Akú prácu ste si našli po skončení obchodnej akadémie?

26. okt 2020

Ahojte, zaujimalo by ma akú prácu ste si našli po ukončení strednej školy, konkrétne obchodnej akadémie a nešli ste na výšku. Za ako dlho ste si nasli pracu, aku a ste spokojne?🙂

1aduliatko1
26. okt 2020

ja som si našla prácu po pol roku, robila som asistentku, v administratíve...neskôr pomocnú účtovníčku...popri škole som si dorobila VŠ externe, no stále robím v administratíve

rosannar
26. okt 2020

ja som 8 rokov robila mzdarku a teraz som zamestnana v administrative ako referent, vela zalezi ako rychlo sa vieš naučiť nové veci....

nominativ
26. okt 2020

U nás bola väčšina v takých tých bežných zamestnaniach typu predavač. Alebo akékoľvek zamestnanie, na ktoré OA vôbec nepotrebuje.

Ľudia, ktorých to reálne napĺňalo, sa zamestnali aj na pozíciách v odbore, ale to tak 30%. Aj to som asi prehnala. Za mňa je OA úplne pre úzku časť ľudí, ktorých baví kancelárska práca a účtovníctvo a ekonomika. O čom deviatak nemá ani šajnu.

Áno, mám v sebe starú ranu, že ma nepustili na pedagogickú :D

liliana363
26. okt 2020

Zamestnala som sa ako uctovnicka do 4 mes. po skonceni skoly. A stale ma to zivi.

len_nig
26. okt 2020

Zamestnala som sa takmer hneď u operátora ako predajca, teraz robím manažérku predajne v kníhkupectve. A som spokojná neľutujem že som nešla na výšku 😊

saska112
3. máj 2024

@nominativ dorobte si pedagogicku teraz. Nikdy nie je neskoro 🙂

tiezjedna
3. máj 2024

dcéra teda na výšku šla a študuje, ale našla si prvú prácu v Yves Rocher v pražskej centrále, robila fakturantku. Teraz má novú prácu, nastupuje do nadnárodnej IT firmy na administratívnu pozíciu, ale určite nie vďaka OA, ale vďaka perfektnej angličtine👍 (CZ/SK) tam nehovorí nikto)