakže …

e1i
21. okt 2023

Moj zubar ma ambulanciu v bytovke na 1.poschodi a v okoli je viacero zubarov tak. V chodbe ma cakaren,wc pre seba,zvlast pre pacientov,ordinaciu a svoju miestnost

mima172
21. okt 2023

Bývam v menšom meste a jedna zubárka má ambulanciu v bytovom dome. Neviem o tom, žeby to obyvateľom daného paneláku vadilo.

janinah
21. okt 2023

Ešte dopíšem,že dobre miesto je aj blizko vlakovej ci autobus stanice,kopa ludi z dedín stále dochádza takto a aj starších a ti ocenia napr.pesiu vzdialenosť k dr....my tak amb.mame a viem ako to chodí.

autor
21. okt 2023

@janinah všetko tak bude vlak / bus / mhd / občianska vybavenosť blízko centra krajského mesta … dobrá lokalita

janinah
21. okt 2023

Tak potom skúste to začať vybavovat

uhnakova
21. okt 2023

Úplne v pohode si tak môžeš otvoriť ambulanciu, my tak máme pediatra. Najprv bol v zdravotnom stredisku, ale potom sa presťahoval do novostavby a za mňa je to oveľa krajšie prostredie. Ovšem musím dodať, že zrejme tie priestory už boli stavané, že v nich bude prevádzka. Vchod do ambulancie má zvonku ako hociktorý iný obchod.

muchotrafka298
21. okt 2023

Informuj sa na hygiene, lebo ten priestor musis mat od nich schvaleny. To si ako predstavujes, ze v obyvacke bude ambulancia a dalsia izba bude cakaren. Dalsia vec je, ze je rozdiel medzi nebytovym priestorom a bytom.

autor
21. okt 2023

Prerobilo by sa to samozrejme priestorovo tak aby zo bolo OK

temperity
21. okt 2023

Byvam v BA na 1. Poschodi. Podomnou je v nebytovom priestore zubar: 3 ambulancie plus RTG. Vobec ich nepocujem, robia od pondelka do piatku. Lepsie ako restauracia a mat cigaretove vypary pod oknami a smrad vyprazaneho jedla zo stupacky. A na zaciatku pred realizaciou prerabky musel mat nadpolovocnu vacsinu vlastnikov ako suhlas na otvorenie zubnej ambulancie. Podla mna to ako podnikatelsky subjekt mozes prevadzkovat, ale v zmysle VZN mesta a so suhlasom obyvatelov. A to moze byt problem. Vieme ako tazko sa da s niekym nieco dohodnut… a nie to s nadpolovicnou vacsinou vlastnikov…

eliska13
21. okt 2023

Povedia ti na hygiene a živnostenskom.Suhlas nájomníkov budeš musieť doložiť plus vyňať z uzivacej na podnikatelsku

autor
22. okt 2023

Vďaka za odpovede 🙂 .. má s tým niekto reálnu skúsenosť ? 🙂

autor
22. okt 2023

@janinah je potom rozdiel celé roky platiť nájom niekomu druhému / mať splatenú hypo a ,,platiť nájom sebe “ . Z čisto pragmatického hľadiska …+ drvivá väčšina priestorov v poliklinikách / strediskách je dlhodobo obsadená

simsalabim
22. okt 2023

Tak ja mam v takejto novostavbe na prizemi zubnu hygienicku, v inej novostavbe som bola na koznej klinike a gynekologicku mam na prizemi stareho obytneho domu v centre BA. Vsteky maju svoj vchod. Takze mozne to urcite je, len si teda zisti podmienky.

hyberncia
22. okt 2023

Ambulancia musí mať samostatných vchod,ktorý môžu zdieľať len iné ambulancie. Nikto ďalší.

mk1111111111
22. okt 2023

No, neviem baby, stale tu pisete, ze mate, ale na miestach na to urcenych. Teda prizemie pklyfunkcnych domov so samostatnymi vchodmi.
Ja viem, o ambulancii v bytovej casti domu na 3 posch., ale je to usposobeme na indivindi pristup pacientov, teda po spolocnych schodoch, do oddelej casti, od ostatnej chodby pre obyvatelov, takze sa vlastne pacienti nestretnu s obyvatelmi bytovky. Je tam wc pre pacientov, wc pre personal, spcha . Potom v jednej izbe recepcia, v druhej lekarka a este prezlikarne a mensi sklad. No typujem to na byt o rozlohe min. 150 m2, plus ta uzatvorena samostatna vonkajsia chodba.

Su aj polyfunkcne domy stavane na ucely pre kancelarie anambulancie. Tam by to slo, taku budovu mame v meste, ale tam nie su klasicke byty na byvanie

muchotrafka298
22. okt 2023

Autorka otazka pise o byte, nie o nebytovom priestore. Takze to je diametralny rozdiel. Ano, je bezne, ze lekari maju ambulancie v nebytovych priestoroch v novostavbach, starych domoch, rodinnych domoch. Ale tie priestory (nebytove v domoch) nie su urcene na byvanie.Moj zubar mal ambulanciu v nebytovom priestore v starej bytovke. Kedze mu obyvatelia nepovolili rekonstrukciu a rontgen, tak odisiel do ineho priestoru (v poliklinike). Lebo fungoval ako 100 rokov za opicami, ze na rontgen posielal cez pol mesta a potom naspat. Posledne slovo maju aj tak majitelia danej bytovky, pripadne ak ten priestor patri developerovi, tak ten.

autor
22. okt 2023

@hyberncia nemusí .. xy ambulancii nemá samostatný vchod dokonca sú na 1 poschodí a nie na prízemí

moninah
22. okt 2023

podla mna by takato prevadzka mohla byt kludne v byte v bytovom dome, ale mala by mat separatny vchod zvonku. A ako je to so smetami - odpad z ambulancie asi nie je komunal. Za mna by som mala radsej v prizemi ambulanciu, ako obchod, ci kaviaren.

autor
22. okt 2023

Nemusí to mať separátny vchod. Väčšina odpadu ide v ambulanciách klasicky do veľkých kontajnerov / Kuka nádob.

hyberncia
22. okt 2023

Určite musia. Zisťovala som si to na hygiene, aspoň v prešovskom kraji to tak určite je.

autor
22. okt 2023

Určite tu ženy poznajú xy ambulancii v cinziakoch, ktoré nemajú svoj vchod ale klasický s ostatnými bytmi.