Aký dátum mám napísať na výpoveď?

26. sep 2024

Ahojte dievčatá/chalani,

Chcem dať zamestnávateľovi výpoveď. Chcem mu ju odniesť v pondelok osobne, nech mi to rovno podpíše, čiže výpovedná doba bude plynúť od 1. októbra.

Otázka ale je 🫣, ktorý dátum napísať do výpovede? (už som tak vystresovaná a domýlena, že až)
31.12 ako deň kedy budem posledný deň v práci alebo 1. 10. ? Výpovednú dobu mi hovoril 3 mesiace. Teraz ale neviem, ktorý dátum tam mám dať. Ďakujem vám za odpovede 🙈.

janai1
26. sep 2024

a dátum kde?
Podpísaná 30.09.
PP konci uplynutím 3-mesacnej výpovednej doby 31.12.

Na profesii máš vzor napr.

miskajerry
26. sep 2024

30.9.

martinkatinka
26. sep 2024

Mozes od dnesneho dna az do 30.9, ak chces aby vypovedna plynula od 1.10

buberova
26. sep 2024

Prečo by si mala mať výpovednú 3 mesiace?

martinkatinka
26. sep 2024

@buberova podla toho ako dlho tam pracuje.

buberova
26. sep 2024

@martinkatinka ja žijem v tom že 3 mesiace je výpovedná iba keď dáva výpoveď zamestnávateľ. Ak zamestnanec tak sú to proste 2 mesiace https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/v...

martinkatinka
26. sep 2024

@buberova tak potom mozno to maju v zmluve

buberova
26. sep 2024

Ale aby som autorka odpovedala na otázku tak dole kde sa podpisuješ máš miesto a dátum, tam by som dala dátum 30.09.. a v texte bude uvedené že sa skončí uplynutím 2/3 mesačnej výpovednej doby

autor
26. sep 2024

@buberova takže môže to znieť trebárs takto? "Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím dňa 30.9.2024. Výpovedná doba 3 mesiace začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí dňom 31.12. 2024."??

Keby som to chcela dohodou (ak by pristúpil, chystám sa mať pri sebe obe varianty pre istotu) tak stačí pri dohode napísať lenže" týmto vám navrhujem ukončiť pracovný pomer ku 31.12.2024? " a dátum s podpisom tam bude samozrejme 30.9.

autor
26. sep 2024

@martinkatinka ďakujem... Už som z toho úplný magor 🙈 a hlavne v úplnom strese, čo má čaká 🫣

rozculena
26. sep 2024

dátum napíšeš dnešný alebo zajtrajší alebo 30.9. To je úplne jedno.
Hlavne to maj v 2 exemplároch a na ten,ktorý si necháš,nech ti napíšu dátum prevzatia a podpis zodpovednej osoby,nemusí to byť šéf,môže to byť aj sekretárka alebo personalistka...

rozculena
26. sep 2024

nie,tvoj PP nekončí 30.9.

rozculena
26. sep 2024

načo ti je zároveň dohoda aj výpoveď,keď ti PP skončí v oboch prípadoch 31.12.?

rozculena
26. sep 2024

@martinkatinka v zmluve nemôže mať dlhšiu výpovednú dobu ako je v ZP

martinkatinka
26. sep 2024

@rozculena tak neviem preco ma autorka 3 mesacnu...

rozculena
26. sep 2024

@martinkatinka to neviem......zjavne nečíta,čo sem postla buberova

autor
26. sep 2024

@rozculena ale zákonník práce píše že je výpovedná doba najmenej 2 mesiace... Čize to môže byť aj viac mesiacov či?

zic
26. sep 2024

A co mas v zmluve?

autor
26. sep 2024

@zic v zmluve čo som akurát čítala, že výpovedná doba podľa zákonníka práce (ten som si pozrela a nasla som tam to "najmenej 2 mesiace") ... Tiež všade na fórach právnikov čítam len o 2 mesiacoch a on si stále ide svoje a tvrdí že 3 mesiace 🤦‍♀️ začarovaný kruh

rozculena
26. sep 2024

tak mu povedz,že nech si naštuduje paragrafy.

zic
26. sep 2024

Nech ti ukaze , kde vycital 3m. Tiez som jednal pred rokmi s takou "sikovnou" HRistkou, ale citacia zakonnika na mieste pomohla... akurat sa strapnila... ak nemate v xmluve / kolektivnej zmluve / inte rom ptedpise dohodnute inac, ides podla zakona. Preto nech ti ukaze, odkial to berie zamestnavatel...

autor
26. sep 2024

@rozculena 🤦‍♀️ Akože nemám už energiu na tohto pána...preto sa to tu pýtam jak dilina lebo chcem ísť pripravená aby ma zas s niečím neprekvapil ako to on väčšinou vie

autor
26. sep 2024

@zic ja som tiež citovala zákon... On sa informoval zas u svojej ekonomky, ktorá vie ešte väčšie hovno a tak sme sa dotahovali 🤦‍♀️ Kocúrkovo... Je mi do plaču, preto už pochybujem aj o tom, čo vlastne viem 🤣

chrobak7
26. sep 2024

V pondelok odnes list - výpoveď s dátumom podpisu zajtra alebo 30.9.2024. Niečo v takomto znení:
https://www.tlaciva-online.sk/tlacivo-vzor/vypo...
Dátum skončenia PP bude 30.11.2024, pokiaľ doručíš výpoveď zamestnávateľovi najneskôr 30.9.2024.

To, že sa informoval u svojej ekonómky je síce pekné, ale prd platné. Nech ti ukáže podľa čoho ti určil 3 mesačnú VD. Dlhšia výpovedná doba sa zvykne dohodnúť v pracovnej zmluve s vedúcim pracovníkom alebo manažérom. Pokiaľ to ale nemáš v prac. zmluve, tak pre teba platí 2 mesačná.

majka99999
26. sep 2024

Vypoved davaj k 30.9. (alebo zajtra), skonci pracovny pomer 30.11. potom. 🙄

janagem
27. sep 2024

@rozculena ako bolo povedané, zákonník práce hovorí najmenej dva mesiace, takže ak by mala v zmluve viac, platí zmluva - lebo je to najmenej plus.

Autorka - ak v zmluve máš podľa zákonníka, pre teba to sú najmenej dva mesiace - ak nechceš tri nemusíš. Tri sú v prípade, že ťa prepúšťa zamestnávateľ.

nikomraz
27. sep 2024

To su rady teda... Funguje to takto... Do vypovede nepis ziadne datumy, ani nic okolo vypovednej doby.. Len napis, ze davas vypoved na zaklade paragrafu 64... Pod text napis DŇA a datum dopis rukou ten, v ktory den to bude podpisovat zamestnavatel.. Nasledne vypovedna doba zacne plynut od prveho dna nasledujuceho mesiaca tak, ako to prikazuje zakon