Ako zladiť hobby s prácou na zmeny ?

nellys111
12. jan 2020

Ahojte. Snažím sa otcovi nájsť nejaké hobby alebo koníček, pretože momentálne nejak stagnuje v živote. Stále sa vyhovára, že pracuje na zmeny a nič nestíha. Chcela som spýtať ako stíhate koníčky, keď pracujete na zmeny? A aké koníčky máte? 🙂

katulienkax
12. jan 2020

Tak ale ci ho zaujíma ,lebo napr moju mamu nezaujíma nic len upratovanie a TV a ked jej niec poviem tak Ofrfle 🙂

nellys111
autor
12. jan 2020

@katulienkax on má 49 rokov, cez leto si ide obcas zapinkat tenis alebo ping pong len najhorsie je, ze nema ani nejak kamaratov s ktorymi by mohol ist. A napr. ping pong sa hrava ako ´v klube´ v telocvicni len to by mu vychadzalo len raz za tri tyzdne a neoplati sa mu to platit. Potreboval by nieco kde sa stretaju ludia ale zaroven je to napr viac krat za den alebo nejak sa dostat medzi komunitu ludi, ktori tiez pracuju na zmeny alebo pod a s nimi sa uz konkretne dohodnut kedy, kde, co 🙄

vvveronicska
12. jan 2020

@nellys111 mne manzel hrava ping pong ale oni hraju ligu.A co tam skusit pozbierat zopar ludi co hraju a dohodnut sa len tak na trening.

nellys111
autor
12. jan 2020

@vvveronicska len problem je, ze vela ludi nepozna. Nieje ten typ, co ma kamaratov, takze najskor musim niekde spasit tych a to jedine tak, ze sa pokusi do niecoho zapojit 😅

vondolina
12. jan 2020

záleží aj čo ho baví, napríklad môj tatko ten začal chodiť behávať, najskôr sám a jak chodil viacej tak kopu ľudí stretol, dali sa postupne do reči a chodia spolu behávať aj ráno a tiež aj na rôzne preteky 😉

janinah
12. jan 2020

By ma piclo,aby mi dieťa hoc dospelé takto organizovalo život.

oslo1
12. jan 2020

Na 40 som dostala klavir, keyboard a zacala som sa ucit na klaviri hrat. Splnil sa mi sen.
Lekciu mavam 1-2 x za mesiac, ale man super flexibilnu ucitelku. Tiez robim na sluzbu.
Okrem toho mam este kopec dalsich aktivit, plus male dieta.

rybkoava
12. jan 2020

Rybárčenie je skvelé aj pre tých čo pracujú na zmeny 😊 Manžel nikdy nechytal ryby, kolegovia v robote áno. Chcel aj on, vybavil si papiere a na ďalší rok som už mala aj ja. On chodí niekedy aj cez týždeň aj cez víkend, mne to práca cez týždeň nedovolí. Pár vecí mu ukázal kolega, zvyšok internet. A aj v rybárskych potrebách vedia poradiť keď niečo potrebujete kúpiť.

amonet
12. jan 2020

@rybkoava suhlasim, a plus v tych rybarskych obchodoch spozna chlapov co chodia tiez, aj na jazerach je vela domacich starsich panov unikajucich manzelkam co iba nahodia a potom chodia okolo a vykecavaju

vulka
12. jan 2020

@nellys111 Tak to má asi toľko rokov ako ja. Ja mám malé deti a k tomu stíham viacero koníčkov. Zjazdové lyžovanie, bežky(s turistami z turistického oddielu alebo individuálne), bicykel(všade sa nájdu miesta, kde sa dá viac-menej bezpečne povoziť), čitateľstvo(s deťmi zháňame staré výtlačky kníh), v obci máme niekoľko športových oddielov, skupín, ktoré sa venujú rôznym pohybovým aktivitám a sú určené pre seniorov 🙂 - tam ešte nechodím, lebo podľa mňa mám do "dúchodu" ďaleko, plávanie tiež prevádzkujú isté skupiny starších ľudí - dokonca sa objavila aj skupina otužilcov(bez rozdielu veku a skúseností).
neviem si ale dosť dobre predstaviť ako chceš Ty nájsť vhodného koníčka pre otca. Sná'd len tak, že by ste sa začali spolu niečomu venovať.
Ale mohol by sa venovať nejakým "ručným" prácam - z dreva, drôtu,...

nellys111
autor
12. jan 2020

@vulka Chcem mu len dat nejake navrhy, pretoze okrem prace je stale doma za notebookom alebo pri telke, a myslim, ze aj jemu to uz ide troska na mozog, len sameho ho nenapadne nic podniknut. Tak ho chcem trosku postrcit, nazbierat tu inspiraciu a nech uz si potom vyberie ci by ho nieco z toho bavilo 🙂

katulienkax
12. jan 2020

A co robil ked bol mladý a on ta akože ziadal ze mu mas nieco nájsť? Lebo su typy ludi co fakt nic robit nechcu ako napr moja mama 🙂

rybkoava
12. jan 2020

@amonet Ja chodím tiež s nimi pokecať 😊 Ale u nás na rybník chodia rybári často aj s manželkami a deťmi. Dokonca, keď je teplo tak aj s deťmi na noc.

amonet
12. jan 2020

@rybkoava to som ja zatial nezazila, ja som vacsikou sama zena😅

dopolbokaodrata
12. jan 2020

Také modely lietadiel, ryby, plaváreň, čokoľvek. Otázne je, či vôbec ma záujem niečo robiť alebo mu život, aký žije vyhovuje.

nellys111
autor
12. jan 2020

@katulienkax No vec sa má takto. Pár dní pred vianocami zistil, že ho mama podvádza už dlhšiu dobu, idú sa rozvádzať a ani to že sa to riešilo počas sviatkov nejak nepomohlo a znáša to docela zle. So sestrou s ním tiež nebudeme bývať večne, tak ho chcem len dostať medzi ľudí, aby nezostal sám. Ide mi hlavne o to, aby by si v kluboch našiel nejakých kamarátov a nových známych

shee11
12. jan 2020

Moj muž vyrezava z dreva male postavičky 🤗 je to pekne. A detom vyrobil par hraciek z dreva.

3009
12. jan 2020

@nellys111 v klube dôchodcov by si našiel určite kamarátov či kamarátky, tam organizujú aj spoločné akcie. Nechodia tam len 70-ročný a viac. To by mu asi najviac pomohlo.

sasa2
13. jan 2020

@nellys111 uhhh😔 teraz bude potrebovať vás ,rodinu. A možno dlhsie obdobie ,aby sa cez to preniesol. Netlac ma neho z niecim novým, len pre to že si myslíš ze by mu to pomohlo. Na to musí dozrieť čas ..