Aký je podľa vás slušný plat pre ženu?

nicicka
27. mar 2021

Aky je podľa vás slušný plat pre ženu? Len tak zo zvedavosti...

alana1
27. mar 2021

plat zavisi od vzdelania, skusenosti a pozicie, ktoru ta zena robi...cize niekde na linke vo vyrobnej firme je slusny plat nejakych 700-800eur brutto, myslim, ze tam sa rozdiely medzi zenami a muzmi nerobia...ale napr na riadiacich poziciach ten plat moze byt aj 2500 - 3000eur...na tychto postoch su rozdiely medzi zenami a muzmi riadne...

marpel
27. mar 2021

@nicicka ja osobne za slušný plat považujem taký príjem, že som schopná z neho utiahnuť všetko potrebné aj bez manžela a zároveň každý mesiac niečo ušetriť. Takých 1200€ je pre mna minimum.

nicicka
autor
27. mar 2021

@alana1
@marpel áno asi je to rôzne...myslím taký klasiku kancelársku pracu

sense
27. mar 2021

@marpel to presne vystihla,kym som dopisala skoro rovnsky

nicicka
autor
27. mar 2021

@marpel Inak z 1200 e neviem či by som všetko utiahla a ušetrila 😁 Poistky máme na všetko mozne. Možno LTT...

natalienka12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marpel
27. mar 2021

@nicicka to je práve individuálne podľa výdavkov 😅. Mne by to na moje stačilo ale iným by to mohlo byt malo. 😄

marpel
27. mar 2021

@nicicka samozrejme, tých 1200 som myslela v čistom. V hrubom by to nestačilo ani mne. Teda, rozhodne by som mala problém niečo ušetriť.

nicicka
autor
27. mar 2021

@marpel jaj no v čistom to je slušné...aj keď mám pocit že podľa prac. ponúk je 1200 e v hrubom scifi...

marpel
27. mar 2021

@nicicka to už je potom podľa pracovnej oblasti... osobne som mala nástupný plat trosku viac ako 1200 v hrubom... ale nerobila som v administratíve. 🙂
Je však pravda, že neviem koľko mali moji kolegovia muži. Ani mi to nenapadlo riešiť. 😅

nicicka
autor
27. mar 2021

@marpel a v čom si robila?

marpel
27. mar 2021

@nicicka pracujem v oblasti IT.

nicicka
autor
27. mar 2021

@marpel jaaaj, tak to je iná liga 🤣. To my bežni smrteľníci môžme snívať

hederamonstera
27. mar 2021

Preco konkretne pre zenu? Sa nejako lisi od muza, ci?
Slusny plat je pre kazdeho taky, aby poplatil ucty, usetril a este si nieco z radosti kupil ;)

babovka2321
27. mar 2021

@nicicka ja obdivujem zeny (a vseobecne ludi), co z nizsich platov vyziju (medzi ne patri napriklad aj moja mama)... Ja by som bez muza z tych spominanych 1200 nevysla (aktualne matersku mam vyssiu a citim sa svorc)... S muzom mame (mali sme) myslim celkom pekne prijmy a aj tak ked pozerame domy, aby sme sa prestahovali z bytu, tak tie ceny mi pridu nenormalne, neviem potom, co robia "bezni smrtelnici", kde napr ani jeden z dvojice nema v cistom 4cifernu vyplatu.

marpel
27. mar 2021

@nicicka 😂😂😂😂 myslím, že pozícia testera je vhodná aj pre obyčajných smrtelníkov. 😄
Základ je aktívny anglicky jazyk, nemecky je veľká výhoda a potom sa dá absolvovať pár kurzov. Nástupný plat tam je myslím, okolo tej 1000-1200 v hrubom už teraz. Možno aj viac, neviem, nikdy som to veľmi neriešila, keďže sa ma to netýkalo.

natalienka12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicicka
autor
27. mar 2021

@marpel áno počula som že stačí kurz. Známa dlhšie hľadá prácu ako testerka. No neverí si v jazykoch. Pre mňa by to ale nebolo. Potrebujem niečo akčnejšie 😁

hederamonstera
27. mar 2021

@natalienka12 5000??😂 fuha, mate ine vydavky teda

nicicka
autor
27. mar 2021

@babovka2321 nuž bežne sa takto žije že minimálne jeden má pod 1000e v cistom

natalienka12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicicka
autor
27. mar 2021

@natalienka12 5000e u nás? Možno v politike 🤣

babovka2321
27. mar 2021

@natalienka12 tak na 5000 v cistom som este nedozrela, mozno raz😅 alebo jedine mimo Slovenska.. ale suhlasim s tym, ze na pohodlny zivot je zhruba taka suma aj potrebna 🙈

zuvelyn
27. mar 2021

Taký aby s ním bola spokojná. Niekto bude skákať od radosti ked dostane 700eur, niekomu ani 1000 stačiť nebude. Pre mňa ja slušný plat taký, aby som dokazala zabezpečiť všetky svoje potreby a radosti. Boli casi kedy to bolo 650eur v prvej práci popri VŠ, bez akýchkoľvek nutných výdavkov. Teraz mám nieco pod 800 na polovičný úväzok a je to pre mna tak isto slušný príjem vzhľadom na povahu práce, úväzok, nefinančné benefity a zarabajuceho manžela. Ak by som bola sama ale chcela by som si udržať štandard ako mam teraz, bolo by to cez 2000eur. Všetko s ohľadom na moje vzdelanie, prax a prácu ktorú vykonávam. Ak by som bola napríklad predavačka (a to je len príklad, žiadne dehonestovanie) tak by som zase hovorila o iných číslach.

natalienka12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babovka2321
27. mar 2021

@nicicka viem, ze to je bezne, len hovorim, ze pri cenach nehnutelnosti to je na zaplakanie, z coho musia ludia vyzit. Moja mama je sama, zdaleka nema ani 1000 ani v hrubom. Chvala bohu ale, ze nema na krku hypoteku, kedze kedysi sa byty dostavali za smiesne ceny.

nicicka
autor
27. mar 2021

@zuvelyn inak toto je fakt. Lebo mať napr 1200 e v čistom alebo je jedno hocikolko a byť od rána do večera v práci je pre mňa nepredstaviteľné. Pre mňa má čas s rodinou nevyčísliteľnú hodnotu a takisto flexibilný pracovný čas je na nezaplatenie. Niekto má prácu hobby alebo je workoholik a baví ho to od rána do večera s viziou vysokého platu. No môj prípad to veru nie je.

sapetka
27. mar 2021

@natalienka12 urcite nie na SVK😁

nicicka
autor
27. mar 2021

@babovka2321 tak to ja som na tom ako tvoja mamina akurát s hypo 😁 A ja nemám pocit že žijeme zle. Mame všetko čo potrebujeme. Aj na dovolenky je, máme hypo na dom, dve autá. Pritom muž má tabuľkový štátna správa a ja mám veru k stvorcifernemu v čistom ďaleko. Občas si myslím že čaruje s peniazmi 😁.

natalienka12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz