Akú diaľku by ste boli ochotné dochádzať do práce?

pink_lady
15. feb 2015

Kolko km by ste boli ochotne dochadzat denne do prace, ak by ste boli osamely rodic, s maloletym (navyse chorym) dietatom...Za predpokladu, ze mate rodicov, ktori vam len miniminimalne dokazu pomoct v starostlivosti o dieta a prestahovat sa neda...Dakujem za nazory 🙂

henikav
15. feb 2015

Ja dochadzam 45km denne aj s detmi, bez ohladu na to ci osamely ci neosamely rodic, teraz tu mam manzela, predtym sme tu boli sami, kedze sme v zahranici. Je pravda ze moje deti chore nie su, zalezi od diagnozy. Ale nie je to len o km, teraz mam 45km v zapchach, predtym som dochadzala 60km po opacnej strane, cize bez zapchy, to bolo lepsie 60 km za polhodinku a teraz mam 45km za takmer 2 hodiny.

dejka77
15. feb 2015

Skor by som otazku pozmenila na: kolko casu ste ochotne stravit cestovanim do prace. Lebo mozes mat pracu relativne blizko, ale povedzme musis prestupovat aj 3x cim sa natiahne cas. Takze ja ti odpoviem, ze max. hodinu by som bola ochotna cestovat.

babulina
15. feb 2015

tiez je pre mna zmysluplnejsie brat ako bernu mincu cas straveny na cestach nie vzdialenost, pre mna je 45 minut jednym smerom max

elise
15. feb 2015

ak si dáš deti v novom meste kde budeš pracovať do škôl tak v pohode sa dá cestovať aj hodinka len to vstávanie do škôl bude náročnejšie ale budeš ich mať vlastne kúsok od práce ak by sa dačo stalo.

yanni
15. feb 2015

Presne zmen tie km na cas. Ja dochadzam len 30 km a trva mi to hodinu tam a hodinu spät. A aj to len ked nie su zapchy. Cize ked sa mi nepodari vypadnut z domu o 6, tak uz trcim v zapche. Napodobne vecer. Vlakom to nie je o nic lepsie, kedze maju stale nejake poruchy ci vypadky.
Rodicov ani z jednej strany tu nemame.

darja20
15. feb 2015

no ja po rodicovskej budem dochadzat do prace 30 km do ineho mesta, deti skola/skolka tu u nas, takze uvidim, kedze na benzine prejazdim 1/3 - 1/2 platu, asi s tym seknem a zmenim pracu ☹

marlenka75
15. feb 2015

Ja dochádzam 76 km, no len raz v týždni na dva dni.

kliara
15. feb 2015

Asi tak maximálne hodinu jedným smerom. Lebo keď to človek vynásobí dvoma, je to za celý deň už aj tak dosť veľká strata času, ale zase vždy lepšie, ako nemať prácu.

maznacik007
15. feb 2015

Dochadzali sme z SC do BA co je cca 30 km a trvalo nam to dlhsie ako teraz ked dochadzame z 45 km ale ideme inak .. nie v SC na dialnicu ...

dcera chodi do skoly do BA, syn do skolky u nas ... chodíme autom co ma manzel pridelen z firmy a ta hradi jeho komplet prevadzku takze cestovne nas nestoji nic...
trva nam to tak do 40 minut jednym smerom .. ale teda ja robim v centre .. takze najprv vykladame dceru v skole, potom muz veze mna a potom ide to roboty... on

devicka
15. feb 2015

ja dochádzam teda budem od apríla-30km. nešoférujem, zaberie mi to cca 2,5 hod. denne. deti chodia do školy a školky tu u nás. teraz po md vlastne nastupujem do práce a veľmi dúfam, že budem mať pomoc od rodiny, že moja mama bude chotná raz za týžden prísť k nám na také 2 dni. ked bude mať manžel poobedku alebo volno, tak je to ok, ale inak katastrofa. a to školka otvára o 7 a zatvára o 16. ja pôjdem z domu pred 6 a domov prídem až pred 17. už teraz mi je z toho nanič, ale inak to poriešiť nevieme .

mikema
15. feb 2015

Ja nemam deti a dochadzala som 25 km denne (ale vo velkomeste, kde som niekedy pre zapchy potrebovala aj hodinu) a uz by som to asi nespravila. Islo ma porazit. Aj ked velmi rada soferujem. Ale zas keby FAKT DOBRE platili, asi by som sa nechala prehovorit. No tazko sa mi posudzuje situacia, ked mas chore dieta a obmedzenu pomoc s nim...

jeennyv
15. feb 2015

Niekedy dlhsie trva nez sa clovek vymota z mesta mhdeckou a prejde z jedneho na druhy koniec mesta, ak byvate vo velkomeste, preto pre mna je taky ok cas cca tak do hodinky...

pink_lady
autor
15. feb 2015

@henikav
@dejka77
@babulina
@elise
@yanni
@darja20
@kliara
@maznacik007
@devicka
@mikema
@jeennyv dakujem za reakcie. to je 73 km, priamy spoj nejde, jedine autom /cca polovicu po dialnici/...plus dostat sa rano cez mesto na dialnicu je tak pol hodina 😅 😅 navyse pracovna doba je od 7., dieta 5 rocne... takze uz som vytriezvela, ... 🙂 🙂 🙂

lady511
15. feb 2015

@pink_lady ahoj,,tak ja mam prácu do roboty asi 35km z domu,,jazdím dvoma spojmi,,a cakavam po 12tkach aj 30 min v takomto počasí na zastávke,,kým mi príde spoj do našej dediny,,momentálne si idem kupit auto takže by to bolo lepšie ale aj tak mi to so školkou nevychádza,,takže idem zmenit prácu,,niekam bližšie na menej hodín

devicka
15. feb 2015

fakt je blbé takto ďaleko od práce bývať, že? ja prestupujem 2x. autom sa bojím jazdiť a neverím, že sa niekedy odvážim, aj ked by mi to fakt uľhčilo život. a na menej hodín sa u nás nedá-pracujem ako sestra na amb. držím ti silno palce, aby stte to všetci zvládli.

2danculik
16. feb 2015

ahoj, ja myslim ze to nie je ani o ochote, ale o organizácii. Tiez riešim podobnu situaciu, stahujeme sa 30km od ba, kde mam pracu do ktorej sa mám po rodič. vratit, cesta autom mi trva 40min, partner robí opačným smerom, školku sa snažíme vybaviť niekde medzi týmito bodmi, ale problem je, že su len do 16:30. ( ja mam robit do 16:30 a partner do 17tej) tiez nemame nikoho na výpomoc. Cestovat musím auto, lebo autobusom to trvá 2 hodiny s min dvomi prestupmi a to je cca 150e mes cestovne len ja+cestovne partner
vyšlo mi z toho, že hoci tam zarobím dobre, zostane mi z výplaty slabých 100e. ..takze to vyzera že si budem hladat pracu bližšie...a to mam partnera

Riad sa školkou(školou), financiami (cestovné) a pracovným časom

dada1212
16. feb 2015

@pink_lady to kde bývaš, že ráno sú tam také zápchy, dokonca ešte pred siedmou? aj v BA sú poriadne zápchy až po takej siedmej, nie v menšom meste.sa mi to nezdá, ak je polka po dialnici a ráno je len hustejšia premávka v meste nemusí to byť také zlé časovo...
aj ked benzín pôjde dosť do peňazí pri takej vzdialenosti, ale pokým budeš stále všetko odmietať, prácu si nenájdeš, ak budeš dlhodobo nezamestnaná.
určite by to nebolo práve najideálnejšie ani čo sa týka toho benzíny ani času hlavne ak máš dieťa, ale práve vdaka tomu by si časom mohla získať lepšiu prácu niekde bližšie.
zamestnávateľ vždy zoberie radšej niekoho kto robí v odbore a má prax ako niekoho kto je niekoľko rokov doma

pink_lady
autor
16. feb 2015

@dada1212 ja nic neodmietam ziadnu pracu (zatial som nijaku inu ponuku nedostala), ani nemam iste ze by ma tam vzali. Len sa tam uvolnilo miesto a zvazovala som ci si tam poslat ziadost alebo nie. Byvam na uplnom okraji mesta a uplne na opacnom konci je vyjazd na dialnicu. Kedze je mesto rozkopane je problem. Ak nie rano, tak poobede nikdy nejdem po 15.h cez mesto kratsie ako pol hodinu (neexistuje ziadna ina cesta cez mesto). skolka je od 6,30 a ja by som v robote musela byt o 7.00. Keby aj najdem niekoho kto by mi ZŤP syna vyzdvihol poobede zo skolky, rano to je nerealne aby mi niekto k nemu chodil o 5,30 do domu (google mi cestu vypocital na 1h 15 min - treba priratat rezervu), zobudil ho, podal vsetky lieky a odviedol ho do skolky (od rodicov to nemozem cakat ani chciet, kedze obaja maju davno po 70tke, otec ma rakovinu a mama sa sama ani neoblecie, nieto este dieta).

malabiba
16. feb 2015

@pink_lady určite toľko nie, dochádzam diaľnicou iba km a keď sa cestárom zadarí v zime tak je to paráda 🙂

pink_lady
autor
16. feb 2015

@malabiba ved toto 🙂) Chodim pomerne casto dialnicou a v poslednej dobe sa dooost casto sa stava, tam uzavrety vyjazd, tam neodhrnute, tam nehoda, tam kolona tam policajna kontrola ...

arlisa
26. jan 2017

ahojte,
ja budem riesit podobnu dilemu ohladom prace.
Ja aj priatel pracujeme v Ba, mam slusny plat . No byty su tu velmi drahe 120 000 e - 3 izbak ...

pochadzam z novych zamkov co je 1: 10 hod vlakom co mne vobec neprekaza - 2 roky som dochadzala kym som isla na podnajom. spoje chodia kazdu hodinu..

Kupili sme byt v NZ za 50 000 eur. Jedna sa o to ze jednoducho tu nemame kamaratov (myslim tym nie novych ale tych starych) ani rodinu nikoho kto by mi tu pomohol ked sa mi narodi babatko.. ani to by ma tak netrapilo ze by mi nemal kto pomoct ale to, ze aj tak kazdy tyzden letime v piatok vecer domov , pretoze tu nemame socialne zazemie..

Cize keby sme tu aj kupili byt tak aj tak chodime kazdy vikend domov a stal by mi tu 120 000 eurovy byt.. ako keby mam hotel za 120 000 eur.. Nikto z rodiny by sa nevytrepal za nami.. - poznam ich.. kazdy tyzden pobalit dieta a trepat sa tam.. (musime sa, pretoze nemame zdravych vsetkych clenov rodiny a nasa pomoc je potrebna)

Cize teraz vieme v pohode dochadzat.. kupili sme byt blizko stanice..10 min..
ale po materskej to bude pre mna skrt casovy - pretoze som ratala s tym ze skolky otvaraju v nz o 06:00 no otvaraju od 06:30 a mne ide vlak 06:29 cize nestiham prist do prace nacas.. a nehovoriac o tom ze nie som si ista ci dieta bude vladat chodit na 06:30 do skolky.. Mama robit rano od 06:00 cize rano mi dieta nevie zaniest ale poobede pride pre neho o 15:00 takze super.. to mam vybavene..

Z toho mi teda vychadza ze bud sa dohodnem so zamestnavatelom ze mi dovoli chodit o pol hodku neskor - co asi nebude velmi mozne.. alebo dam vypoved..
V najhorsom keby som dala vypoved - tak si budem musiet najsto novu pracu.. v okoli NZ .. stiham prist nacas na 08:00 do Galanty , Sali alebo aj NItry.. a stihnem aj dieta do skolky zaniest..

Moja otazka na Vas mamičky je za takychto okolnosti by ste nechali pracu kde slusne zarabate aby ste mohli byt s rodinou a dietatkom? ked vezmete do uvahy ze byt v Ba by ste si neuzili a nikto by za vami neprisiel z kamosov a rodiny a ze kazdy vikend by ste sa aj tak trepali za rodinou, ale na druhej strane by ste mali pracu tu z ktorej ste odchadzali na matersku a teda aku taku istotu.. aj ked aj ta firma sa moze pot 3 rokoch zmenit..

a hlavne mi na Ba vyhovuje ta anonymita.. nie su tu intrigy medzi kolegynami co asi v mensich mestach bude.. ale tak musim asi nieco obetovat pre dieta :D

Prosim poradte co by ste robili.
Dakujem za kazdu inspiraciu

siska53
26. jan 2017

@arlisa a nemoze dieta odvadzat otec? To by bol

siska53
26. jan 2017

To by bolo najjednoduchsie..

arlisa
26. jan 2017

@siska53 priatel pracuje rovnaku dobu ako ja a momentalne si musi drzat tu pracu lebo mu dovolia chodit na vysoku skolu.. robi si uz druhu..
poobedie mam vybavene mamina pride.. ale rano nie... :/

emelidia
26. jan 2017

@arlisa ja by som obetovala pracu, z cestovania by som sa zblaznila asi, a pre mna je prioritna rodina. Samozrejme, ze kazde euro k dobru, ale ked si dam na misky vah dobre platenu pracu vs. rodina a zazemie, tak pre mna by bolo jednoduchsie opustit urcite tu pracu. Som momentalne v podobnej situacii a doslova som sa obetovala pre rodinu, zmierila som sa s tym, ze jednoducho neda sa robit karieru a byt aj matkou tak, aby si nemusela robit kompromisy. Mozno sa budete musiet uskromnit trosku, neviem aky velky rozdiel v plate by si mala, ale mne by to za to stalo. Na druhej strane, ak dobre chapem, dieta sa ma este len narodit, takze teraz by som si tym hlavu nezatazovala.

arlisa
26. jan 2017

@emelidia
Ahoj velmi si ma potesila Tvojou odpovedou.
Aj pre mna je rodina najdolezitejsia. Zle mi je z toho ze clovek si musi vyberat medzi dvomi tak dolezitymi vecami. rodina zazemie a peniaze :(
rozdiel platovy bude cca 300 eur :(
no keby sme cestovali za rodinou aby dieta a aj my sme mali nejake zazemie tak by sme asi tych 300 e prejazdili...

reklamka
26. jan 2017

Ja idem bohuzial 7 km castokrat aj hodinu kvoli zapcham. 😖

emelidia
26. jan 2017

@arlisa Ver, ze s dietatom by ta vecne cestovanie hore dole rychlo prestalo bavit. Raz za mesiac nepoviem, ale kazdy tyzden, to by bolo o drzku.

arlisa
26. jan 2017

@reklamka fu tak to je sila :o odkial zo Senca?

reklamka
26. jan 2017

@arlisa - cez Ivanku iba musim prejst. 😉