Akú prácu si mám hľadať, keď dieťa vychovávam prevažne sama?

mamasrnka1984
11. júl 2024

Ahojte, hladam si pracu, idealne od jesene, aby som nastupila.. aleee.. mam dieta, skolkar a teda praca musi byt taka, aby som ho rano zaniesla ja a po praci vyzdvihla opat ja.. nema mi kto pomoct s rodiny a nechcem to riesit s cudzimi ludmi, opatrovatelkami.. Mam vystudovanu oblast v skolstve, ale pracovne miesto volne nie je a to zijem vo vacsonom meste a teda pozeram uz nejaku dobu si profesiu, ale mne tie prace vacsinou casove nevyhovuju, na tie, co by ma povedzme z mojim vzdelanim zobrali.. takze uz zacinam byt aj v strese, ze kde sa ja zamestnam.. mate nejake napady??? 🙂

jaja20
11. júl 2024

@mamasrnka1984 Na pošte je dobrá pracovná doba. Od 7 do 15 hod.

mamina7070
11. júl 2024

zamestnaj sa v skolstve to mas idealne v BA neni volne?

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@mamina7070 nezijem momentalne v ba..🙂

beasy
11. júl 2024

@jaja20 no len na pošte toho teda veľa nezarobí a kedže je sama s dieťaťom príjem potrebuje v určitom štandarde, nie minimu ako dáva Slovenská pošta 😐 nehovoriac teda o tom ze vacsina pôšt funguje tak ze za priehradkou musi jeden den v tyzdni robit celodenku od rana do zaverecnej

zuzanockamt
11. júl 2024

@mamasrnka1984 A v školstve máš čo konkrétne vyštudované?

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@zuzanockamt preskolsku a elementarnu pedagogiku.. cize mozem ucitelku v skolke, asistenta v skole a aj v skd mozem, ale skd nemozem, kedzem oni su dlhsie ako skolka

letfenixa
11. júl 2024

@mamasrnka1984 neviem, či si priamo pedagog, ale neriad sa inzeratmi škôl na profesii. Do škôl treba poslať životopisy, do všetkých v tvojom okolí. Na našej škole v kuse niekoho hľadáme, hocikedy, najmä kvôli dlhodobým pnkam, prípadne MD, a odchodom do dôchodku.

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@letfenixa ja to mam poslane a sledujem si aj edujobs ale nic

abbey1
11. júl 2024

@mamasrnka1984 Prosím, pozor na chyby! S, z a aj odbor si asi iný vyštudovala.

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@abbey1 ja som si to vsimla 🙂 len som to uz neopravovala..

ysseba
11. júl 2024

@mamasrnka1984 NEVERÍM, že v školstve sa nenájde miesto pre teba. Vytlač si životopis, vezmi ho a choď priamo do škôl alebo pošli mail priamo riaditeľkám škôl. Alebo teda na mestský úrad pokiaľ chceš prácu v škôlke.
@jaja20 Na pošte?? Naša pošta je napríklad do 19:00

30katrusa40
11. júl 2024

@mamasrnka1984 skús hľadať miesto ako asistentka. U dcéry v škole napríklad majú vychovávateľky niektoré len 15:30 potom deti čo ešte nikto nezobral zo školy spoja do keď je skupiny. A tam sa striedajú len 2 vychovávateľky ktoré už majú veľké deti. Treba sa ísť opýtať osobne najlepšie.

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@ysseba no tak never 🙂 pozeram to uz dlhsie a nie je miesto.. ja mam ziadosti so zivotopisom poslane a aj som si to obvolavala a vyslovene mi povedali napriklad na tych asistentov, ze nebudu prijimat..

beasy
11. júl 2024

@mamasrnka1984 no neviem ja som si prave zadala kriteria na zamestnanie o ktorom hovoris a vybehli mi tieto ponuky, skus pozriet je tam aj Petržalka. A to som si našla len škôlky, ked zadaš základné školy nájde určite viac, niektoré dokonca vyžadujú do škôlky len maturitu. Tak skús popozerať 🙂
https://www.profesia.sk/praca/materska-skola-br...
https://www.profesia.sk/praca/mestska-cast-brat...
https://www.profesia.sk/praca/zakladna-skola-s-...
https://www.profesia.sk/praca/sukromna-materska...
https://www.profesia.sk/praca/materska-skola-br...
https://www.profesia.sk/praca/sukromna-materska...

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@beasy nemam to tu zmenene, ale nebyvam uz v Bratislave 2 roky, byvam v Trencine... ja viem, ze v BA su miesta

letfenixa
11. júl 2024

@beasy píše, že nie je od BA.

pe_mi
11. júl 2024

@mamasrnka1984 autorka ,treba si to zvážiť,že nechcem otravovať blízkych,ani cudzích opatrovateľky napr.
Buď si stihneš ráno,poobede sama, ale s menším platom.
Alebo potiahneš dlhšie alebo nastupiš skoro ráno a bude ti musieť niekto pomôcť,aby aj ten príjem bol slušný.
Ja robím (nie v školstve) od pol 8 do 16ej ,aby som stíhala ráno,poobede sama pre deti.príjem nie je žiadne terno, výplata aj so stravnymi lístkami niečo okolo 850eur..

estellas
11. júl 2024

@beasy Ona písala že nie je z Bratislavy, ak býva ďaleko tak cestovanie by jej absolútne nevyhovovalo. Zbytočne jej bude hľadať v Bratislave keď jej nevychádza dochádzanie.

jaja20
11. júl 2024

@ysseba Áno,na pošte, ale nie ako priehradkou, ale ako doručovateľka. Tie nerobia do večera 🙂

beasy
11. júl 2024

@letfenixa napísala to az po tom co uz som prispevok poslala, v profile ma ine tak som to nemala odkial vediet

beasy
11. júl 2024

@estellas napísala to až po mojom komentáry.. dovtedy to asi logicky nevedel nikto z nás ked ma v profile BA..

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@pe_mi ja by som rada otravovala blizkych, ale nemam tu blizku rodinu 🙂 vacsinou pomahaju babky.. ale otca nemam, mama je chora.. cize ja uz jedine tu opatrovatelku, ale chcem si prioritne najst pracu, aby som ho stihala sama odniest a vyzdvihnut, ale vidim, ze to nie je uplne lahke..

beasy
11. júl 2024

@mamasrnka1984 vporiadku, a pracovat by si chcela priamo v Trenčíne alebo môžu byť aj okolité dediny, lebo vybehlo mi zopár ponúk na 1. Stupeň ZŠ v 3 dedinách naokolo

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@beasy pisala som to uz skor, ale ved nic sa nedeje 🙂

estellas
11. júl 2024

@beasy Ahaaa takže tam ja som si ani nevšimla že má v profile Bratislava

jaja20
11. júl 2024

@beasy Ja nepíšem o priehradkovej,ale o doručovaní. Tie baby začínajú o 7, takže v pohode stíhajú deti zaniesť do škôlky/ školy a poobede končia o 15, takže tiež v pohode vyzdvihnú.
Čo sa týka platu,tak všetko má výhody aj nevýhody. Ale keď splnia plán, majú + 12% prémie,takže dokopy to nie je na zahodenie.

mamasrnka1984
autor
11. júl 2024

@beasy nie, musi byt trencin, aby som to stihala..

beasy
11. júl 2024

@mamasrnka1984 no musela som prejst vyššie ze si to pisala az pod prispevkom vacsinou citam len svoje označenie tak asi preto sa to kumne nedostalo, s tym časom to chápem, neviem no este by som asi skusila nejaku recepčnú alebo administratívu, sekretárku, a podobné druhy práce 🙂

pe_mi
11. júl 2024

@mamasrnka1984 ako nájsť si isto vieš, ale treba rátať s nižším príjmom potom. Úväzky sú aj kratšie,ale aj vyplata sa kráti.skus si aj taký finančný nástrel urobiť.kolko by si ten príjem potrebovala mať ,aj s prídavkami,napr bonusom na dieťa,alimentami..spiš si to a už potom aj keď by si našla kratší úväzok,trebárs s výplatou 850eur,k tomu priirataš,vo ešte k tomu dostávaš a povieš si a veď s tým si pekne vyjdem.
A keď nevyjdeš,musíš hľadať inú alternatívu.
Napr., dohoda s mamičkou ,dvoma najlepšie,keď jednej ochorejú deti..že ti budú môcť vyzdvihnúť dieťa a ty si preň prídeš napr o 17.15.ked skončíš v robote.ak máš nejaké také bližšie mamičky..urob si finančný nástrel,tma by som začala

beasy
11. júl 2024

@jaja20 no čo sa tyka doručovatelky nedavno som si hladala novu pracu a ta suma ktoru mi ponukli v Piešťanoch bola naozaj velmi smutna, neviem si predstaviť ako by sama z toho nejako slušne vyžila s dieťaťom, v podstate som si to nevedela predstavit ani ja taky plat a to dieťa nemám, plus doručovateľka chodi za každeho počasia, som nazoru ze kazda praca je praca a lepsie nieco ako nic ale aby clovek s pedagogickym zameranim stracal potencial nosenim pošty je urcite chybne 🙂