Aký odbor študovať, keď chcem robiť ako vychovávateľka?

mazula
22. jan 2016

Ahojte baby,poradte mi, mam ukoncenu strednu skolu s maturitou,ale hot.akademiu,chcela by som pracovat bud ako ucitelka v mš,alebo ako vychovavatelka na zš.Aky odbor by som mala studovat?pedagogika a vychovavatelstvo?mam vobec sancu aby ma prijali ked nemam strednu pedagogicku?a este 1 podstatna otazka,musim vediet hrat ma hud.nastroj?velmi prkne dakujem za odpovede

janinah
22. jan 2016

hrať musíš vedieť,ostatné neviem presne....

mazula
autor
22. jan 2016

@janinah aj na vychovavatelku?

cecil36
22. jan 2016

Uk bratislava PREDŠKOLSKÁ A ELEMENTÁRNA PEDAGOGIKA
Bez prijímacej skúšky.
V prípade väčšieho počtu uchádzačov ako je predpokladaný počet prijatých uchádzačov na
daný študijný program, fakulta si vyhradzuje právo vybrať uchádzačov podľa priemeru
známok na maturitnej skúške.
SOCIÁLNA PEDAGOGIKA A VYCHOVÁVATEĽSTVO
Bez prijímacej skúšky.
V prípade väčšieho počtu uchádzačov ako je predpokladaný počet prijatých uchádzačov na
daný študijný program, fakulta si vyhradzuje právo vybrať uchádzačov podľa priemeru
známok na maturitnej skúške.

mazula
autor
22. jan 2016

@cecil36 super diky moc a aky je rozdiel.medzi tymito odbormi?u mna je probkem ten hudobny nastroj dakujem pekne za pomoc

cecil36
22. jan 2016

@mazula ak budete potrebovat hudobny nastroj, tak skor na tej predskolskej, ale myslim, ze urcite pojdeme od zakladov.Btw flautu zvladne aj cvicena opica 🙂 Neviem na aku VS chces ist, ale niektore maju uvedene aj studijne cesty, tak treba googlit 🙂

mazula
autor
22. jan 2016

Dakujem pekne za radu pojdem hladat🙂

cerez
22. jan 2016

Ja som študovala odbor vychovávateľstvo UMB Banská Bystrica 3 roky a potom sa dalo pokračovať v odbore Pedagogika voľného času.. Pri tomto odbore som nepotrebovala znalosť hudobného nástroja. To skôr pri Predškolskej a Elementárnej pedagogike.

merylla
22. jan 2016

Ahoj, nemyslim si ze nutno potrebujes vysoku skolu ak chces toto robit, myslim ze staci pomaturitne studium je dvojrocne na nejakej strednej pedagogickej, kde take otvaraju /napr.trencin/.....a opravnenie budes mat na skolku a vychovavatelku v druzine....moja mamina si to prave robi a zacala tak ze robila len asistentku postihnutemu chlapcekovi v MS, ked dokonci skolu coz bude v juli tak bude normalna plnohodnotna ucitelka MS, teraz je zaradena ako nekvalifikovana pracovna sila......a hudobny nastroj nemusis ovladat, ani mamina nevie, ale nacvicuje flautu teraz, jednu pesnicku uz pocuvame 2 mesiace 🙂 inak ma total hudobny hluch 😀 😉

mazula
autor
22. jan 2016

@cerez a pri tomto odbore pracujes ako vychovavatelka v druzine?diky

viera77
22. jan 2016

Ako ucitelka v MŠ potrebujes vysoku skolu, odbor predskolska a elementarna pedagogika...mam hotelovu akademiu, myslela som si, ze uplne postaci 2-rocne doplnkove pedagogicke minimum, ako mala kedysi aj moja mamina s hutnickou skolou a potom studovala vychovavatelstvo, ale teraz je to uz ine.....prijali ma pred 3 rokmi do NR bez prijimaciek na tento odbor externe, ale nenastupila som, hrat na hudobnom nastroji je potrebne, ale nemusis vediet, naucis sa tam, ja som kedysi hrala na klaviri, ale to je uz davno zabudnute, urcite by som teraz zvolila flautu.

cerez
22. jan 2016

@mazula Toho času nepracujem ako vychovávateľka v družine, ale mohla by som. Je to priamo odbor na prácu vychovávateľky v družine ZŠ alebo napr. na internáte SŠ. Teraz pracujem v Diagnostickom centre ako pomocná vychovávateľka.

merylla
22. jan 2016

Nie ja, ale moja mamina.....zacala pred 3 rokmi s tym ze nastupila ako asistentka k postihnutemu chlapcekovi /to mozes robit 2 roky bez akehokolvek predosleho vzdelania/, asi po roku jej navrhli aby si spravila skolu ze potom by si ju tam nechali, ona sa teda prihlasila a popri tom ako sa stara o toho chlapceka uz jej obcas zveria aj triedu a vymysla detom aktivity a podobne / v ramci parxe/.....teraz ak uspesne skonci dostanie pedagogicke osvedcenie na pracu v MS a na vychovavatelku v druzine /urcite sa to tak nevola...neviem to odbornejsie 😉/ ....a už bude normalne vedena ako učiteľka MS.....a teraz prave odovzdavala pracu lebo praxovala 2mesiace v druzine na ZS a bude mat opravnenie aj na to......ako sa zas zmenia vyhlasky a co prehodnoti ministerstvo skolstva je otazne....ako vzdy....ale co viem tak radsej navrhli mamine tento pedagogicky doplnok, akoby zobrali holku co ukoncila VS predskolska a elemntarna pedagogika,.....a to len koli tabulkovaniu platov, lebo s ukoncenou VS by jej museli "viac" zaplatit.....o tom ze ta suma je zalostna tak ci tak sa bavit nemusime 😠 😉

cecil36
22. jan 2016

@merylla ale ak bude pracovat v statnej skole, tam su tabulkove platy a s VS ma kusok vyssi. Navyse,VS je VS a nevies ako sa za chvilu zmenia zakony a ci uz tu VS nebude treba dorobit. Osobne som mala skusenost ked pani ucitelku s SS pedagogickou a 17 rokmi prace s autistickymi detmi preradili do obycajnej triedy lebo nemala VS a zakon sa zmenil.

cerez
22. jan 2016

@cecil36 V školstve je všetko možné, súhlasím s tebou. Môj manžel mal vyštudované na pedagogickej fakulte odbor sociálna práca. Keď nastupoval do práce, tak bol pre výkon svojej práce plne kvalifikovaný. Časom sa zmenil zákon a zrazu bol nekvalifikovaný. Musel si dorobiť pedagogické minimum 2 roky a hneď na to musel ešte napojiť 2 roky špeciálnej pedagogiky. Takže vyštudoval ďalšiu vysokú školu.

@mazula Ak ti môžem poradiť, radšej si vyber školu, aby si nemusela neskôr dorábať ďalšie a ďalšie kvalifikácie. Choď priamou cestou!

cecil36
22. jan 2016

@cerez mozno boli s mojim spoluziaci 😀

cerez
22. jan 2016

@cecil36 Môj študoval v Bratislave. 🙂

loxa
22. jan 2016

@mazula moje spoluziacky studovali a nevedeli hrat..naucili sa zaklady pocas studia...neboj sa 🙂

sofi2510
22. jan 2016

Ja mam vystudovanu pedagogiku-vychovavatelstvo bc. a v mgr.studiu som pokracovala v socialnej pedagogike...ale keby som si mala vybrat este raz urcite by som zvolila predskolsku a elementarnu pedagogiku...mozes ucit v skolke a aj na I.stupni ZS

mazula
autor
22. jan 2016

@sofi2510 a tento odbor sa da aj dialkovo?diky za odpoved

sofi2510
22. jan 2016

Ano...ja som studovala dialkovo pedagogiku-vychovavatelstvo a kamaratka dialkovo studovala predskolsku a elementarnu pedagogiku...v bb na umb...robili sme aj prijmacky,ale v pohode sa dali zvladnut-nebolo to nic hrozne

cecil36
22. jan 2016

@cerez aj moj 🙂

majak622
22. jan 2016

Studujem dialkovo v Presove, na Bc. stupni som vystudovala predskolsku a elementarnu pedagogiku a s tymto odborom mozes ucit v MS alebo robit vychovavatelku v SKD, v CVC alebo v DD. Hudobny nastroj sme mali od prveho rocnika, na vyber nebolo, kto nevedel hrat sup na klavir. Tym, ze studujem dialkovo som si ucitelku klavira musela zabezpecit sama. Momentalne koncim Mgr. ale nepokracovala som v odbore predskolska a elementarna ale ucitelstvo primarneho stupna (cize 1-4). Odbor predskolska ti na ucenie na 1.stupni absolutne nestaci, tak ako to tu poniektore pisali, na to nemas kvalifikaciu. Neviem, ci existuju nejake nadstavby, ale ak mas studovat 2 roky nadstavbu alebo 3 VS, vybrala by som si VS, predsa len, ide aj o platove ohodnotenie a pri Bc.ides do inej platovej kategorie ako ked mas len SS.

mazula
autor
22. jan 2016

@majak622 a na vychovabatelku aucitelku v ms potrebujem odbor pedagogika a vychovavatelstvo alebo tu elementarnu pedagogiku?diky moc nejak sa neviem zorientovat

sofi2510
22. jan 2016

@majak622 to je jasne,ze odbor predskolska pedagogika na ucenie na I.stupni nestaci...predsa na mgr studiu sa pokracuje v elementarnej pedagogike co je ucitelstvo I.stupna

sofi2510
22. jan 2016

@mazula na vychovavatelku a ucitelku v ms potrebujes odbor predskolsku a elementarnu pedagogiku...potom je odbor pedagogika neucitelska a to je vychovavatelstvo,ale s tym mozes robit len vychovavatelku

mazula
autor
22. jan 2016

@sofi2510 aha super a este ta predskolska a elementarna sa da aj dialkovo?kolko trva studium?

sofi2510
22. jan 2016

Ano da sa to aj dialkovo...3 roky trva bakalarske studium...po ukonceni mozes ucit v ms a potom mozes pokracovat v magisterskom studiu bud znova odbor predskolska pedagogika(ucitelstvo v ms) alebo si zvolis ucitelstvo I.stupna zakladnej skoly...popripade sa da pomracovat aj v inych pribuznych odboroch

cecil36
22. jan 2016

@mazula boze, ved kukni konkretnu VS na nete a dozvies sa vsetko co potrebujes a potom uz tu dotuknes speci veci...

mazula
autor
22. jan 2016

@sofi2510 diky moc za pomoc

mazula
autor
22. jan 2016

@sofi2510 prosim ta este nevies aky je rozdiel v odbore elementarna pedagogika a vychovavatelstvo?diky moc