Aký bol návrat do práce po rodičovskej?

zuzanaburiks
30. dec 2020

Ahoj, v pondelok nastupujem po RD do prace, aky bol vas prvy den navratu? 🙃

stanulienkat
30. dec 2020

Strasny.. Nechcem ťa strašiť, ale pre mňa to bol brutál. Po troch rokoch kašičiek, hovienok,úsmevov, hrania sa, nastúpila tvrdá realita. Znova som sa zaúčala, bola som ako vygumovaná. Spamatavala som sa 2 mesiace. Drzim palce. Mozno u teba to bude ine.

botka19
30. dec 2020

U mna super 🙂 velmi som sa tesila,ze riesim aj ine veci,avsak pracu mi prisposobili rodinnemu zivotu.
Drzim palce!!!

emuemu
30. dec 2020

U mna tiež fajn...s dieťaťom dozrievame, menia sa priority, okolie ta bude viac rešpektovať...aspoň taká bola moja skúsenosť.

zoriajanka12
30. dec 2020

@zuzanaburiks podľa toho, akú máš prácu a kolektív

banu01
30. dec 2020

@zuzanaburiks ja zacinam v novej robote...drzim palce

jany149
30. dec 2020

@zuzanaburiks neviem posúdiť, každopádne držím palce,mňa to tiež čaká ☺️ja nastupujem 1.2.skoro po 6 rokoch,tak ja si myslím ,že to bude riadny "záhul"... obávam sa toho...

zuzanaburiks
autor
30. dec 2020

Ja idem po 2 rokoch, pracujem ako specialny pedagog v centre vcasnej intervencie

queenofdisaster_7
30. dec 2020

@zuzanaburiks ja som bola teraz po 2 rokoch síce len na 3 mesiace, ale akoby som ani neodišla, hneď som sa do toho dostala

zuzanaburiks
autor
30. dec 2020

@stanulienkat fuha a v akej sfere pracujes?

jany149
31. dec 2020

@zuzanaburiks držím palce,potom kĺudne napíš ako sa ti darí

nela6
31. dec 2020

@zuzanaburiks ja pojdem po troch detom, ale tretie je este v brusku 😄 no pri prvom som robila. po 8m z domu este 1,5r, kedze robim v it, tak sa nebojim velmi, skor sa mi paci zivot ako zena v domácnosti, len keby môj prijem nechybal

blumie
31. dec 2020

Ja som isla po roku na polovicny uvazok, teraz ma uz mala 2 roky a som na plnom uvazku. Manzel bol na materskej, ked som pracovala na pol uvazku. Paradoxne pre mna bolo viac stresujuce, ked som pracovala na pol uvazku. Vsetko rano nachystat, navarit, pripravit ranajky (manzel nevie varit), z prace bezat spotena ako pes domov, plus pracovny stres. Teraz nastupila do jasli a teda je to 100 a 1. A tiez mi trvalo zvykanie opat na pracu asi 2 mesiace. Drzim palce. 😉

mironka
31. dec 2020

Jaaaj....ja by som mala nastupit po nepretrzitych plynulych 10 rokoch. Ak ostanem s malym tiez tri roky. Najkrajsich 10 rokov mojho zivota....

saluda
1. jan 2021

Prvy krat som sa vratila po 7- mich rokoch. Praca rovnaka ako pred detmi, ale ina firma, takze ma pekne zaucili, vsetko vysvetlili a bolo super. Druhy krat som sa vratila z rodicaku po dalsich 3 rokoch, zase do inej firmy a do ovela narocnejsej prace, paradoxne som ale ovela sebaistejsia ako pred detmi, asi zrelsia a proste sa citim v praci velmi dobre. Nebojim sa, ani som sa nebala. Viem, ze blba nie som, co neviem sa naucim a ucime sa vlastne cely zivot, takze netreba stresovat. A ten pocit, ze konecne nemam v skrini viac oblecenia na doma, ako na von.....to je na nezaplatenie. Prvy den, vsetko je to o ludoch. Nikto normalny od teba nebude cakat, ze od zaciatku poficis, ako keby si si odbehla na kavu, nie na matersku

mackar3p
17. jan 2021

@blumie ahoj,to úplne poteší,keď si sa ,tak.naháňala a chlap si v pohode odkráča do roboty,"však žena to spraví" .Tomu sa hovorí čistá vypočítavosť,ale toleruješ to beriem.