Aký je minimálny zárobok pri práci na dohodu, aby som mohla byť aj na Úrade práce?

fraser771
18. júl 2019

Ahojte, potrebujem zistit jednu info ohladom prace na dohodu, aky je minimalny zarobok na mesiac pre dohodara aby sa nemusel evidovat na urade prace..?

mogaa
18. júl 2019

@fraser771 nechceš vedieť maximálnu sumu ktorú si môžeš zarobiť keď si evidovaná na UP? Lebo evidencia na UP nie je povinná ani keby si nemala žiadnu prácu🙂

fraser771
autor
18. júl 2019

@mogaa pracujem na dohodu, lenze vzhladom na to, ze je momentalne malo prace, mam malo odpracovanych hodin a tym padom sa to odrazi aj na vyplate. Niekde mi bolo povedane ze treba zarobit minimalne 200€ aby som sa nemusela evidovat na urade prace, tak som si chcela tuto informaciu overit. Pokial by s tym mal niekto skusenost 🙂

mimka11111
18. júl 2019

@fraser771 ahoj, ty nemusíš zarobiť ani cent a na úradee práce sa hlásiť nemusis...

mogaa
18. júl 2019

@fraser771 to je hlúposť, evidencia na UP nie je povinná , eviduješ sa ak si bez práce ale ak si evidovaný na UP môžeš si k podpore privyrobiť určitú čiastku....čo nie som si istá- že ak málo zarobíš ako je to so ZP, zavolaj si na zdravotku a spýtaj sa....lebo povinné je len ZP(zdrav.poistenie).

oliva276
18. júl 2019

Minimálny zárobok na dohodu nemá stanovenú výšku. Podstatné je, či ti zamestnávateľ rozpisuje odpracovanú dobu na každý pracovný deň - v tom prípade máš zdravotným poistením pokrytý celý mesiac. Ak ťa v priebehu mesiaca odhlasuje/prihlasuje len na konkrétne dni, za dni, keď si prihlásená v ZP nebola, budeš si musieť sama doplatiť poistné.

liliana363
18. júl 2019

@fraser771 na dohodu mozes za rok odpracovat 40 dni a zarobit mesacne max. 210,20€ a byt pri tom evidovana na up. ak zarobis viac vyradia ta. Vyhoda je ze ked si na up tak si nemusis platit ziadne poistenie. AK mas len niektore mesiace dohodu a niektore niesi nikde evidovana napr.na up, alebo zamestnanie,zivnost, tak si musis ako samoplatca doplatit zdravotne poistenie co je 69€ na mesiac. Ta suma sa rozratavana dni, ked niesi nikde prihlasena,na zdrav.poistovni ti vedia hned povedat vysku nedoplatku.

fraser771
autor
19. júl 2019

@liliana363 praveze, nie som evidovana na up, preto som sa na to pytala, kazdopadne dakujem za info