Amazon - HR Home office

petrassvk
17. mar 2022

Idem spustiť takúto tému, ako referenciu pre niekoho, kto hľadá info, pre seba ako taká drobná psychohygiena či výlev. Ja sama som hľadala kvantá informácii tohto druhu na slovenských aj zahraničných fórach, ale neúspešne. Som po materskej a keďže drobec je úspešne v škôlke full time, chcem sa vrátiť na trh práce. Kde som dala žiadosť, tam som prešla a prijali ma. Stále čakajú na moju odpoveď či to platí alebo nie. Ale upla som sa na Amazon, práca z domu oblasť HR. Chcú skúsenosti alebo školu, jazyky a prejsť náročným výberovým konaním. Ja mám niekoľko ročnú prax ako manažér v rôznych oblastiach. Ovládam zručnosti práce s ľuďmi, softvermi, riešenie problémov či konfliktov. Jazyky super, flexibilita tiež. Nechcem aby to znelo nejak namyslene, ale bola som si sebou istá. Sedela som týždne nad prípravami, ich filozofiou, politikou, smerovaním, dokonca som v zahranici v minulosti pracovala v amazone ako problém solver, hoci ako agentúrny robotník, ale predsa. A tešila som sa,, na zmenu, že nebudem manažovať ale budem "radový zamestnanec" ale stále s hlasom dôležitým pre firmu a práca z domu je pre mňa super výhoda. No pointa je, že som sa nedostala ani do polovice výberového konania. WTF, som z toho vážne v riti a musím sa rýchlo oplieskat. Nie je to žiadna pohroma, v iných prácach čo som sa hlásila ma chcú a podmienky sú do konca lepšie. Ale Amazon bola moja meta a ja som si po tých rokoch makania myslela, že mám na to. Proces nasledovný: 1. Telefonický screening rekruitera 2. Online pohovor s rekruiterom 3.Online Amazon assessment test 4. Amazon telefonický screening 5. Amazon online pohovor
Medzičasom sa treba registrovať na amazone a tam sa dá kontrolovať status podanej žiadosti v procese. V utorok som robila online assessment a dnes ráno som našla "no longer under consideration". Pre mňa v preklade - vyhlasujeme rozsudok smrti. Haha nie som psychos, ale bolo to rovnako nepríjemné čítať. Držím palce každému, kto sa do amazonu prihlási a úprimne blahoželám tomu, kto prejde. Fakt už neviem, ako sa na to pripraviť a ako môžem byť tým koho chcú. Ak máte niekto skúsenosti s Office prácou v amazone budem vďačná za každé zdielanie.

tarvika
17. mar 2022

Vies co, ja ked som po vysokej skole hladala pracu, tak ma v agenture vyradili, ze nemam vhodne vzdelanie na pracu kde som sa hlasila. potom som isla priamo do firmy a brali ma vsetkymi desiatimi. Uz tu pracujem 14 rokov a som velmi spokojna. Nenechaj sa odradit, ked sa neda dverami, skus oknom. Hlavne ked je to dream job.

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darkswan
17. mar 2022

uprimne na amazon nepocuvam zrovna pozitiv feedbacky, mozno je to aj tak dobre

mable123
17. mar 2022

Na tu poziciu isto uz niekoho maju po znamosti .... len takymto sposobom to musia robit verejne, ze akoze niekoho hladaju :D

danieladeley
17. mar 2022

@petrassvk ja ta uplne chapem, po rodicaku som si presla tolkymi pohovormi :/ ja som sa zas upla na pracu z domu. Niektore firmy vyzadovali presne do bodky to, co splnam. Pri mnohyc som presla 4-5 vyberovymi kolami...uz som mala pocit, ze robim pohovor na riaditelku zemegule...A chapem to sklamanie, ak prejdes vsetkymi podmienkami, splnas vsetky poziadavky a nic. A potom niekto povie, ze ak chces pracovat, tak pracu urcite najdes :D

beata_k
17. mar 2022

@petrassvk No ak sa hlasis do oblasti HR, tak musis vediet, ze si nebola jedina vhodna kandidatka. Mozno si z HR vyziadali referencie o tebe. Boli dobre?
Teraz si mozno sklamana, ale mozno dosiahnes inu metu. A casom zistis, ze lepsiu. Drzim prst.

lucyluska
17. mar 2022

@petrassvk ahoj, úplne chápem. Prešla som si tým. Nadupané otázky. Stories, čísla, dáta... 5 pohovorov 🙈 sledovala som aj jednu babu na youtube, bývalú recruiterku pre Amazon. Sú jednoducho náročný, vždy s novým človekom zvyšujú laťku.

rivatha
6. okt 2022

@lucyluska A ak sa môžem opýtať, pracuješ tam? 😇